آشپزیویژه

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

ممکن است شما جزو آن دسته از خانم ها باشید که بسیار پر مشغله هستید. برخی مواقع از سر کار بازگشته خسته و کوفته‌اید و زمانی نیز برای درست کردن غذا ندارید و چاره کار در درست کردن غذای فوری است.

برای آشنایی ۱۰ دستور پخت غذای فوری با ما همراه شوید:

نان سیر

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

یک پیمانه روغن زیتون

سیرچهار حبه

نان باگت یک عدد(نان تست،نان سبوس دار )سیلقه ای

نمک وفلفل به میزان لازم

پودر آویشن نصف قاشق چایخوری

ابتدا نان ها را به هر شکل که دوست دارید برش بزنید و کنار بگذارید. یک عدد حبه سیر را به دوقسمت تقسیم کرده و سیر را از سمتی که برش زده اید روی نان ها به خوبی ماساژ دهید تا نان طعم دار شود.

به خوبی بوی سیر را جذب کند، مرحله بعد روغن زیتون را در ظرف مناسبی ریخته ، سیررا له کرده وبه همراه آویشن ، فلفل و نمک به روغن بیافزایید.به وسیله برس، نان ها را به سس آماده شده آغشته کنید.

کمی زمان دهید ، چند دقیقه بعد دوباره این کار را تکرار کنید تا این ترکیب به خوبی به خورد نان برود، به این صورت نان سیر خوش طعم تری دارید.

نان هایی را که به سس آغشته کرده اید در سینی فری که از قبل آن را با روغن چرب کرده اید ، بچینید و به مدت ۱۵ تا ۱۷ دقیقه در فر گرم شده قرار دهید.

تا به خوبی برشته شود در آخر می توانید شعله گریل فر را هم روشن کنید تا روی نانها طلایی شود.


خوراک گوشت چرخ کرده

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

یک عدد پیاز

گوشت چرخکرده 400 گرم

رب گوجه فرنگی دو قاشق غذاخوری

دو عدد گوجه فرنگی (بزرگ)

دو عدد سیب زمینی

زرد چوبه ،فلفل ،پودر سیر،نمک به میزان کافی

برای تهیه ‘خوراک گوشت چرخ کرده’ در مرحله اول پیاز را رنده کرده به گوشت اضافه کنید. نمک، فلفل، زردچوبه و پودر سیر را هم بیافزایید،سیب زمینی را نگینی خرد کرده ودر مقداری روغن کمی سرخ کنید و گوشت را به سیب زمینی ها اضافه کنید ولی مخلوط نکنید.

سعی کنید تابه بزرگی انتخاب کرده یک گوشه آن را اختصاص دهید به گوشت بعد از این که کمی سرخ شد همه رو با هم ترکیب کنید، گوجه فرنگی ها را هم نگینی خرد کنید و به تابه اضافه کنید. بعد رب گوجه را هم به مخلوط افزوده با یک پیمانه و نصف آب جوش بگذارید به خوبی بپزد پس از پخت میتوانید با کمی جعفری خرد شده تازه سرو کنید.


خوراک نان و بادمجان

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

بادمجان یک کیلو

دو عدد فلفل دلمه ای

دو عددهویج

گوجه فرنگی سه عدد

پیاز یک عدد

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

روغن برای سرخ کردن به میزان لازم

برای تهیه ‘خوراک نان و بادمجان’ابتدا پوست بادمجان ها را بگیرید وسپس آنها را به صورت نگینی خرد کنید.در تابه ای مناسب 3 قاشق روغن ریخته وتابه را روی شعله بگذارید تا گرم شود.

بادمجان های خرد شده را داخل تابه داغ شده بریزید15 دقیقه سرخ کرده تا بادمجان ها کمی نرم شوند. در صورت لزوم روغن اضافه کنید تا بادمجان به خوبی تفت داده شوند.

گوجه ها را هم نگینی ریز خرد کنید و همراه با نمک و فلفل روی مواد بریزید. شعله را کم کنید و درب تابه را بگذارید. اجازه دهیدتا 1 ساعت روی شعله ملایم بپزد. هر 12 دقیقه هم بزنید. تا زمانی که مخلوط بادمجان حاضر شودوقتی که آب مواد کشیده شد و مواد به شکل خمیر منسجمی در آمده باشد.

خوراک بادمجان حاضر است می توانید را همراه با نان و سبزی ، لیمو ترش سرو کنید.


سیب زمینی شکم پر

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

سیب زمینی دو تا سه عدد

جعفری تازه ریز خرد شده دو قاشق غذاخوری

شوید خشک دو قاشق غذاخوری

تخم مرغ یک عدد

پنیر پیتزا به میزان لازم

شیر به میزان لازم

آرد سوخاری به مقدار کافی

روغن جهت سرخ کردن

برای پخت سیب زمینی شکم پر در آغاز کار شما باید سیب زمینی هارا آبپز کرده به وسیله رند ه ریز رنده کنید تاکید می شود که حتما از رنده استفاده کنید چون میخواهیم سیب زمینی را گلوله کنیم ،بعد از رنده کردن باید نمک و زردچوبه و فلفل و سبزی ها رو اضافه کرد وورز دهید،

بعد تخم مرغ رو در ظرفی مناسبی ریخته و با یه قاشق غذاخوری شیربه آن اضافه کرده مخلوط کنید ، بعد از سیب زمینی آبپز یک گلوله برداشته و مقداری پنیرپیتزا درون آن ریخته و گوله کنید و بعد در تخم مرغ وشیر بزنید و بعد درآرد سوخاری بغلتانید.

بعد در روغن داغ سرخ کنید لازم به ذکر است که در طول پخت باید مرتب گلوله های سیب زمینی را بچرخانید.

نباید بگذارید یه طرف سرخ شود و بعد طرف دیگر بلکه باید در روغن به طور یک نواخت سرخ شود پس از سرخ شدن سیب زمینی شکم پر با سس دلخواهتان سرو کنید .


سوسیس و سیب زمینی

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

سیب زمینی دو عدد متوسط

سوسیس 5 عدد

فلفل دلمه ای خرد شده یک قاشق غذاخوری

پنیر پیتزا به اندازه دلخواه

نمک وفلفل قرمز به مقدار لازم

برای تهیه سوسیس سیب زمینی ابتدا سیب زمینی ها را سرپوست گرفته ونگینی خرد کنید ودر مقداری روغن تفت دهیدسپس سوسیس ها را که به صورت حلقه ای خرد کرده اید را به سیب زمینی ها اضافه کنید.

تا سوسیس ها هم سرخ شوند بعد فلفل دلمه ای ریز خرد شده را هم بیافزایید بعد نمک و فلفل رو به اندازه اضافه کنید بعد پنیر پیتزا را هم بریزیدوشعله گاز را ملایم کرده تا پنیر پیتزا هم کمی آب شود سوسیس سیب زمینی شما حاضر است با سبزی تازه میل کنید (نوش جان).


کباب کوبیده تابه‌ای

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

300تا 350 گرم گوشت چرخکرده

پیاز یک عدد

یک قاشق مربا خوری پودر گلپر(سلیقه ای)

گوجه فرنگی سه عدد

زعفران دم کرده به میزان لازم

نمک فلفل ،سیاه وقرمز به مقدار لازم

برای تهیه کباب کوبیده تابه ای ابتدا پیاز را در ظرف مناسبی رنده کنید و آب پیاز را به خوبی بگیرید بعد گوشت چرخ کرده، نمک، فلفل و پودر گلپر رو هم افزوده سپس خوب ورز می دهید ،

مخلوط گوشت و پیاز رو تو ماهیتابه ای که باروغن کمی چرب کرده اید پهن کنید و فشار دهید تا منسجم شود.

اطراف تابه را تکه های کوچیک کره بگذارید . بعدتابه روی شعله گازقرار داده شعله را ملایم کرده در ظرف را ببندید تا گوشت پخته شود.


املت قارچ

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

کره و روغن ونمک فلفل به میزان لازم

قارچ نیم کیلو

پنج عدد تخم مرغ

پیازچه یا پیاز یک عدد

مرحله اول قارچ و پیاز را پس از شستن نگینی خرد کنید،پیاز راچند دقیقه تفت داده و پس ازآن قارچ را نیز کمی حرارت دهید.سپس تخم مرغ ها را با نمک و فلفل خوب ترکیب کنید،تخم مرغ ها را پس از هم زدن داخل مواد از قبل سرخ شده بریزید،کمی زمان بدهید تا با حرارت ملایم خوب پخته شود.زمانی که یک طرف آن سرخ شد ،آن را برگردانید تا طرف دیگرش هم سرخ شود،در آخر کره را به املت پخته شده اضافه بیافزایید.


بورانی اسفناج

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

اسفناج خام 250 تا 300 گرم

دو پیمانه ماست(چکیده)

دو حبه سیر

مقداری گردوی خرد شده (سلیقه ای)

نمک وفلفل به مقدار لازم

ابتدا اسفناج و سیر را تمیز کرده و خوب بشویید. سپس آنها را خرد کنید و در یک قابلمه تفت دهید.هنگام تفت دادن هم مقداری نمک و زرد چوبه به آن اضافه کنید تا کاملا بپزند.

بعد از اینکه اسفناج ها با سیرکمی تفت خوردند از روی حرارت بر میدارید تا خنک شوند. ماست را هم با قاشق کاملا هم بزنید تا یکدست شود بعد مقداری نمک ، فلفل و گردوی خرد شده را به همراه اسفناج های سرد شده داخل ماست بریزید و خوب ترکیب کنید.بعد این پیش غذای خوشمزه را در ظرف مورد نظر سرو کنید.


نودل مرغ و قارچ

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

فیله مرغ 4 عدد

خامه 100گرم

روغن زیتون دو قاشق سوپخوری

نمک، فلفل به میزان لازم

ریحان خرد شده دو قاشق سوپخوری

نودل یک بسته با طعم مرغ

100 گرم قارچ

برای تهیه نودل مرغ و قارچ ابتداقارچ ها را با مقداری آبلیمو تفت داده ، مرغ را هم به قسمت های کوچک خرد کرده در روغن زیتون تفت داده بعد از آن مرغ و قارچ را در تابه ای با هم مخلوط کرده آب مرغ ، خامه ، ادویه جات را به آن اضافه کرده، بر روی مواد بریزید.

وبگذارید روی حرارت ملایم تا حدی که آب آن بخار شود ومرغ هم کمی بپزد.نودال را در آب جوش ریخته و پس از سه دقیقه آبکش کرده و به مواد بالا اضافه می کنیم و مواد خوب مخلوط کرده با ریحان خرد شده سروکنید.


سیب زمینی تنوری

10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله10 غذای ساده و فوری برای خانم‌های پُرمشغله

سیب زمینی شش عدد

کره سه قاشق غذاخوری

روغن زیتون دو قاشق سوپ خوری

نمک و فلفل و پودر آویشن به مقدار نیاز

برای تهیه سیب زمینی تنوری ابتدا فر را گرم کرده سیب زمینی ها را به خوبی و بادقت بشویید و پوست سیب زمینی را با برس تمیز کرده.به وسیله روغن زیتون پوست سیب زمینی را چرب کنید.

روی آن ها کمی نمک و فلفل بریزیدچند سوراخ به وسیله چنگال روی سیب زمینی ها برای خروج بخار وپخت سیب زمینی ایجاد کنید ،سینی فر را به وسیله فویل بپوشانید.

سیب زمینی ها را روی آن بچینید و به مدت 60 دقیقه درون فر قرار دهید تا تنوری شوند. پس از آن که سیب زمینی ها پختند آن ها را از فر خارج کنید و تا زمانی که داغ هستند برشی در وسط آن ها ایجاد کنید.

می توانید از ابتدا سیب زمینی را به قطعات کوچک خرد کرده بعد مراحل فوق را اجرا کنید فقط مدت زمان پخت سیب زمینی کاهش می یابد با سس کچاپ می توانید سرو کنید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا