سرگرمی

رکورد باورنکردنی 12 خواهر و برادر! + عکس

12 فرزند یک خانواده با هم 1024 سال سن دارند !!

وقتی برای شناخت پیرترین انسان زنده ی روی کره ی زمین سری به گوگل میزنیم به افرادی میرسیم که کمی فراتر از 100 سالگی زیسته اند اما محال است در میان اعداد و ارقام ثبت شده عدد سه رقمی به چشممان بخورد ولی اگر ماجرا کمی متفاوت تر باشد این محال ممکن میشود تا جایی که رکوردی در کتاب گینس برایش ثبت میگردد. در میان رکوردهای کوتاه و بلند گینس موردی که امروز در بخش سرگرمی باتو خواهید خواند حتما در نوع خود خاص ترین است، رکوردی که به تازگی یک خانواده ی پرجمعیت موفق به ثبت آن شده اند.

ثبت بالاترین سن ترکیبی خواهر و برادری در گینس

12 خواهر و برادر که سنین آنها از 75 تا 97 سال است، اخیراً رکورد جهانی گینس را برای بالاترین سن ترکیبی، 1042 سال و 315 روز ثبت کرده اند، یعنی مجموع سن این خواهر و برادرها روی هم 1024 سال و 315 روز است.

ایده ثبت رکورد گینس اولین بار در میان اعضای این خانواده در هنگام دیدار خانوادگی در سال 2018 توسط جنیای 75 ساله، کوچکترین بین خواهر و برادرها عنوان شد. “جنیا” با شنیدن تصمیم یکی از برادرزاده هایش برای ثبت رکوردی خاص در گینس به این فکر افتاد که او هم میتواند به شکلی از جمعیت زیاد خانواده شان برای ثبت رکورد استفاده کند. وقتی ایده مطرح شد همه آنها ماجرا را به عنوان یک شوخی برداشت کرده و به او خندیدند ولی جدی بودن تصمیم “جنیا” موجب شد تا او در مورد جزئیاتی از خانواده اش با کارشناسان گینس صحبت کند. دو سال بعد، در 15 دسامبر، از طرف گینس تماس گرفته شد تا به آنها اطلاع دهند که با 1024 سال سن صاحب رکورد بالاترین سن ترکیبی از هر خواهر و برادر در جهان شناخته شده اند.

رکورد سن گینس

” جنیا ” که در حال حاضر ساکن لندن است گفت:” هنوز برایم واقعی به نظر نمی رسد، من همیشه به رکوردهای گینس به عنوان بلند قد یا کوتاه قد ترین فرد یا چیزی شبیه به آن فکر می کنم و برایم جای تعجب بود وقتی توجه شدم که آنها حتی این را حساب کردند. خوشحالم که همه این خواهر و برادرها هنوز زنده هستند و با وجود مهربان آنها رکوردی جهانی به نام ما ثبت شده است.

تمام اعضای این خانواده در کراچی، پاکستان متولد شده اند، اما طی سال های گذشته آنها به کشورهایی مثل انگلیس، کانادا، ایالات متحده و سوئیس مهاجرت کرده اند با این حال، سعی می کنند تا جایی که ممکن است نزدیک باشند و حداقل سه بار در سال در تعطیلات مهم دور هم جمع شوند. سال 2020 به دلیل همه گیری Covid 19 برایشان یکی از متفاوت ترین سالها بود بنابراین آنها فقط از شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط استفاده کردند و قرار هر روزه ی این 12 خواهر و برادر، ساعت 11 صبح (به وقت لندن) بود.

رکورد سن خانواده

“مایکل” ، پدر خانواده وقتی “جنیا” یک سال و نیمه بود درگذشت و از آن زمان، هدف آنها در زندگی مراقبت بیشتر از خود برای بیشتر زنده ماندن بود. این دقیقاً همان کاری است که آنها انجام داده اند، اما هرگز تصور نمیکردند که بخاطر هدفشان یعنی مراقبت خوب و بیشتر زنده ماندنشان صاحب رکوردی در کتاب گینس شوند.

پدر و مادرم در عرض 22 سال صاحب 12 فرزند شدند، با وجود فقر و اوضاع نامناسب مالی مادرم همه ما را به بهترین و قویترین شکل رشد داد. نمی دانم که چگونه او این کار را انجام داد، اما در این زمینه موفق بوده است که حالا ما عمر طولانی کرده ایم.

نام و تاریخ تولد این 12 خواهر و برادر پاکستانی عبارتند از” دورین( 3 سپتامبر 1923)، پاتریک (30 سپتامبر 1925)، ژنوویو (4 ژوئیه 1927)، جویس (2 مارس 1929)، رونی (24 اوت 1930)، بریل (26 آگوست 1932)، جو (1 ژوئن 1934)، فرانچسکا (17 سپتامبر 1936)، آلتئا (27 ژوئیه 1938)، ترزا (9 ژوئن 1940)، رزماری (30 مارس 1943) و اوژنیا ( 24 اکتبر 1945)

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا