اقتصادی

صعود ۴۷ هزار واحدی شاخص کل

به گزارش سایت طلا، بازار سهام دومین روز کاری در اردیبهشت ماه را پر قدرت استارت زد و در همان ساعات ابتدایی بازار با ورود پول توسط حقیقی ها روبرو بود، اما رفته رفته معاملات متعادل تر دنبال شد و عرضه ها کمی شدت گرفت اما نهایتا شاخص کل توانست روزی صعودی را پشت سر گذارد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 47 هزار واحدی به 2 میلیون 374 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز رشدی 14 هزار واحدی را تجربه کرد و توانست خود را به ارتفاع 782 هزار واحد برساند.

گفتنی است سه نماد کگل، فملی و فارس بیشترین تاثیر در شاخص کل بورس و سه نماد مارون، شگویا و صبا بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس داشته اند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خرد در بازار امروز مورخ 5 اردیبهشت ماه 1402، مبلغ 19.5 میلیارد تومان بود. همچنین سرانه خرید و فروش حقیقی 391 در مقابل 433 میلیون ریال بوده است.

در بازار بورس امروز 251 نماد در محدوده ی مثبت و 141 نماد در محدوده ی منفی و در بازار فرابورس 204 نماد در محدوده ی مثبت و 105 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

رکور ۲.۵ ساله ارزش معاملات خرد بورس شکسته شد

در معاملات امروز بازار سهام رکورد 2.5 ساله ارزش معاملات خرد شکسته شد. لامز به ذکر است که در معاملات امروز با ثبت ارزش معاملات 20.3 هزار میلیارد تومانی، رکورد ارزش معاملات خرد طی 29 ماه اخیر شکسته شد. اخرین بار، آذر سال 1399 بود که این اعداد مشاهده شده بود. گفتنی از اواخر سال گذشته که آمارها حاکی از موج سنگین تبدیل شبه پول به پول بودند، پیش بینی می شد که پول داغ به بازار های مختلف ورود کند.

طبیعتا در چنین شرایطی که بازار خودرو و بازار ملک در حباب قرار دارد، به نظر می رسد بورس بتواند نقش سپر تورمی خوبی را ایفا کند و با جذب نقدینگی علاوه بر جبران عقب ماندگی خود نسبت به سایر بازارها، از تلاطم در سایر بازار ها از جمله بازار ملک و خودرو جلوگیری کند.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا