ورزش و تناسب اندام

مدلینگها واسه خوش اندام شدن، چطوری میخوابن؟

راز خواب افرادی که تناسب اندام دارند

خواب و تناسب اندام، ارتباط نزدیکی باهم دارند و خوب میدانید که تاثیر خواب مناسب در لاغری و کاهش وزن، ثابت شده است.جالب است بدانید که حالت مناسب داخل رختخواب، ورزش صحیح قبل از خواب یا حتی لباس هایی که در زمان خواب به تن دارید، همگی روی تناسب اندام شما تاثیر دارند.
اغلب ما دوست داریم راز خوش اندامی مدلینگها یا برخی افرادی که در اطرافمان می بینیم، را بدانیم؛ رازی که یکی از آنها همین خواب مناسب و با کیفیت است. خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که ما از آن ها اطلاعی نداشته و این راه ها می توانند به بدن کمک کنند که هنگام استراحت، فرم و وضعیت بدن را بهتر حفظ کنید. در این بخش از باتو این نکات را به شما معرفی می کنیم.

خوابیدن به اندازه کافی

محققان به این نتیجه رسیده اند که داشتن یک برنامه منظم برای خواب ، نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه هورمون های طبیعی بدن را بهبود می بخشد و باعث عملکرد بهتر سیستم ایمنی خواهد شد . آشفتگی خواب یا مغز خواب آلوده، مغزی گرسنه است که باعث اضافه وزن می شود.

خواب کافی

ورزش 2 ساعت قبل خواب

اگر توده عضلانی زیادی داشته باشید، قطعاً کالری سوزی شما هم بهتر می شود و حتی زمانی که خواب هستید هم کالری می سوزانید. انجام تمرین ورزشی در طول روز مخصوصاً تمرین های قدرتی به کاهش وزن شما کمک می کند. اگر در طول روز وقت ندارید ، حداقل 2 ساعت قبل از خواب یک ورزش چند دقیقه ای را انجام دهید .

خوابیدن در اتاق تاریک و خنک تر

طبق مطالعات انجام شده افرادی که دمای اتاق شان خنک تر باشد، معمولاً تعداد کالری بیشتری می سوزانند و سوخت و ساز آن ها 10 درصد افزایش پیدا می کند و هنگام خواب هم می توانند کاهش وزن داشته باشند. همچنین هر چقدر اتاق تاریک تر باشد، خواب شما با کیفیت تر خواهد بود. اگر در اتاق با نور زیاد بخوابید، ریتم شبانه بدن شما به هم می ریزد و اضافه وزن می گیرید . پس حتما قبل از خواب گوشی موبایل، تلویزیون یا هر نور دیگری را خاموش کنید.

خوابیدن

برنامه ریزی برای وعده غذایی قبل خواب

طبق نظر متخصصان تغذیه، تایم غذا و خواب هر روز باید یکسان باشد. بدن ما ریتم شبانه روزی مشخصی دارد که به ساعت درونی آن مرتبط می شود. تایم وعده غذایی تاثیر زیادی روی ریتم شبانه روزی بدن دارد بنابراین برنامه ریزی کردن برای آن اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت .

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا