اقتصادی

نشانی خانه‌های ارزان‌قیمت در تهران

اقتصادآنلاین نوشت: اغلب فایل‌های مسکن که به ازای هر مترمربع بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده‌اند، دارای عمر بنای بالا هستند یا سند آنها به صورت قولنامه‌ای است.

در این بررسی کردیم که در کدام محله‌های تهران می‌شود با رقمی بین هر مترمربع ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان و پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن، صاحب یک ملک شد.

از اسفند سال گذشته وضعیت معاملات مسکن در حالت رکود قرار گرفت و پس از ورود به سال جدید همچنان ادامه داشت تا جایی که مشاوران املاک نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و برخی از آنها، از تقلیل معاملات خود به یک الی دو معامله در ماه و افزایش نجومی قیمت مسکن توسط مالکان ابراز نارضایتی می‌کنند.

بررسی‌های ما از فایل‌های ارائه شده در پلتفرم‌های خرید و فروش مسکن تهران نشان می‌دهد که اغلب فایل‌های مسکن موجود که هر متر آن بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد، پایین‌تر از میانگین قیمت ملک‌های مشابه منطقه قیمت‌گذاری شده‌اند و برخی از آنها قولنامه‌ای و دارای عمر بنای بالا هستند.

در محله شمیران نو، یک واحد با متراژ ۵۰ مترمربع و ۱۷ سال عمر بنا، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد که برای هر مترمربع آن ۳۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده که البته وضعیت سند آن قولنامه‌ای است.

در محله پیروزی، یک واحد با متراژ ۷۵ مترمربع و عمر بنای ۳۰ ساله، ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با هر مترمربع ۳۶ میلیون و در فرحزاد، یک واحد قولنامه‌ای با ۱۲۰ مترمربع مساحت و این عمربنا، ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد که برای هر متر مربع آن ۳۲ میلیون و ۸۲ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

آپارتمانی در وحیدیه با ۱۰۵ مترمربع مساحت و ۳۰ سال عمر بنا، ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد و برای هر مترمربع آن ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین برای خرید یک واحد در ونک با ۱۴۰ مترمربع زیربنا و ۲۵ سال ساخت، ۵ میلیارد تومان تعیین شده که برای هر مترمربع آن ۳۵ میلیون ۷۱۴ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

نشانی خانه‌های ارزان‌قیمت در تهران

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا