سلامت روان

شخصیت شناسی انواع فرم صورت در زنان و مردان

فرم صورتتان در مورد شخصیت شما چه می گوید

آیا متوجه شده اید که نوع چهره می تواند تا حدی در مورد شخصیت تان چیزهایی را آشکار کند؟ برخی از افراد چهره دیگران را آنالیز می کنند و به این طریق پی به شخصیت سایر افراد می برند ؛ با مطالعه دقیق این بخش جذاب از نمناک میتوانید یک شخصیت شناسی جالب از روی فرم صورت خود یا اطرافیانتان داشته باشید.

شخصیت صورت بیضی شکل :

صورت بیضی به پیشانی پهن با فک باریک گفته می شود که باریک تر از استخوان گونه است و هر چه ازصورت به سمت چانه می روید باریک تر می شود و استخوان های گونه به طور برجسته دیده می شود

فرد با این نوع شکل همیشه چیزهای درست را می داند که در چه موقعیتی بیان کند و به فرد احساس آرامش، راحتی و خوشایندی می دهد لازم به ذکر است که گاهی اوقات آن ها بیش از حد بر بیان چیزهای درست تمرکز دارند آنچه فرد دیگری در مورد آن ها درک می کند، چیزی است که برای آن ها اهمیت دارد این افراد هر چند جاه طلب هستند، کلمات آن ها شبیه عسل استآن ها بسیار متعهد ، اصیل نترس و مقتدر ، باهوش و دیپلماتیک هستند و مهارت های بین فردی خوبی دارند. آن ها ممکن است فاقد قدرت فیزیکی و مزاجی باشند.

شخصیت افراد صورت مثلثی شکل:

شکل صورت گاهی شبیه گلابی به نظر می رسد این شکل صورت مثلثی فک پهن و پیشانی باریک دارد به نظر می رسد که چهره بسیار زاویه دار و گونه استخوانی است و در مقایسه با دیگران معمول نیست. آن ها فعال هستند اما بنیه ضعیفی دارند باهوش و سرزنده اند اما با احساسات خود رانده می شوند، ممکن است به راحتی افسرده شوند. آن ها بسیار خلاق و حساس ،روشنفکر و اندکی بی صبری هستند.

 شخصیت شناسی

شخصیت افراد صورت مثلثی شکل چگونه است ؟

شخصیت افراد صورت لوزی شکل یا همان فرم الماسی :

صورت لوزی شکل به این معنی است که فرد معمولا می خواهد مسئول پذیر باشد هرچه صورت باریک تر باشد بیشتر می خواهید کنترل را به دست بگیرید. اغلب گفته می شود که دارندگان این چهره موفق هستند فرد با این نوع صورت به خوبی ارتباط برقرار می کند و در انتخاب کلمات بسیار دقیق است آن ها طبیعتا کمال گرا و مطمئن و با اراده هستند و رهبران خوبی اند دیده شده که خلق و خوی تندی دارند و غیرقابل پیش بینی هستند.

شخصیت افراد صورت گرد:

عرض و طول این صورت تقریبا یک سان است همچنین آن با مرزمو مشخص می شود صورت گرد و گونه هایی پهنی دارد

صورت گرد به این معنی است که شما فردی سخاوتمند و اغلب مهربان هستید شما همچنین نیازهای افراد دیگر را در الویت قرار می دهید ، اغلب دیگران را به خود جذب می کنید و به چیزی که از رابطه می خواهید دست پیدا نمی کنید در نهایت وقتی متوجه می شوید که شما بیش از حد سخاوتمند هستید، از اولویت قرار دادن نیازهای دیگران دست بردارید. صورت آن ها پر است و ویژگی های زاویه ای ندارد، آن ها حساس، مراقب، صمیمی و قابل اعتماد هستند و روابط بلند مدت و پایدار را ترجیح می دهند آن ها سخت کوش و متعهد، ذهنی تیز و تاثیرگذار دارند. زندگی خانوادگی خوب، راحتی و خوش گذرانی برای آن ها اهمیت دارد.

شخصیت افراد صورت مربعی شکل :

دارنده صورت مربعی شکل مرز مو پیشانی و فک پهنی دارد. پیشانی، فک، و استخوان گونه تقریبا پهنای یک سانی دارند صورت مربعی و فک استخوان یک ویژگی برجسته است.

گفته می شود افرادی با این شکل ظاهری ذهن هوشیار و تحلیل قوی دارند به طور معمول به کسی اشاره می کند که در انجام پروژه های بزرگ قدرت زیادی دارند. آن ها رهبرانی متولد شده اند که همیشه آرام و در محیط های دارای استرس بالا باقی می مانند به طور طبیعی مادی و مادی گرا و بسیار رقابتی هستند آن ها پرخاشگر و سرکش هستند و دوست ندارند به چالش کشیده شوند مهارت های تصمیم گیری و رهبری خوبی دارند

شخصیت افراد صورت قلبی شکل:

مردان و زنان با صورت قلبی شکل چانه تیزی دارند صورت معمولا به سمت چانه تیز می شود و پیشانی در این افراد بزرگ و برجسته است.

گفته می شود که صاحبان این شکل چهره دارای قدرت درونی فوق العاده ای هستند. اگر یک هدف داشته باشند، آن را دنبال خواهند کرد. قدرت آن ها نباید برای بنیه گیج شود؛ این قدرت درونی آن ها است. آن ها دارای بینش قوی و بسیار خلاق هستند اگر آن ها مصمم باشند، می توانند خیلی زورگویی کنند.حافظه خوبی دارند و جاه طلب هستند و استقلال را دوست دارند آن ها طبیعت آسان گیری ندارند. و به صمیمیت و تعهد ارزش می نهند.

روش شخصیت شناسی

آشنایی با شخصیت افراد صورت قلبی شکل

شخصیت افراد صورت بلند:

به نظر می رسد صورت دراز کشیده از پیشانی تا چانه کشیده می شود برخی از صاحبان این شکل چانه برجسته ای دارند. همانطور که در این بخش از شخصیت شناسی نمناک گفته ایم این به کسی اشاره می کند که بسیار دقیق است و می خواهد که کارها به روش آن انجام شود. آن ها همچنین کار با کیفیت بالا را تولید می کنند هم چنین در انتخاب کلمات بسیار دقیق هستند و به خوبی ارتباط برقرار می کنند. با این حال، اگر به روش اشتباه با آن ها ارتباط برقرار کنید، در فهم آن تیز هستند.

افراد صورت مستطیل شکل :

این صورت دراز و صاف است و پیشانی و چانه صافی دارند افراد با این نوع چهره، متفکران ژرف و منطقی هستند، اما اغلب خیلی فکر می کنند.

آن ها ترجیح می دهند درباره احساسات خود صحبت نکنند و عاشق برنامه ریزی هستند آن ها راهبردی و کارآمد هستنداین افراد بدن ورزشی دارند یک جنبه معنوی قوی برای شخصیت آن ها وجود دارد و آن خلاقیت آنهاست ممکن است روابط پیچیده ای داشته باشند آن ها کمی سلطه جویانه و جاه طلبانه رفتار می کنند.

نظریه چینی تفسیر ویژگی های صورت:

چینی ها تئورهای مخصوص خود را در تفسیر اشکال صورت و ویژگی های صورت دارند. با توجه به آن ها، گوش ها که بالاتر از سطح ابرو قرار دارند، با لاله گوش بلند، نشانه سعادت هستند. لاله گوش کوچک نشانه سعادت محسوب نمی شوند.

این باور وجود دارد که افراد با ابروهای بلند و سیاه خوش شانس هستند در حالی که آن هایی که با ابروهای رنگ پریده و نازک دیده می شوند، نیستند.

بینی صاف نشانه سعادت است در حالی که برآمدگی بینی و کجی آن سعادت را نشان نمی دهد.

لبهای کوچک و بسته به عنوان خوش شانسی تلقی می شوند، در حالی که آن هایی که دارای ویژگی های مخالف هستند بدشانسی تلقی می شوند. چانه پر گوشت نشانه شانس است، در حالی که چانه باریک و تیز از نظر چینی ها بد شانسی می باشد.

شخصیت شناسی از صورت

دیگر تفسیرها از ویژگی های صورت:

در این بخش از نمناک برخی از تفسیرها از ویژگی های چهره آورده شده است:

فرق سر درجه قدرت فردی را نشان می دهد که فرد دارد اگر فرق سر کم باشد فرد اعتماد به نفس ندارد فرق سر زیاد نشانه یک قدرت متفاوت است. داشتن موهای ابریشمی نشانه حساسیت است. موی کلفت و ضخیم استحکام فیزیکی را نشان می دهد.

افرادی که پیشانی پهنی دارند زرنگ و ایده آل گرا هستند افرادی که پیشانی باریک دارند معتقدند که با موانعی بر سر موفقیت روبرو هستند. پیشانی باریک ممکن است باعث ایجاد مشکلات والدین در طول دوران جوانی شود. اگر خط مو عقب رفته باشد و باریک نباشد سطح بالایی از هوش را نشان می دهد.

گفته می شود ابروها منعکس کننده شهرت یک فرد و تعادل خلقی و مزاجی او هستند. ابروهای کلفت نشان دهنده طبیعت مالکیت گرا است.

چشم های ریز و لوچ نشان دهنده یک فرد درون گرا است در حالی که چشم های روشن و برجسته که به طور پیوسته نگاه می کنند نشان دهنده طبیعت محافظه کاری هستند چشم های سرگردان ناشکیبایی و بیقراری فرد را نشان می دهند. فرد با این چشم ها مثل این که آشفته است و ممکن است راستگو نیز نباشد. فرد با این نوع چشم ها در آنالیز شرایط و انجام انتخاب های مناسب، خوب در نظر گرفته می شود. چشم هایی که به سمت بالا شیب دارند نشانه یک فرد فرصت طلب هستند در حالی که چشم هایی که به سمت پایین شیب دارند نشان دهنده یک فرد مطیع هستند.

بینی بزرگ و بلند بینی نشان دهنده سطح بالایی از انرژی است بینی کوچک نشان دهنده طبیعت محافظه کارانه است. بینی صاف، نظم و انضباط را نشان می دهد.

لبهای پر یک ماهیت دلسوز را نشان می دهند لبهای بزرگ نشان دهنده عشق به تجمل هستند لبهای باریک نشانه یک فرد با احساسات کم هستند.

فک قوی نشان دهنده طبیعت سرسخت است. این ترکیب با گونه های پر نشان دهنده طبیعت استبدادی است. اگر کسی چانه گرد یا مربعی شکل داشته باشد، اعتقاد بر این است که پیری آرامی دارد چانه برآمده نشان دهنده فرد خود اراده است.

خواندن چهره می تواند ذهنی باشد. توصیف ویژگی صورت از نظر شکل و یا اندازه آن آسان نیست چون آن ها نسبی هستند. مثالا، ممکن است یک چهره کاملا گرد یا مربعی شکل نباشد صورت با ظاهر گرد ممکن است یک ماهیت نسبتا زاویه ای را نشان دهد

شکل صورت فرد می تواند تنها یک ایده کلی از شخصیت افراد بدهد. ویژگی های صورت ممکن است نشان دهنده ویژگی های شخصیتی خاصی باشند اما استنباط کلی آن ها معمولا نادرست است.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا