سینما و تلویزیون

چشم همه خیره به شماست خانم پردیس احمدیه، مراقب باشید

برترین‌ها: پیش‌تر در اردیبهشت ماه نوشته بودیم که حالا شاید وقت جهش پردیس احمدیه باشد و خب ظاهرا در این روزها با پوست شیر جهش مورد نظر برای پردیس احمدیه رخ داده. بازیگری که با «لاک قرمز» توانایی‌هایش را نشان داده بود و روزهایی که همزمان «نوبت لیلی» را در نمایش خانگی، «لامینور» و «مجبوریم» را در اکران و البته «تومان» را هم داشت بسیار پر امید نشان می‌داد. طیف‌های متنوعی از نقش‌آفرینی در ژانرهای مختلف که می‌تواند عیار او را مشخص کند و خب برای یک بازیگر ۳۰ساله این فرصت خوبی‌ست که خودش را نشان دهد و ادامه مسیر را هموار کند. آن روز البته خبر نداشتیم سریال «پوست شیر» خواهد آمد و نقش ساحل با نقش‌آفرینی پردیس احمدیه تا این اندازه قرار است دیده شود. مخصوصا در این روزها که اتفاقت زیادی حول شخصیت ساحل در پوست شیر افتاده و توجه مخاطب به این سریال در اوج است، نوشتن از بازی پردیس احمدیه شاید مناسبت داشته باشد

چشم همه خیره به شماست خانم پردیس احمدیه، مراقب باشید

احمدیه در «لامینور» شانس کار کردن با مهرجویی را داشت و داستان هم حول شخصیتی تعریف می‌شود که او اجرایش را بر عهده دارد، دختری عاشق موسیقی که در جدال با یک پدر و ساختار سنتی، تصمیم می‌گیرد راه خودش را برود. کاراکتری نمادین که شاید باید درباره طراحی‌اش بیشتر حرف زد.

او در «تومان» نقش معشوقه‌ای را ایفا می‌کند که خیلی عاملیت ندارد و تا حدی حضورش تزئینی‌ست و اما رفته رفته به کنش می‌رسد و انتخاب می‌کند، لهجه و پوشش او در تومان متفاوت است و خب یعنی برای این نقش ریسک کرده.

در «مجبوریم» اما جنس حضور احمدیه کمی یادآور زنان فیلمفارسی‌هاست، بی‌پناه، منفعل و مطیع! نقش پیچیدگی خاصی ندارد و درمیشیان هم نتوانسته بعد تازه‌ای به آن تیپ آشنای کلیشه‌ای اضافه کند، خود احمدیه هم تقریبا در حد تیپ مانده.

چشم همه خیره به شماست خانم پردیس احمدیه، مراقب باشید

در نوبت لیلی، حال و هوای کار کمی با جریانات مرسوم در سینمای ایران تفاوت دارد و جنس بازی احمدیه هم قاعدتا باید متفاوت باشد، بازی‌های در سکوت، شرایط وهمی و پلان‌های کش‌دار از جمله خصوصیات نقش پردیس احمدیه در ساخته روح‌الله حجازی است.

در پوست شیر نیز فراتر از کلیشه‌های دختر قربانی، بغض این حبس طولانی و دیگر خصوصیات کاراکترِ محبوب را با خودش به‌ همراه دارد. سبک بازی‌اش به جریان اصلی بازیگری در سینمای ایران مربوط نیست. سرد است و درونگرا. سردی و خونسردی چهره‌اش اما فرصتی است برای نوع دیگری از بازی و سعی نداشته که از سبک بازیگری کسی پیروی کند، بلکه سعی داشته که همواره خود واقعی‌اش را نمایش دهد و نقش ساحل نیز از آن حضورهای کوتاه و مؤثر نمایش خانگی است که احمدیه به‌ خوبی از پسش برآمده. در واقع انتخاب بازیگر و همین حد از هوش‌مندی که تشخیص دهد، شیمیِ بین پردیس احمدیه و مهرداد صدیقیان جور درمی‌آید، سریال را چند قدم جلو می‌اندازد.  

چشم همه خیره به شماست خانم پردیس احمدیه، مراقب باشید

واکنش کاربران چیست؟ 

احمدرضا: بازی پردیس احمدیه به قدری طبیعیه که من فکر میکنم تو زندگی واقعیش «جان دادن» رو تجربه کرده!

پگاه: ولی این دختر مظلوم ترین کاراکتر سریالی بود و چقد قشنگ بازی کرد.

آرش: اما “پوست شیر”کلا توی یه لیگ دیگه‌ست! بازی‌ها، پردیس احمدیه به لِوِلی دیگه رسیده کاملا غیر قابل پیش‌بینی و پر از سوپرایز. مهرداد صدیقیان هم.

مهراوه: پردیس احمدیه از فیلم لاک قرمز نشون داد چه بازیگر آینده‌داریه. تو پوست شیر هم به نظرم نه خوب که عالی بود. آفرین بهش

مهدیسا: فکر کنم دشوارترین نقش‌های تاریخ سینمای جهان رو خانم پردیس احمدیه در فیلم لامینور و پوست شیر بازی کرده که جدا ترکونده


پ

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا