خانه داری

چگونه با وجود حیوانات خانگی همیشه خانه ای تمیز داشته باشیم؟

نگهداری از حیوانات خانگی این روزها در میان بسیاری از افراد رایج شده است. آنها همراهانی وفادار و مهربان هستند که نگهداری از آنها به کاهش استرس، کاهش حس تنهایی و حتی بهبود برخی بیماری ها کمک می کند.

با این حال، نگهداری از حیوانات خانگی آنقدرها هم ساده نیست. به غیر از مراقبت، چکاپ های دوره ای و تامین غذای مناسب یکی دیگر از چالش هایی که سرپرستان حیوانات خانگی با آن روبرو هستند، تمیز نگه داشتن منزل و محل زندگی است.

تمیز کردن ردپا، مو و پر حیوانات خانگی، خوراکی ها و انواع گردو غبار از جمله مواردی است که هر روز سرپرستان حیوانات خانگی با آن مواجه می شوند. در ادامه با ترفندهای تمیز ماندن خانه با وجود حیوانات خانگی با راهنماتو همراه باشید.

1- داشتن یک روال روزانه برای تمیز کردن

به گزارش راهنماتو، یک روتین پایه شامل جارو کردن موی حیوانات، پاک کردن سطوح و تمیز کردن ظروف آب و غذا در نظر بگیرید. به صورت هفتگی نیز کارهای تمیز کردن عمیق مانند تمیز کردن لانه حیوانات را انجام دهید.

تمیز کردن خانه


2- پاک کردن فوری لکه ها

هر لکه ای بر روی سطوح، فرش و موکت، لانه حیوانات، مبل و اثاثیه می بینید، فورا تمیز کنید. یک اسپری لکه بر و بوگیر مخصوص حیوانات خانگی تهیه کنید و در صورت ایجاد هر گونه لکه توسط حیوان خانگیتان، آن را پاک کنید. توجه داشته باشید که لکه بر شما حتما حاوی بوگیر باشد تا هیچ گونه بوی نامطبوعی در اتاق باقی نماند.

تمیز کردن خانه


3- استفاده از محصولات مخصوص حیوانات خانگی

ایمنی و سلامت حیوانات خانگی همیشه باید در اولویت باشد. همیشه از محصولات پاک کننده با برچسب دوستدار حیوانات خانگی برای تمیز کردن لوازم آنها استفاده کنید. استفاده از پاک کننده های معمولی حاوی مواد شیمیایی می تواند برای حیوانات خانگی مضر و تحریک کننده باشد. محصولات سازگار با محیط زیست مانند پاک کننده های طبیعی مبتنی بر آنزیم انواع لکه و بو را بدون برجای گذاشتن مواد شیمیایی مضر از بین می برند.

تمیز کردن خانه


4- نظافت حیوانات خانگی

تنها خانه نیست که به تمیز کردن نیاز دارد، نظافت و حمام کردن منظم حیوانات خانگی یک راه حل عالی برای تمیز نگه داشتن خانه است. حیوان خانگیتان را مرتبا به آرایشگاه ببرید، از یک برس نرم و باکیفیت برای شانه کردن موهایش استفاده کنید، زمانی از شب را به مسواک زدن حیوان خانگیتان اختصاص دهید و مرتب او را به حمام ببرید.

تمیز کردن خانه


5- استفاده از دستگاه تصفیه کننده هوا

سرمایه گذاری بر روی یک دستگاه تصفیه هوای خوب، از پراکنده شدن شوره حیوانات و گردو غبار (که موجب آلرژی و آسم می شوند) در محیط زندگی شما جلوگیری می کند. فیلترهای HEPA یکی از بهترین انواع دستگاه‌های تصفیه هوا هستند که می توانند هوای تمیز و باکیفیت را برای شما به ارمغان بیاورند.

تمیز کردن خانه


6- استفاده از روکش مبلمان قابل شستشو

از روکش های مبلمان قابل شستشو استفاده کنید. این روکش ها به راحتی تمیز می شوند، از آلوده شدن مبلمان شما به مو، شوره و گردوغبار حیوانات خانگی جلوگیری می کنند و عمر مبلمان شما را نیز افزایش می دهند.

تمیز کردن خانه


7- خرید جارو برقی باکیفیت

روی خرید یک جاروبرقی باکیفیت برای از بین بردن موی حیوانات خانگی سرمایه گذاری کنید. جاروبرقی های مخصوص حیوانات خانگی بهترین و مدرن ترین ابزار برای خلاص شدن از شر مو و سلول مرده حیوانات خانگی هستند. در این مطلب می توانید ترفندهای از بین بردن موی حیوانات خانگی از روی فرش و مبل آشنا شوید.

تمیز کردن خانه


8-  خرید تختخواب مناسب

یک تختخواب مناسب و مقاوم در برابر آب با قابلیت تمیز کردن آسان برای حیوان خانگیتان خریداری کنید. در غیر این صورت شستشوی آن قطعا به یک کابوس بزرگ برای شما تبدیل خواهد شد. هفته ای یک بار اقدام به تمیز کردن تختخواب نمایید و در صورت امکان آن را به مدت چند ساعت در مقابل نور خورشید قرار دهید.

تمیز کردن خانه

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا