اجتماعی

فوری / انفجار مهیب در گرمسار

بح امروز صدای انفجاری مهیب در حومهٔ شهرک صنعتی گرمسار شنیده شد.

به گزارش فارس، بررسی‌ها نشان می‌دهد، برخلاف برخی خبر‌ها که این صدا را ناشی از شهرک صنعتی گرمسار می‌دانند، هیچ اتفاقی در این شهرک تاکنون گزارش نشده است.

در همین راستا رییس اداره صنعت و معدن گرمسار با تایید شنیده شدن صدای انفجار در محدوده شهری گرمسار به ایسنا گفت: تیم‌های ارزیابی از اداره شهرستان، به شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر در شهرستان گرمسار اعزام شده‌اند.

بهنام بختیاری افزود: بعد از شنیده شدن صدای انفجار در محدوده شهری گرمسار تیم‌های ارزیابی از اداره شهرستان به شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر در شهرستان گرمسار اعزام شدند و پایش و ارزیابی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: با وجود ارزیابی‌ها هیچ اتفاقی مبنی بر انفجار و آتش سوزی در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی این شهرستان مشاهده نشده است.

بختیاری یادآور شد: فرمانداری در حال ارزیابی بیشتر موضوع بوده و تا مشخص شدن علت صدای انفجار این پیگیری ادامه دارد.

شکست دیوار صوتی، دلیل صدای مهیب در گرمسار بود

 

در این رابطه خبرگزاری ایرنا نوشت: صدای مهیب شنیده شده در این شهرستان به خاطر شکسته شدن دیوار صوتی بوده است. حوالی ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه امروز دوشنبه صدای مهیبی شنیده شد که در فضای شهر گرمسار نیز قابل تشخیص بود. اکنون مشخص شد که علت صدای انفجار مربوط به پرواز پایین‌تر از حد مجاز یک جنگنده و شکست دیوار صوتی بوده است.

فرماندار گرمسار نیز گفت که انفجاری در این شهرستان رخ نداده و مردم نگران نباشند.

ابتدا گمان می‌رفت منبع این صدا از شهرک صنعتی گرمسار بوده است که مسوولان ضمن بررسی موضوع، اعلام کردند انفجار و دودی از فضای این محدوده صنعتی مشاهده نشده است.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا