اجتماعی

فوری / دوشنبه در تهران چه خبر است؟

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره تمهیدات در نظر گرفته شده برای مقابله با آلودگی هوا در روز دوشنبه دوم بهمن ماه، گفت: مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک توسط شهرداری فردا عرضه نمی‌شود.

 میرمحمد غراوی روز یکشنبه با بیان اینکه کارگروه اضطرار آلودکی هوا بر اساس گزارش‌های واصله از اداره کل هواشناسی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهت اتخاذ تمهیدات مناسب برای کنترل و کاهش میزان آلایندگی در روزهای آینده تشکیل شد، افزود: علاوه بر ممنوعیت فروش مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری، طرح‌ زوج‌ و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر این موضوع که تصمیمات این کمیته برای تمامی شهرستان‌های استان تهران به استثنای پردیس، دماوند و فیروزکوه لازم الاجرا است، اظهار کرد: فعالیت معادن شن و ماسه و آسفالت هم ممنوع است.

غراوی ادامه داد: پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پر تردد شهر، جانمایی شوند و شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام کنند.

وی تاکید کرد: پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راهور شرق و پلیس راهور غرب تهران نیز باید از تردد شبانه خودروهای گازوییلی سنگین که آلایندگی قابل رویت دارند، جلوگیری کنند.

معاون استاندار تهران با اعلام اینکه فردا فعالیت ورزشی مدارس در همه مقاطع تحصیلی در محیط‌های باز ممنوع است، از مردم خواست تا از انجام فعالیت‌های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط‌های باز خودداری کنند.

غراوی یادآور شد: سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن، اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اضافه کرد: استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (N۹۵) توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز را دارند، ضرورت دارد.

به گفته غراوی، پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد همه موتورسیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی گفت: براساس تصمیم کمیته اضطرار، ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در همه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان، کماکان ادامه یابد و شرکت گاز استان، نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام کند.

به گزارش استانداری تهران، غراوی ادامه داد: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان، نظارت ویژه اعمال کنند؛ همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست استان نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام کند.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا