تغذیه و رژیم غذاییویژه

رژیم سریع وعلمی لاغری: رژیم کتوژنیک تخصصی

رژیم سریع و علمی رژیم کاهش وزن چیست؟

پیش از اینکه به معرفی رژیم کتوژنیک به عنوان بهترین رژیم غذایی کاهش وزن سریع بپردازیم که نه تنها سریع، بلکه علمی و مؤثر است، باید عنوان کنیم که؛ اغلب افرادی که قصد لاغر شدن و کاهش وزن دارند به دنبال روشی هستند که هر چه راحتر و سریعتر به هدفشان برسند. اما همیشه سریعترین راه به معنای بهترین و موثرترین راه نیست.

عذای مفید و رژیمی

روش سریع کاهش وزن

اگر بخواهیم بطور خلاصه راههای لاغری موجود را از دارو و دستگاههای لاغری گرفته تا عمل های جراحی، که همه ادعای کاهش وزن سریع دارند را بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که بسیاری از روش‌ها فقط جنبه تجاری و تبلیغاتی داشته و اثرات بسیار ناچیزی دارند.
از سوئی دیگر بعضی روش‌ها مثل عمل های جراحی گرچه در کاهش وزن و چربی بدن بسیار سریع و مؤثر هستند اما گذشته از اینکه مناسب همه افراد نیست؛ محدودیت‌های زیادی از جمله هزینه بالا، دوران نقاهت بعد از عمل وعوارض جدی بعد از عمل دارند و مهمتر اینکه در صورتی که افراد رژیم غذایی مناسبی را رعایت نکنند بعد از مدتی، برگشت وزن خواهند داشت.
در حقیقت تنها روش لاغری موثر و ماندگار رژیم غذایی و در ادامه، تغییر سبک زندگی است. اما از بین رژیم‌های موجود کدام رژیم لاغری سریع تر و مؤثرتر و در عین حال کم خطرتر است؟

معرفی رژیم های سریع لاغری معروف

رژیم های غذایی زیادی وجود دارند که جالب است همه هم ادعای کاهش وزن سریع و آسان و ماندگار دارند اما به گفته دکتر روشن ضمیر مختصص تغذیه و رژیم درمانی (رژیم آنلاین آردایت)، بالای 90 درصد این رژیم ها، رژیم‌هایی غیر اصولی و غیر علمی هستند که نام بعضی از آنها حتی یکبار هم در مقالات و کتب پزشکی آورده نشده است. اما چگونه می توان رژیم های مضر و غیر علمی را شناخت؟
اسامی بعضی از این رژیم ها، خود نشان دهنده این است که رژیمی غیر علمی و ساختگی است مانند رژیم تخم مرغ، رژیم سوپ، رژیم گریپ فروت و…
اما بعضی دیگر رژیم‌ها اسامی فریبنده تری دارند و اگر شخصی تخصصی در زمینه تغذیه نداشته باشد ممکن است فکر کند واقعاً اینها رژیم هایی علمی هستند. سه تا از رژیم های سریع معروف؛ رژیم لاغری کانادایی،  رژیم لاغری جنرال موتورز (رژیم غذایی ژنرال موتورز) و رژیم لاغری نظامی می باشند.

مواد غذایی رژیمی

رژیم  سریع کاهش وزن چیست؟

اما این رژیم ها با وجود معروفیت و داشتن اسامی خارجی، ماهیت علمی و پیچیده ای ندارند تنها مشخصه ای که در این رژیم ها باعث کاهش وزن می‌شود کاهش کالری دریافتی و در بعضی حذف کربوهیدرات است. اما چون غیر اصولی هستند؛ هم موقت و کوتاه مدت هستند و هم مضر اند. در ادامه مقاله به ذکر اینکه چرا رژیم کتوژنیک از همه این رژیم ها هم از نظر سرعت کاهش وزن و بی خطر بودن است خواهیم پرداخت.

رژیم وحشتناک لاغری سریع در مدت 1 هفته!

بعضی رژیم ها بواسطه ادعاهای غیر واقعی که دارند، هر عقل سلیمی حکم می کند که یک جای کار می لنگد. مثلاً وقتی رژیمی ادعا می کند در یک هفته 8 کیلو وزن بدن کم می شود، سوالی که مطرح می شود این است که اولاً مگر اصلاً بدن انسان می تواند این میزان چربی را فقط در یک هفته بسوزاند؟ و دوماً مثلاً فردی که وزن اولیه او 70 کیلو است با فردی که 140 کیلو است این میزان یکسان است؟
بنابراین از بهترین روشهای شناخت رژیم های غیر اصولی همین وعده و وعید های بظاهر خوب اما دروغین است. مشخصه این وعده ها، کاهش وزن زیاد در مدت کم است. در زمینه مثال خوب دیگر ادعای  سریعترین رژیم لاغری 100 درصد تضمینی است زیرا هیچ روشی  صددرصد تضمیمنی نیست.

غذای سالم و رژیمی

چرا رژیم کتوژنیک  رژیمی سریع و علمی در لاغری و کاهش وزن است؟

رژیم‌ کتوژنیک چیست؟  رژیم‌ کتوژنیک یا کتو ، یک رژیم تخصصی با چربی زیاد، پروتئین متوسط و کربوهیدرات خیلی کم است که جهت درمان نوجوانان و برخی بزرگسالان مبتلا به صرع و برخی بیماری‌های دیگر بکار می رود و بتازگی در درمان چاقی و کاهش وزن سریع و یا خروج از استپ وزن مورد توجه قرار گرفته است.
در حقیقت این رژیم بر خلاف سایر رژیمهایی که بالاتر ذکر شد بیش از 100 سال است که در مراکز درمانی در حال استفاده است و هزاران مقاله علمی در مجلات پزشکی معتبر در خصوص آن نوشته شده و در کتب پزشکی هم وجود دارد.
جهت کاهش وزن سریع رژیم کتوژنیک از تمام رژیم ها بهتر عمل می کند و به افراد کمک می کند با کمترین سختی و عوارض نسبت با سایر رژیم ها وزن کم کنند.

چگونه رژیم کتوژنیک بگیریم؟

توجه به این موضوع بسیار مهم است که وقتی صحبت از فواید رژیم کتوژنیک می شود منظور رژیم کتوژنیکی است که بصوت تخصصی و زیر نظر متخصص تغذیه انجام شود والا رژیم کتوژنیک در فضای مجازی در حد یکسری باید نبایدهاست که فقط عنوان می‌شود چه چیزی مصرف شود و چه چیزی مصرف نشود! یا یک هرم غذایی و یکسری توصیه های کلی از قبیل مصرف بعضی مکمل ها و الکترولیت هاست و بیشتر دستور آشپزی غذاهای مختلف است نه یک رژیم علمی و تخصصی، بلکه برای همه یکسان است!
بنابراین اگر قصد گرفتن رژیم کتوژنیک دارید لطفا یک رژیم کتوژنیک تخصصی زیر نظر متخصص تغذیه بگیرید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا