سیاسی

پیغام مهم و فوری بایدن به نتانیاهو درباره ایران

یک رسانه آمریکایی مطرح کرد که مقامات آمریکایی می‌گویند، توصیه رییس جمهور آمریکا به رژیم صهیونیستی در پی حملات موشکی و پهپادی گسترده ایران علیه نقاطی از اراضی اشغالی، از بیم گسترش تنش‌ها در منطقه این بوده است که نیازی به تلافی بیشتر نیست.

نیویورک تایمز: بایدن به نتانیاهو گفته است نیازی به تلافی حمله ایران نیست

این گزارش با اشاره به این که گستره عملیات «وعده صادق» بسیار بیشتر از جنگ در سایه ایران و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته بود و با شلیک‌های مستقیم از خاک ایران بی‌سابقه محسوب می‌شود، نوشت: مشخص نیست که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و دولت او کار را همین‌جا تمام کنند.بایدن در پی حمله ایران، روز یکشنبه (امروز) با نتانیاهو گفت‌وگویی تلفنی انجام داده و بر «تعهد راسخ» خود نسبت به امنیت اسراییل تاکید کرد. در حالی که رییس جمهور آمریکا هیچ توصیه‌ای را به طور علنی مطرح نکرد، در بیانیه‌ای که پس از تماس او منتشر شده، نشانه‌هایی از تمایل به خویشتن‌داری دیده می‌شود.بایدن گفت: من به او (نتانیاهو) گفتم که اسراییل طرفیت قابل توجهی برای دفاع و شکست دادن حملات بی‌سابقه از خود نشان داد و این پیام آشکاری به دشمنان آن است که آن‌ها نمی‌توانند امنیت اسراییل را تهدید کنند. در ادامه این مطلب آمده است: بایدن وعده داد که، یکشنبه (امروز) با رهبران گروه هفت جلسه‌ای برای هماهنگ کردن «یک پاسخ دیپلماتک واحد» تشکیل می‌دهد که این نشانه‌ای از مسیر ترجیحی او پس از این حمله است. شورای امنیت سازمان ملل نیز قرار است یکشنبه، جلسه‌ای فوق‌العاده تشکیل بدهد.

نیویورک تایمز: بایدن به نتانیاهو گفته است نیازی به تلافی حمله ایران نیست

«رابرت ساتلوف» مدیر اندیشکده سیاست خاور نزدیک در واشنگتن می‌گوید، «در کل، پیام بایدن طوری در نظر گرفته شده بود که اسراییل را قانع کند به دنبال تنش‌زایی بیشتر نباشد.»حمله به پایگاه هوایی نواتیم در سرزمین‌های اشغالی از اهداف عملیات موشکی و پهپادی ایران در پاسخ به حمله موشکی صهیونیست‌ها به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق بود؛ پایگاه مبدأ شلیک موشک‌های اسرائیل که شهادت مستشاران ارشد ایرانی و همراهانشان را به همراه داشت و نقض کامل قوانین بین‌المللی از سوی این رژیم بود.ایران از پاسخ موشکی و پهپادی مشروع و قانونی خود در اسرائیل اهداف متعددی را دنبال می‌کرد که از جمله آن‌ها – و شاید یکی از مهمترین‌شان – ضربه به پایگاه هوایی نواتیم در جنوب سرزمین‌های اشغالی بود. پایگاهی در منطقه صحرای نقب و در نزدیکی شهر بئر السبع که با برخورداری از یک باند پرواز ۳۴۰۰ متری، آشیانه و پایگاه اصلی جنگنده‌های F-۳۵ رژیم صهیونیستی است.همچنین خبرگزاری فلسطینی شهاب از اصابت موشک‌های ایران به پایگاه نظامی رامون در النقب خبر داده است. گفته شده هفت موشک ایران به این پایگاه هوایی اصابت کرده است. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز به هدف قرار گرفتن یک پایگاه ارتش این رژیم در جنوب سرزمین‌های اشغالی نیز اعتراف کرد.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا