خودرو

شاسی‌بلند خاص با قیمتی در حدود ۱میلیارد تومان

دیجیاتو: چری eQ۷ یک شاسی‌بلند برقی است که امسال با ۲۰۸ اسب‌بخار قدرت و حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر وارد بازار می‌شود.

چری خود را برای رونمایی از یک کراس‌اوور برقی جدید آماده می‌کند. این کراس‌اوور سایز متوسط فعلاً با کد داخلی eQ۷ شناخته می‌شود و قرار است از نیمه دوم امسال به فروش برسد. انتظار می‌رود این کراس‌اوور برقی با قیمتی بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار یوان راهی بازار شود. این ارقام معادل ۲۱۸۰۰ و ۲۹۱۰۰ دلار هستند.

برای استقبال از eQ۷، این شرکت اخیراً نخستین تصاویر رسمی از آن را منتشر کرده است. این کراس‌اوور که باید به مصاف بی‌وای‌دی سانگ پلاس برود، از یک پلتفرم اختصاصی و شاسی تمام آلومینیومی بهره می‌برد. چری ادعا می‌کند استفاده از این شاسی وزن خودرو را حدود ۲۵ درصد کاهش می‌دهد. علاوه بر شاسی، پنل‌های بدنه این خودرو نیز عمدتاً جنسی از آلومینیوم خواهند داشت.

طراحی همسو با مدل‌های روز جهان

از نظر طراحی باید گفت چری eQ۷ چهره مدرن و به‌روزی دارد. در نمای روبه‌رو، خبری از جلوپنجره مشبک نیست؛ چرا که نیروی مورد‌نیاز این خودرو توسط پیشرانه برقی تأمین می‌شود. استفاده از چراغ‌های دو‌تکه روندی نسبتاً جدید در بین خودروسازان است. چری نیز از این روند پیروی کرده و eQ۷ را به این نوع چراغ تجهیز کرده است. همان‌طور که در تصاویر ضمیمه‌شده می‌توانید مشاهده کنید، چراغ‌های اصلی این کراس‌اوور روی سپر قرار دارند و نوار‌های باریک موجود زیر کاپوت مربوط به چراغ‌های روشنایی در روز هستند.

شاسی‌بلند خاص با قیمتی در حدود ۱میلیارد تومان

در نمای جانبی، چری eQ۷ تفاوت رنگ ستون‌ها و سقف با قسمت‌های اصلی بدنه جلب‌توجه می‌کند. مثل ستون‌ها و سقف، لبه گلگیرها، رکاب جانبی و پایین در‌ها به رنگ مشکی هستند. به‌عنوان یک شاسی‌بلند سایز متوسط، این خودرو طولی برابر با ۴۶۷۵ میلی‌متر و عرضی برابر با ۱۹۱۰ میلی‌متر دارد. ارتفاع آن نیز ۱۶۶۰ میلی‌متر است و فاصله محوری آن به ۲۸۳۰ میلی‌متر می‌رسد.

شاسی‌بلند خاص با قیمتی در حدود ۱میلیارد تومان

در نمای عقب، چراغ‌ها از نوع سرتاسری هستند و در حد فاصل آن‌ها نام چری درج شده است. سپر این کراس‌اوور ارتفاع نسبتاً زیادی از سطح زمین دارد و بخش اعظمی از آن به رنگ مشکی است.

شاسی‌بلند خاص با قیمتی در حدود ۱میلیارد تومان

طرح دیجیتال کابین چری eQ۷ نشان می‌دهد این خودرو نیز در پشت فرمان خود یک پنل عریض دارد. این پنل میزبان دو نمایشگر است که با کمک یکی از آن‌ها می‌توان سیستم اینفوتینمنت را مدیریت کرد. نمایشگر دیگر نیز اطلاعات موردنیاز راننده را در اختیار او قرار می‌دهد. نکته جالب اینکه با دقت در طرح دیجیتال مشخص می‌شود چری eQ۷ فاقد اهرم گیربکس روی کنسول میانی است. به‌احتمال‌قوی این اهرم روی ستون فرمان قرار دارد.

شاسی‌بلند خاص با قیمتی در حدود ۱میلیارد تومان

مشخصات فنی چری eQ۷

نیروبخش چری eQ۷ یک موتور برقی با ۱۵۵ کیلووات یا ۲۰۸ اسب‌بخار قدرت است. با اتکا به این موتور، eQ۷ توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت را دارد. انرژی موردنیاز این خودرو توسط پک باتری لیتیوم-آهن-فسفات تأمین می‌شود. در رابطه با ظرفیت این باتری یا برد حرکتی این خودرو فعلاً اطلاعاتی در دست نیست.

 

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا