فن آوری های جدید

قابلیت جدید اینستاگرام؛ انتشار پست ها برای کلوزفرند

اینستاگرام ظاهراً درحال کار روی ویژگی جدیدی است که اجازه می‌دهد پست‌های شما به همه کاربران نمایش داده نشود.

به گزارش وقت صبح به نقل از دیجیاتو؛ اینستاگرام ظاهراً درحال کار روی قابلیتی است که درست مثل ویژگی حاضر در بخش استوری‌ها، به شما اجازه می‌دهد تا پست‌ها را از همه به‌جز دوستان نزدیک خود مخفی کنید. به عبارت دیگر، به‌زودی می‌توانید به تنظیماتی دسترسی داشته باشید تا بعضی از پست‌ها برای همه کاربران نشان داده نشود.

«الساندرو پالوزی»، مهندس حوزه نرم‌افزار که پیش‌تر هم اطلاعاتی را درباره قابلیت‌های آتی اپلیکیشن‌ها منتشر کرده بود، در پست جدیدی در صفحه خود تصویری را از قابلیت پست‌های غیرهمگانی منتشر کرده است. در این تصویر می‌توانیم ببینیم که کاربر تنظیماتی تحت عنوان Audience را در اختیار خواهد داشت تا مشخص کند که پستش برای همه (Everyone) نمایش داده شود یا فقط دوستان نزدیکش (Close Friends).

حال باید دید که آیا تعیین دوستان نزدیک برای مشاهده پست‌ها با دوستان نزدیک در استوری‌ها متفاوت است یا خیر. به عبارت دیگر، آیا همان افرادی که می‌توانند استوری‌های خصوصی شما را ببینند، به این پست‌ها هم دسترسی پیدا می‌کنند یا می‌توانید برای هر بخش به‌صورت جداگانه فهرست Close Friends داشته باشید.

زمان عرضه قابلیت جدید اینستاگرام

فعلاً مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی برای عموم عرضه خواهد شد. بااین‌حال، واضح است که اینستاگرام سعی دارد از این ویژگی برای افزایش تعامل کاربران با شبکه اجتماعی خود استفاده کند. بسیاری از افراد درحال‌حاضر مایل به ارسال پست جدید نیستند، چون اگر صفحه عمومی داشته باشند، خیلی‌ها محتوای آن‌ها را خواهند دید.

اینستاگرام چند هفته پیش به قابلیتی مجهز شد که کاربران مدت‌ها منتظر آن بودند. این قابلیت اجازه می‌دهد تا به حساب خود حداکثر ۵ لینک اضافه کنید. «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، اذعان کرده که این ویژگی یکی از پردرخواست‌ترین ویژگی‌های این پلتفرم بوده است.

از سوی دیگر، اینستاگرام مشغول آزمایش قابلیت افزودن موسیقی به تصاویر اسلایدی و بخش یادداشت‌هاست. به عبارت دیگر، می‌توانید چندین تصویر را به‌صورت آلبوم منتشر کنید و روی همه آن‌ها یک آهنگ بگذارید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا