سبک زندگیگردشگریویژه

10 مقصد تفریحی برتر ایران برای سفر در سال جدید

ایران، با برخورداری از آثار تاریخی و فرهنگی غنی، جاذبه های طبیعی منحصر به فرد و شهرهای با شخصیت و فرهنگ محلی بی نظیر، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی جهان تبدیل شده است. در این مقاله، به معرفی 10 مقصد تفریحی برتر ایران برای سفر در سال جدید خواهیم پرداخت.

  1. استان گیلان و شهرستان رشت

شهرستان رشت با آب و هوای خنک و جاذبه های طبیعی مثل دریاچه انزاب، روستاهای گردشگری و تنها جنگل های بارانی ایران، یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران محسوب می شود. همچنین با داشتن غذاهای محلی بی نظیر، رستوران های سنتی و برخورداری از مجموعه های تاریخی مثل موزه جامع شهر رشت، شهرستان رشت به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. شهرستان همدان

شهرستان همدان با آثار باستانی فراوانی مانند تخت جمشید، روستاهای گردشگری و پارک های جنگلی مثل پارک ملی آبشار گنبدلی و برخورداری از آب و هوای خنک، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. شهرستان کرمانشاه

شهرستان کرمانشاه با داشتن جاذبه های گردشگری فراوان مانند سد کوره، مجموعه تاریخی تخت سلیمان و آبشارهای مختلف مثل آبشار خسروی و بهرام قشلاقی، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. شهرستان یزد

شهرستان یزد با داشتن جاذبه هایی همچون محلی هستند و هیجان انگیز، مانند کویر مصر، آتشکده های شهرک رستم، آبشار مردخای و نمایشگاه خزر، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. شهرستان قم

شهرستان قم با داشتن آثار تاریخی مانند حرم مطهر حضرت معصومه(س)، برج آزادی قم و ارگ جلالی، یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران محسوب می شود. همچنین با داشتن برخورداری از آب و هوای خشک و گرم، شهرستان قم به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. استان فارس و شهرستان شیراز

شهرستان شیراز با داشتن جاذبه های گردشگری مانند باغ ارم، قلعه کارون، باغ نارنجستان، مسجد نصیر الملک و مقبره سعدی و حافظ، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. استان آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز

شهرستان تبریز با داشتن مراکز خرید بزرگ و باستانی مانند بازار تاریخی تبریز، برج آذری، آبشار گردوک، سهروردیه و خانه یکی از بزرگان قرن 19 به نام میرزا رفیعی، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. شهرستان کیش

کیش با داشتن جاذبه های گردشگری مانند پارک جنگلی، تالاب های خلیج فارس، تپه های سنگی، دریای آرامش، مجتمع شاه عباسی و مجتمع تفریحی ورزشی کیش، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. شهرستان قشم

قشم با داشتن جاذبه های طبیعی مانند آبشار کوهرنگ، جنگل های مانگروب، جزیره های مجاور، آب معدنی سیری، و همچنین مراکز تفریحی مانند پارک های آبی، کوهنوردی و ورزشی، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

  1. استان آذربایجان غربی و شهرستان تکاب

شهرستان تکاب با داشتن جاذبه های طبیعی مانند دریاچه ارومیه، روستای کله بست، سد کارون، بقعه سید رضی و غار علی صفا، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی ایران تبدیل شده است.

در نهایت، هنگامی که به دنبال مسافرت و تفریح در ایران هستید، حتماً باید به این مقاصد تفریحی مراجعه کنید. همچنین می توانید در طول سفر خود، به دنبال سایر مقاصد تفریحی نیز بگردید و از تجربه های جدید لذت ببرید. در کل، ایران یکی از کشورهایی است که با داشتن تاریخ، فرهنگ و طبیعت بسیار غنی، مقصدی عالی برای تفریح و گردشگری محسوب می شود.

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا