تغذیه و رژیم غذایی

رژیم های لاغری عجیب و چندش آور دنیا

با چندش آور ترین رژیم های غذایی برای کاهش وزن و لاغری آشنا شوید

آرزوی بسیاری از افرادی که چاق هستند و یا اضافه وزن دارند ، رسیدن به وزنی ایده آل است اما متاسفانه یا فرصت مراجعه به متخصص تغذیه را ندارند و یا حوصله ورزش کردن ندارند . در نتیجه راه هایی عجیب و غریب را برای لاغری انتخاب می کنند که ممکن است مرگبار نیز باشد.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی 30 درصد از جمعیت جهان چاقی مفرط دارند و یا آنکه از اضافه وزن رنج می برند . چاقی علاوه بر آنکه زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهد ممکن است یکی از علل مرگ و میر نیز باشد.

با تمام این اوصاف رسیدن به وزن مطلوب کار آسانی نبوده و نیست ! در این بخش از رژیم و تغذیه باتو به معرفی برخی رژیم های غذایی می پردازیم که چندش آور بوده و موجب مرگ نیز خواهند شد.

رژیم های لاغری عجیب و غریب و چندش آور

1. رژیم کرم کدو :

در لیستی که در ادامه خواهید خواند رژیم چندش آوری که خواهیم گفت در واقع همین رژیم کرم نواری است که هنوز بین تعدادی از افراد جهان رواج دارد. برخی افراد معتقد هستند به این که چرا وقتی می توانید خود را با انگل های گرسنه سیر کنید وقت خود را برای یک رژیم غذایی سالم هدر می دهید ؟

در اواخر قرن بیستم ، تخم کرم های کدو را به شکل قرص درآورده و به منظور لاغری با شعار اینکه:“بیشتر بخورید وزن خود را کاهش دهید ` `می فروختند . با خوردن این قرص ها، تخم های کرم کدو رشد کرده و زمانی که به طول 7 مترو نیم برسند باعث تشنج ، مننژیت و یا زوال عقل در فرد مصرف کننده خواهند شد . از دیگر عوارض جانبی این قرص ایجاد کیست هایی در مغز ، نخاع و چشم می باشد.

رژیم کرم کدو

2. رژیم توپ پنبه ای :

آیا احساس گرسنگی دارید ؟ تکه های پنبه ای بخورید ! کالری این تکه های پنبه صفر بوده و مزه ی خوبی دارند . شاید عجیب بنظر برسد اما برخی مردم این عمل را انجام می دهند و مفید می پندارند.

آن ها تکه های کوچکی از پنبه را تهیه می کنند و در آبلیمو خیس کرده و آن را می بلعند . دراین صورت احساس سیری کرده در حالی که این امر باعث انسداد روده شده و مورد تایید هیچ پزشکی نمی باشد.

3.رژیم خیالی :

تصور می شد رنگ آبی اشتها را سرکوب می کند . بنابراین اگر قصد دارید غذای کم تری بخورید عینک آبی بزنید یا هرجا که هستید تصور کنید زندگی مانند یک فیلم سه بعدی است.

4. رژیم سیگار :

در دهه 1920 , هنگامی که فردی احساس گرسنگی داشت او را به استعمال سیگار تشویق می کردند ، عجیب تر اینکه برخی ادعا داشتند که پرخوری سبب مرگ شده در حالیکه سیگار تنها باعث سرطان ریه خواهد شد.

رژیم سیگار

5. رژیم سرکه :

در دهه 1820, فردی بنام لرد بایرون به بی اشتهایی و پرخوری شناخته شد چرا که معتقد به رژیم سرکه بود . او معتقد بود روزانه مقدار زیادی سرکه ، دو فنجان چای و یک تخم مرغ خام بخورید . عوارض جانبی این رژیم اسهال و استفراغ بود.

6. رژیم گراهام :

در سال1830, فردی به نام سیلوسترگراهام که وزیر کلیسای مشایخی پروتستان بود اخیرا گیاه خوار شده بود . او معتقد بود افرادی که چاق هستند بیش از حد رابطه جنسی دارند و باید تا حد امکان آن را کاهش دهند. اگرچه رژیم او ممنوع شد و گیاه خواری اش چندی طول نکشید اما به عنوان پدر گراهام دوست داشتنی شناخته شد.

7. رژیم صابون :

در دهه 1930 , چنانچه نمی توانستید چربی سوزی کنید کافی بود بدن خود را با صابون هایی تحت عنوان ( صابون فاقد چربی ) و یا ( صابون چربی سوز ) مالش دهید.

رژیم صابون

8. رژیم جویدنی :

در سال 1903,هوراس فلچر به عنوان جونده بزرگ معروف شد . چرا که کاهش وزن حیرت آوری داشت زیرا هر لقمه را 32 بار می جوید و باقی آن را بیرون می ریخت. او در طی این رژیم از بیمه سلامت خود محروم شد . چرا که محبوبیت چندانی در این رژیم وجود نداشت.

9. رژیم سلفون :

یکی دیگر از روش های نامتعارف لاغری بسته بندی بدن با سلفون بود به این صورت که بدن را همانند مواد غذایی سلفون پیچی می کردند و معتقد بودند که باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود چرا که بدن عرق کرده ، دچار کم آبی شده وحجم خون کاهش میابد در نتیجه اکسیژن به سلول ها نرسیده و ضعف ، سرگیجه ، گیجی ، کما و حتی مرگ را به دنبال خواهد داشت.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا