فن آوری های جدید

مایکروسافت مشکل کاربران ایرانی را حل کرد

باشگاه خبرنگاران: غول فناوری مایکروسافت در آپدیت‌هایی که اخیرا ارائه داده به مشکل تغییر ساعت برخی سیستم‌ها در ایران هم پرداخته و این مشکل را حل کرده است. کاربران می‌توانند با به‌روزرسانی ویندوز خود، این مشکل را حل کنند.

یک به‌روزرسانی تجمعی کاملاً جدید برای ویندوز ۱۰ نسخه ۲۲H۲ وجود دارد. این به‌روزرسانی مشکلی را برطرف می‌کند که ممکن است روی چیدمان صفحه‌کلید تأثیر بگذارد. همچنین مشکلی را که در واقع بر روی Microsoft Edge WebView۲ تأثیر می‌گذارد، حل می‌کند.

ما در مورد ویندوز ۱۰ صحبت می‌کنیم، و با توجه به این نکته، بدانید که مایکروسافت برای کمک به مقابله با برخی از این مشکلات، یک به روز رسانی تجمعی کاملاً جدید منتشر کرده است.

KB۵۰۲۵۲۹۷ خطاب به کاربران ویندوز ۱۰ نسخه ۲۲H۲ است و با تغییرات بسیار زیادی همراه است.

در آخرین سه‌شنبه ماه آوریل مایکروسافت آپدیت پیش نمایش غیرامنیتی آوریل ۲۰۲۳ را برای ویندوز ۱۰ نسخه ۲۲H۲ منتشر کرده است و به نظر می‌رسد همه هیجان زده هستند.

به خاطر داشته باشید که شماره ساخت این به روز رسانی پیش نمایش ۱۹۰۴۵.۲۹۱۳ (KB۵۰۲۵۲۹۷) است و طبق معمول دارای تعدادی بهبود و رفع اشکال است.

مهم است بدانید که از آوریل ۲۰۲۳، به‌روزرسانی‌های پیش‌نمایش اختیاری و غیرامنیتی در چهارمین سه‌شنبه ماه منتشر می‌شوند.

قابل توجه‌ترین تغییر در این ماه در تنظیمات فایروال است، زیرا اکنون می‌توانید قوانین گروه برنامه را پیکربندی کنید. همچنین برای اینکه غافلگیر نشوید، توجه داشته باشید که KB۵۰۲۵۲۹۷ نماد‌های برنامه را برای برخی از ارائه دهندگان تلفن همراه تغییر می‌دهد.

این به‌روزرسانی زمانی که زبان نمایش حساب مایکروسافت یا قالب منطقه‌ای خود را تغییر می‌دهید، امکان همگام‌سازی تنظیمات زبان و منطقه را اضافه می‌کند.

اگر همگام‌سازی تنظیمات برگزیده زبان را در تنظیمات پشتیبان‌گیری ویندوز خود فعال کرده باشید، به طور طبیعی، ویندوز این تنظیمات را در حساب شما ذخیره می‌کند.

این به‌روزرسانی تجمعی اخیر بر کاربران Xbox Elite که دارای کنترلر تطبیقی ​​Xbox هستند نیز تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، اگر مشکلی را تجربه می‌کنید که اخبار و علایق را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود File Explorer دیگر پاسخ ندهد، دیگر با آن خداحافظی کنید.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به این تغییرات داشته باشیم و ببینیم مایکروسافت در آخرین سه‌شنبه آوریل ۲۰۲۳ چه چیز دیگری برای ما آماده کرده است.
برخی از پیشرفت‌ها و بهبود‌های آپدیت جدید

این به روز رسانی تنظیمات فایروال را تغییر می‌دهد. اکنون می‌توانید قوانین گروه برنامه را پیکربندی کنید.

این به روز رسانی جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این به‌روزرسانی از دستور تغییر ساعت تابستانی دولت از سال ۲۰۲۲ پشتیبانی می‌کند.

این به‌روزرسانی مشکلی را برطرف می‌کند که بر کنترل برنامه Windows Defender تأثیر می‌گذارد. خط مشی‌ای که نرم افزار را با استفاده از قانون هش مسدود می‌کند، ممکن است اجرای نرم افزار را متوقف نکند.

این به‌روزرسانی مشکلی را برطرف می‌کند که هنگام استفاده از پین برای ورود به Windows Hello for Business رخ می‌دهد. ورود به سیستم خدمات دسکتاپ از راه دور ممکن است ناموفق باشد. پیام خطا این است: “درخواست پشتیبانی نمی‌شود”.

این به‌روزرسانی مشکلی را برطرف می‌کند که Microsoft Edge WebView۲ را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هنگامی که می‌خواهید فرآیند آن را مجدداً راه‌اندازی کنید، این مشکل ممکن است باعث ایجاد یک حلقه نامحدود شود.

این به‌روزرسانی به مشکلی که بر سیستم فایل انعطاف‌پذیر (ReFS) تأثیر می‌گذارد، رسیدگی می‌کند.

این به روز رسانی به مشکلی می‌پردازد که بر دستورات MySQL تأثیر می‌گذارد.

این به‌روزرسانی مشکلی را برطرف می‌کند که SMB Direct را تحت تأثیر قرار می‌دهد. ممکن است در سیستم‌هایی که از مجموعه کاراکتر‌های چند بایتی استفاده می‌کنند، نقاط پایانی در دسترس نباشند.

این به‌روزرسانی مشکلی را برطرف می‌کند که بر برنامه‌هایی که از DirectX در درایور‌های گرافیک قدیمی‌تر اینتل استفاده می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. ممکن است یک خطا از apphelp.dll دریافت کنید.

کاربران ویندوز ۱۰ و ۱۱ در حال حاضر با نصب آپدیت‌های زیر می‌توانند این مشکل را حل کنند و کاربران ویندوز Windows ۷.۰ SP ۱ تا Windows Server ۲۰۲۲ باید تا سه شنبه، ۱۹ اردیبهشت، برای دریافت آپدیت صبر کنند.

Windows ۱۱, version ۲۲H۲
Windows 11, version 21H2
Windows ۱۰, version ۲۲H۲, ۲۱H۲, ۲۰H۲

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا