دکوراسیون

12 مورد کلیدی برای طراحی دکوراسیون هر اتاقی

موارد ساده ولی اثرگذار در طراحی دکوراسیون هر اتاقی

همه ما با توجه به بودجه ‌ای که در اختیار داریم، می خواهیم که طراحی و دکوراسیون اتاق خودمان را با توجه به میل، علاقه و رغبت انجام دهیم. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم به شما بگوییم نکات مهمی هستند که در طراحی دکوراسیون هر اتاق باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی بگیرید؛ پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

به احساستان توجه کنید

به جای این که از خودتان بپرسید دوست دارید اتاق چه شکلی باشد، از خودتان این سوال را بکنید که دوست دارید چه احساسی داخل آن اتاق داشته باشید؛ در نتیجه با توجه به احساسی که دل تان می خواهد، رنگ، بافت، لوازم و دکوراسیون را ایجاد کنید؛ به طور مثال اگر می خواهید در اتاق حس شادابی و سرزندگی داشته باشید، قطعاً باید از رنگ های روشن و نور زیاد کمک بگیرید.

الهام و ایده بگیرید

به کانال های مورد علاقه خود در شبکه های اجتماعی بروید. طراحی‌ های داخلی را از داخل مجلات، کتاب ها و وبسایت ها نگاه کنید، انگیزه و ایده بگیرید و ببینید که چه شباهت هایی بین طراحی شما و چیز هایی که پسندیدید، می‌ تواند وجود داشته باشد.

مجله های دکوراسیون

واقع بین باشید

به جای این که فقط بخواهید به همه چیز انتزاعی و فانتزی فکر کنید، کمی هم در دنیای واقعی زندگی کنید. سعی کنید از چیزهایی استفاده کنید که خیلی ماورایی نیستند و از طرفی توقع زیادی از دکوراسیون و طراحی نداشته باشید و همه چیز را ساده؛ اما زیبا پیش ببرید.

شلوغی ها را از بین ببرید

اگر می خواهید دکوراسیون تان را تغییر دهید، اول از همه باید هر چه که باعث شلوغ شدن محیط شده است و به کارتان نمی‌ آید را حذف کنید و محیط اطراف خود را خلوت کنید.

نقشه طراحی داشته باشید

شما می توانید ابزار مورد نیاز یا نرم افزار های طراحی را برای خودتان تهیه کنید. یک نقشه مناسب روی کاغذ یا داخل آن نرم افزار بکشید و از قبل طراحی را آماده کنید و بدانید که قرار است چه کاری انجام دهید.

پالت رنگ انتخاب کنید

فرقی ندارد که از رنگ های خنثی یا از رنگ های جیغ استفاده کنید، در هر صورت باید یک پالت رنگی داشته باشید، یعنی باید ببینید که چه اکسسوری ها و چه لوازمی با چه رنگی باید داخل اتاق استفاده شوند و در کل می توانید از چه تناژ های رنگی استفاده کنید.

پالت رنگ

با چیزهایی که دارید، کار کنید

اگر می خواهید فقط کمی مدل را تغییر دهید، بهتر است از همان چیزهایی که دارید استفاده کنید؛ یعنی بررسی و جستجو کنید و ببینید که با همین رنگ اتاق، رنگ کف یا طرح دیوار ها چگونه می توانید مدل را تغییر دهید و تنوع ایجاد کنید تا بیش از حد هم هزینه نکنید.

به لوازم اساسی فکر کنید

زمانی که می خواهید طراحی دکوراسیون انجام دهید، اول باید لوازم اساسی مانند مبل، تخت، میز و چیز های اینچنینی را انتخاب کنید تا این که به دنبال انتخاب بالش، گلدان یا تابلو باشید.

به سراغ لوازمِ ثانویه بروید

بعد از این که لوازم اصلی را انتخاب کردید و رنگ آنها را مشخص کردید، حال می توانید به سراغ چیزهای دکوری بروید و آن‌ ها را انتخاب کنید که با توجه با رنگ لوازم اصلی انتخاب می شوند.

کاشی و قالیچه و پرده را فراموش نکنید

اگر می خواهید یک دکوراسیون تمیز و زیبا داشته باشید، باید دقت کنید که رنگ قالیچه، پرده و کاشی ها با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

پرده زیبا

محیط را روشن کنید

یکی از اصول طراحی دکوراسیون این است که محیط را روشن کرده و نور کافی به آن برسانید؛ به گونه ‌ای که در طول روز به اندازه کافی به محیط نور برسد، زیرا نور کافی نقش مهمی در نتیجه طراحی دکوراسیون خواهد داشت.

اکسسوری را فراموش نکنید

بعد از اینکه همه چیز را انتخاب کردید، باید یک قدم به عقب برگردید و ببینید که چه قسمت هایی نیاز به اکسسوری دارد. مراقب باشید که در این کار زیاده روی نکنید؛ مثلا می توانید از گلدان های آویز، عکس ها و آینه های تزیینی استفاده کنید و فضا را زیباتر کنید.

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا