سلامتیویژه

روتین های ورزشی عجیب سلبریتی های هالیوودی؛ از جنیفر لوپز تا دواین جانسون

جنیفر لوپز به تازگی فاش کرده برای انجام ورزش صبح ها ساعت ۴:۴۵ صبح از خواب بیدار می شود.

او اما تنها سلبریتی ای نیست که صبح زود را برای ورزش کردن انتخاب می کند و ستارگان دیگری همچون مارک والبرگ و دواین جانسون هم برنامه ی ورزشی مشابهی دارند.

جنیفر لوپز

روتین های عجیب ورزش کردن سلبریتی های مشهور

به گفته ی جنیفر لوپز ۵۳ ساله او دوست دارد اولین کاری که صبح ها انجام می دهد ورزش کردن باشد. او این کار را اغلب ساعت ۵ صبح زمانی که هوا هنوز تاریک است انجام می دهد.

او می گوید: «سعی می کنم تصمیمات خوبی بگیرم و به وقتم تعادل دهم.»

به گفته ی لوپز، ورزش یک عامل انگیزه بخش در زندگی او است و سعی می کند دائماً محدودیت های خود را کنار بزند و روحیه ی ورزشکارانه اش را حفظ کند.

او می گوید: «من دائماً در حال تغییر و به دنبال چیزهایی هستم که هیجان و انگیزه ی مرا حفظ کنند. من از به چالش کشیدن خودم نمی ترسم، برای همین از تحت فشار قرار دادن خودم استقبال می کنم. این همان کاری است که حالا دارم انجام می دهم.»

لوپز کیک بوکسینگ، تمرینات دایره ای، تمرینات میان تنه و حرکات لانژ و برپی انجام می دهد.

مربی شخصی او، تریسی اندرسون می گوید لوپز ورزش کردن را بسیار جدی می گیرد.

دواین جانسون

روتین های عجیب ورزش کردن سلبریتی های مشهور

دواین جانسون معمولاً روز خود را از ساعت ۳:۳۰ صبح برای انجام ورزش آغاز می کند. او پیش تر اذعان کرده بود تنها ۳ ساعت خواب برای او کفایت می کند.

جانسون ورزش خود را با یک تمرین هوازی سبک شروع می کند که اغلب دویدن است، اما اگر هوای بیرون نامساعد باشد، این کار را در خانه با دستگاه الپتیکال انجام می دهد.

او در همین حین یک قهوه می نوشد و نگاهی به اخبار می اندازد.

جانسون می گوید ترجیح می دهد روز خود را به این شکل شروع کند چون ورزش های هوازی، برعکس ورزش های پرجنب و جوش، او را برای بقیه ی روز مهار می کنند.

با این حال، اگر بداند که آن روز به خاطر شلوغی برنامه اش فرصت ورزش دوباره را نخواهد داشت، به جای ورزش های هوازی، صبح ها وزنه خواهد زد.

جانسون عصرها هم چند ساعتی ورزش می کند و سعی می کند شب ها هم تمریناتی داشته باشد.

مارک والبرگ

روتین های عجیب ورزش کردن سلبریتی های مشهور

مارک والبرگ ۵۱ ساله قبلاً روزهای خود را از ساعت ۲:۳۰ صبح آغاز می کرد، حالا اما ورزش را از ساعت ۴ صبح شروع می کند.

او در ماه نوامبر اعلام کرد که برنامه ی روزانه ی خود را اندکی سبک تر کرده که شامل خوابیدن تا ۳:۳۰ صبح می شود.

والبرگ که در سال ۲۰۱۸ با فاش کردن رژیم غذایی و برنامه ورزشی نظامی اش خبرساز شده بود، این بار گفت که دیگر برای صبحانه جو پرک شده، کره بادام زمینی، بلوبری و تخم مرغ نمی خورد و به جای آن ۱۸ ساعت از روز را روزه می گیرد.

به گفته ی والبرگ، او بعد از بیدار شدن از خواب، مکمل ها و ویتامین های مختلفی از جمله زردچوبه و ویتامین های سی و دی مصرف می کند.

او به تازگی نوشیدن قهوه اسپرسو را آغاز کرده که از آن برای سرکوب اشتهای خود در طول روزه های طولانی اش استفاده می کند که معمولاً از ۶ عصر تا ۱۲ ظهر روز بعد به طول می انجامد.

در استاندارد والبرگ اما این در حقیقت یک عقب نشینی از برنامه ی پیشین او محسوب می شود که شامل آغاز روز از ساعت ۲/۳۰ صبح  و مصرف ۸ وعده غذایی طی روز بود.

او اما می گوید برنامه ی جدیدش نتایج بهتری برای او داشته بدون آنکه مجبور به انجام ورزش های هوازی زیاد یا صرف زمان طولانی در باشگاه باشد.

کارداشیان ها

روتین های عجیب ورزش کردن سلبریتی های مشهور

کلویی کارداشیان می گوید در حدود ۵ صبح برای انجام ورزش از خواب بیدار می شود و حدود ۵:۱۷ نیز قهوه ی صبحگاهی خود را می خورد.

او یک بار تصویری از خود با لباس ورزشی و بر روی یک دستگاه ورزشی منتشر کرد و نوشت که پیش از بیدار کردن دخترش برای رفتن به مدرسه ورزش می کند.

کیم کارداشیان یکی دیگر از اعضای سحرخیز خانواده ی کارداشیان است. او ساعت ۵:۴۵ صبح از خواب بیدار می شود تا برای انجام ورزش در ساعت ۶ آماده باشد.

مادر آن ها کریس جنر ۶۷ ساله هم فاش کرده صبح ها ساعت ۴:۳۰ صبح از خواب برمی خیزد تا پس از نوشیدن چای و بررسی ایمیل هایش، خود را برای انجام ورزش در ساعت ۶ صبح آماده کند.

کارشناسان چه می گویند؟

کارشناسان می گویند انجام ورزش در صبح زود مزایای متعددی هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ ذهنی دارد.

این کار می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن شود که به کالری سوزی می انجامد و به علاوه، سطح هورمون های عضله ساز مثل تستوسترون در هنگام صبح بیشتر است.

بنابراین چه قصد کاهش وزن داشته باشید و چه قصد عضله سازی، این امر با مزایای متعددی همراه است.

علاوه بر این، مغز در زمان ورزش اندورفین آزاد می کند که یک ماده شیمیایی شادی بخش است. بنابراین با انجام ورزش در صبح زود می توانید با روحیه ای مثبت روز خود را شروع کنید.

از سویی دیگر، هورمون کورتیزول که با هوشیاری مرتبط است، هم صبح ها و هم در زمان ورزش افزایش می یابد، بنابراین اگر ورزش تان را پیش از شروع روز کاری انجام دهید، برای باقی روز هوشیار و آماده خواهید بود.

با این حال، در برخی موارد بهتر است انجام ورزش را به ساعات بعدی روز موکول کنید.

کسانی که به مشکلات قلبی عروقی دچار هستند باید پیش از در پیش گرفتن یک برنامه ی ورزش صبحگاهی با پزشک خود مشورت کنند، چون بدن طی ۲ ساعت ابتدایی پس از بیدار شدن از خواب یک افزایش طبیعی در فشار خون را تجربه می کند که با انجام ورزش شدت بیشتری خواهد یافت.

علاوه بر این، افراد دیابتی نیز باید درباره ی برنامه ی ورزشی خود با پزشک مشورت کنند و اگر صبح زود ورزش می کنند، سطح قند خون خود را تحت نظر داشته باشد. این افراد همچنین باید از انجام این کار با معده ی خالی پرهیز کنند چرا که آن ها را در معرض خطر افت قند خون قرار می دهد.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا