دکوراسیونویژه

6 اشتباه فاحش در چیدمان اتاق خواب کوچک

اتاق خواب یکی از اصلی ترین بخش های هر خانه است که به عنوان محلی برای خواب، استراحت و نگهداری لوازم و اموال مورد استفاده قرار می گیرد.

چیدمان صحیح یک اتاق خواب کوچک اغلب چالش برانگیز است. از آنجایی که تختخواب و کمد جزء جدایی ناپذیر اتاق خواب هستند، انتخاب صحیح و چیدمان لوازم تاثیر زیادی در بزرگتر به نظر رسیدن این فضا دارند.

به منظور چیدمان بهتر اتاق خواب های کوچک باید بتوانید از هر اینچ آن نهایت استفاده را ببرید. همه ما رویای داشتن یک اتاق خواب مجلل و شیک را در سر می پرورانیم. اما در هنگام چیدمان اتاق خواب های کوچک ممکن است با چالش هایی مواجه شویم.

در ادامه با معرفی رایج ترین اشتباهات در چیدمان اتاق خواب های کوچک با راهنماتو همراه باشید.

1- ازدحام بیش از حد

به گزارش راهنماتو، فضاهای کوچک به راحتی با مبلمان و اشیاء اضافی پر می شوند. با این حال، با انتخاب یک سرویس خواب متناسب با اندازه اتاق و فضای ذخیره سازی مناسب می توان بدن ایجاد احساس شلوغی از جای جای اتاق خواب نهایت استفاده را برد. از اشغال فضای اتاق خواب با تختخواب های بزرگ، مبلمان، کمد و ابزارهای ذخیره سازی نامناسب بپرهیزید. سرویس خواب های کشودار و پاتختی های کشو مخفی گزینه مناسبی برای جای دادن لوازم بدون اشغال بیش از حد فضا هستند.

2- عدم استفاده از فضای عمودی

از قفسه های دیواری برای آزاد کردن فضای کف استفاده کنید. خالی نگه داشتن سطح زمین و استفاده از فضای عمودی موجب می شود اتاق خواب شما بزرگتر به نظر برسد، در عین حال از فضای عمودی نیز به طرز موثری استفاده شود. این قانون در نورپردازی نیز صدق می کند. توصیه می شود از چراغ های دیواری و آویزها برای صرفه جویی در فضای کف استفاده کنید.

دکوراسیون

3- نادیده گرفتن نور طبیعی

در یک فضای کوچک، نور بهترین دوست شماست. با استفاده از پرده‌های شفاف یا پرده‌هایی که اجازه ورود نور خورشید به داخل را می دهند، از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید از رنگ های روشن مانند سفید ملایم، خاکستری کم رنگ و رنگ های پاستلی ملایم برای انعکاس بیشتر نور در فضا استفاده کنید. همچنین می توانید از آینه ها برای بازتاب نور و ایجاد توهم فضای بزرگ‌تر استفاده کنید. درهای کمد آینه ای یکی از بهترین ایده ها برای بازتاب نور در فضاهای محدود هستند.

دکوراسیون

4- بی توجهی به مقیاس

مطمئن شوید که مقیاس تختخواب و دیگر لوازم متناسب با اندازه اتاق است. به هیچ وجه متراژ قالی خود را هم اندازه یا خیلی کوچکتر از ابعاد منزل انتخاب نکنید. در حالت ایده‌آل فرش باید حدود 30 سانتی متر از اطراف فاصله داشته باشد. این کار از کوچک نشان دادن فضای اتاق خواب شما جلوگیری می کند.

5- بی توجهی به سبک شخصی

در یک فضای کوچک، جایی که احتمالاً دیوارها و مبلمان با رنگ‌های کم رنگ و خنثی را انتخاب کرده‌اید، به راحتی می‌توانید یک قلمرو آرامش بخش خلق کنید. در حالی که بهینه‌سازی فضا ضروری است، فراموش نکنید که می توانید از طریق لوازم هنری و دکوری مورد علاقه تان، سبک و استایل شخصیتان را به اتاق خواب بیاورید. استفاده از یک کاغذ دیواری جذاب و متناسب با سلیقه تان ایده خوبی برای ایجاد جذابیت بصری بدون اشغال فضا است.

6- تختخواب خیلی کوچک

در هنگام چیدمان یک فضای کوچک تصور می شود که همه لوازم باید کوچک انتخاب شوند. یکی از این لوازم تختخواب است. واقعیت این است که اگر تختخواب شما خیلی کوچک باشد، قطعا خواب خوبی را تجربه نخواهید کرد و اتاق خواب شما دیگر آن مکان آرامش بخشی که انتظارش را داشتید، نخواهد بود. می توانید از تختخواب های تاشو با اندازه مناسب استفاده کنید. در این صورت، هر زمان که به تختخواب نیاز نداشتید، می توانید از فضای اتاق نهایت استفاده را ببرید و در صورت نیاز نیز یک خواب آرام را تجربه کنید.

دکوراسیون

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا