سرگرمی

ماجرای چسب روی دهان سلبریتی ها چیست؟

ترند چسب به دهان زدن سلبریتی ها؛ پزشکان هشدار دادند

اخیراً در برنامه های تلویزیونی کره ‌ای افراد بسیار زیادی را مشاهده می کنید که هنگام خواب روی دهان خود چسب می زنند و ویدیوهایی را در این باره وایرال کرده اند. این افراد که این روش را راهی مفید برای تنفس صحیح غیردهانی در خواب معرفی کرده اند، به عوارض آن که در این بخش از باتو خواهیم گفت، هیچ اشاره ای نمیکنند.

طبق گزارشی از دکتر راج (استاد پزشکی بالینی در دانشکده پزشکی) در سی‌ان‌ان افرادی که از آپنه خواب رنج می برند یا مبتلا به انحراف بینی هستند؛ هرگز نباید از این چسب ها استفاده کنند که بسیار هم خطرناک خواهد بود و ممکن است که فرد در طول خواب ناگهان احساس نفس تنگی کند.

چسب دهان سلبریتی ها

او همچنین اضافه کرد که شواهد بسیار کمی در مورد فواید چسب زدن دهان در خواب وجود دارد و توصیه کرد که برای انجام این کار حتماً با یک پزشک حرفه ای مشورت کنید.

با وجود ویدیوهای بسیار زیادی که در رسانه های اجتماعی دست به دست می ‌شود و این حرکت را نشان می دهد؛ اما هیچ کدام از آن ها به خطرات ناشی از این کار اشاره نکرده اند.

رفع آپنه خواب

در واقع این چسب ‌ها اعصاب را تحریک کرده و به فرد کمک می ‌کند تا در هنگامِ خواب دهان خود را ببندد و از طریق بینی نفس بکشد؛ چرا که تنفس با بینی بسیار مهم است که هوا را تصفیه کرده و رطوبت آن را تنظیم می کند و برعکس تنفس از دهان؛ باعث خشک شدن گلو و ایجاد درد می ‌شود و علاوه بر این در هنگام تنفس از طریق دهان خطر آسیب به دستگاه تنفسی و کاهش کیفیت خواب نیز وجود دارد.

همانطور که پیش از این نیز گفته شد؛ تنها مشکلی که می توان برای این روش نام برد؛ این است که در صورت ابتلا به آپنه خواب؛ هرگز از این چسب استفاده نکنید که بسیار خطرناک است و حتماً قبل از استفاده از این چسب ها مشکلات مربوط به خواب خود را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید.

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا