فرهنگی

پیمان معادی در این حالت هم شیک است و هم جنتلمن!

پیمان معادی از برترین بازیگران فعلی سینمای ایران است. او تجربه کارکردن با طیف وسیعی از کارگردانان مطرح ایرانی مانند اصغر فرهادی، سعید روستایی و… را دارد. درخشش او محدود به دنیای تصویر ایرانی نیست. او تجربه‌های متنوعی در هالیوود و سینمای بین‌الملل هم دارد. حضور دقیق و پرداختن درست به نقش‌ها باعث شده که مجموعه‌ای از شخصیت‌های سینمایی به‌یادماندنی را در ذهن‌هایمان جاودانه کند. تصویر او در حال شستن پدرش در فیلم جدایی نادر از سیمین فراموش‌شدنی نیست. او از این لحظات ماندگار کم ندارد و کارنامه پروپیمانش افتخارآمیز است. در مجموعه نمایش خانگی افعی تهران هم به درخشش خود ادامه داده و توانسته مخاطبان پرشماری را با خود همراه کند. این سریال که موضوع جذابی دارد از حضور طراح لباسی مناسب و حرفه‌ای هم بهره می‌برد. در این مقاله می‌خواهیم به انتخاب‌های این طراح لباس برای آرمان بیانی یا همان پیمان معادی در نقش کارگردان پرحاشیه سریال بپردازیم.

علاقه به رنگ طوسی

استایل پیمان معادی در افعی تهران

در بیشتر صحنه‌های فیلم، آرمان بیانی را با لباس‌هایی به رنگ طوسی و خاکستری مشاهده می‌کنیم. او به طیف رنگ‌های خنثی و خالی از نشاط و هیجان علاقه دارد. انگار مانند شخصیتش که نقاط منفی و مثبت را به‌طور هم‌زمان ارائه می‌دهد و سیاه-سفید است؛ لباس‌هایش هم نمودی خاکستری دارند. تیپ او نه در دسته‌بندی استایل‌های رنگی و پرجان قرار می‌گیرد و نه آن‌قدرها کسل‌کننده است. به‌نظر می‌رسد که انتخاب رنگ طوسی برای این شخصیت در تعریف تصویری او نقش مهمی داشته است. او معمولا با استایلی اسپرت دیده می‌شود. رنگ طوسی در استایل‌های اسپرت کاربرد زیادی دارد و بسیاری از برندهای معروف در این حوزه هم از این رنگ برای محصولات خودشان بهره می‌برند. طوسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و کافی است که آن را با یک رنگ دیگر سِت کنید تا در یک همکاری تیمی رنگی بتواند استایلتان را از این رو به آن رو کند. در واقع، ویژگی‌های جذاب بالقوه‌ای در این رنگ ظاهراً بی‌نشاط نهفته است؛ درست مثل خود پیمان معادی در نقش آرمان در سریال افعی.

استفاده از اکسسوری‌های هنری

استایل پیمان معادی در افعی تهران

هنرمندان معمولاً مایل‌اند که از اکسسوری‌هایی در استایل خود بهره ببرند. کلاه یکی از رایج‌ترینِ آن‌ها است. آرمانی بیانی در فیلم هم نقش کارگردانی را ایفا می‌کند که روحیه‌ای هنری دارد. انتخاب کلاه برای این شخصیت بسیار درست و منطقی بوده است. کلاه او هم مانند سایر بخش‌های استایلش طوسی رنگ است و با خطوطی خوش‌رنگ و مناسب با طوسی چهارخانه شده است.

نگاه آرتیستیک در جزئیات

 

استایل پیمان معادی در افعی تهران

یکی از جذاب‌ترین عناصر استایل آرمانی بیانی یا همان پیمان معادی خودمان در سریال، عینک او است. اگر سریال را دیده باشید، حتماً متوجه این عینک شده‌اید. عینکی که هم سن و سال آرمان را به ما گوشزد می‌کند و به تعریف شخصیت یاری می‌رساند و هم با مولفه‌ها و ویژگی‌هایی که دارد، متناسب با شخصیت است. این کاراکتر یک کارگردان است و بدیهتاً از خلاقیت و ابتکار استقبال می‌کند. این عینک مطالعه هم طرحی پلنگی دارد و از بخش میانی دو شیشه‌اش باز می‌شود. این انتخاب هوشمندانه در طراحی لباس و استایل بازیگر مجموعه تحسین‌برانگیز است.

کوله‌پشتی چرم خوش‌رنگ

استایل پیمان معادی در افعی تهران

استفاده از عناصر هنری در استایل پیمان معادی در فیلم فقط منحصر به کلاه و عینک نمی‌شود. او همیشه یک کوله‌پشتی چرمی خوش‌رنگ هم بر دوش دارد. این موضوع ه در تعریف شخصیت آرتیستیک او نقش مهمی دارد. هنرمندان معمولاً مایل به استفاده از چیزهایی در تیپ خود هستند که آن‌ها را متمایز و متفاوت می‌کند. کوله پشتی آرمان هم مکمل بخش‌های دیگر استایل او است.

ترکیب رنگی مناسب عناصر پوشش

استایل پیمان معادی در افعی تهران

استایل پیمان معادی در این نقش بیشتر مونوکروم است. منظور از مونوکروم چیست؟‌ یعنی تیپ او عناصر مختلفی دارد که رنگ‌هایشان مشابه یا در یک طیف است. برای مثال، او با شلوار جین طوسی-آبی، ژاکتی به همین رنگ و شالی طوسی-مشکی دیده می‌شود. استایلی به سبک مونوکروم برای این شخصیت که به‌نظر می‌رسد، رازهای زیادی در سینه پنهان دارد، انتخاب بسیار خوبی بوده است. در واقع، تک‌رنگ‌بودن استایل نوعی مرموزبودن و مسکوت‌ماندن رازها را بازتاب می‌دهد. شخصیت آرمان بیانی هم پر از عقده‌های فروخورده با رازها و غم‌های درونی در سینه است. این سبک از انتخاب رنگ برای چنین کاراکتری بسیار درست به‌نظر می‌رسد.

استفاده از شال گردن با آرایش خاص

استایل پیمان معادی در افعی تهران

آرمان همیشه شالی بر دور گردن دارد که به طرز شیکی بسته شده است. این شال و نوع بستن آن، هم شیک و دیدنی است و هم باعث می‌شود که شخصیت بازیگر کمی جدی و مقتدر هم جلوه کند. معادی در این اثر یک کارگردان است و بنا به هدایت و پیش‌برد کاری جدی یعنی فیلمسازی را دارد. با این استایل کلی و جزئیاتش، درست شخصیتی خلق می‌شود که قرار است از او ببینیم. در تصویر بالا هم پیمان معادی را در نقش آرمان و با استایلی می‌بینیم که در آن، عناصری مانند شال وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های استایل در تصویر بالا، جوراب‌های زرشکی است. افرادی که ذائقه هنری دارند از بروز خلاقیت و تفاوت در تیپ خود واهمه‌ای ندارند و در این زمینه هم خوب عمل می‌کنند. این جوراب با رنگی متمایز هم از همین دست انتخاب‌ها است و باعث شده که همه‌چیز به سادگی از سادگی خارج شود.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا