خانه داری

دلیل خراب شدن همه گیاهان آپارتمانی، فقط همینه

اشتباه مراقبت از گیاه آپارتمانی و دلیل خراب شدن گیاه

گیاهان آپارتمانی که امروزه به خوبی جای خود را در خانه های ما باز کرده است، مثل هر موجود زنده دیگری نیاز به مراقبت صحیح دارد. این گیاهان تزیینی که راهی عالی برای زیباسازی خانه هستند و حس آرامش و تازگی به فضا می بخشند؛ ممکن است به دلایل مختلفی، پژمرده و از بین بروند.
علت هم این است که گاهی اوقات ما فراموش می کنیم مراقبت صحیح از این گیاهان را آموخته و به آن عمل کنیم؛ بنابراین این قسمت از باتو را تا انتها مطالعه کنید تا ببینید که اشتباهات مراقبت از گیاهان چیست که مرتکب نشوید.

قرار دادن در معرض نور نامناسب

زمانی که گیاه را خریداری می کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاه تان به چه نوع نوری نیاز دارد.‌ بعضی از گیاهان نیاز به نور زیاد و بعضی نیاز به نور کم دارند؛ پس باید این دو تفاوت را بشناسید، در غیر اینصورت به گیاه آسیب وارد می شود.

گیاه آپارتمانی

قرار دادن گیاه در محیط خشک

اگر گیاه را در یک مکان خشک مثلاً نزدیک به کولر گازی یا نزدیک به دستگاه گرمایش قرار دهید، به آن آسیب وارد می کند.

تغییر دادن مداوم جای گیاه

گیاهان زمانی که در یک محل مشخص و ثابت باشند، ریشه می زنند. این که شما بخواهید مدام جای شان را تغییر دهید، به آن ها آسیب وارد می کند.

زیاد عوض کردن گلدان

وقتی که صحبت از عوض کردن گلدان می شود، بسیار مهم است که این کار را در زمان صحیح و فقط تایمی انجام دهید که گیاه واقعاً آماده است؛ یعنی اگر ریشه ها از قسمت منافذ زهکشی بیرون زده ‌اند، باید گلدان را عوض کنید؛ در غیر این صورت نیاز نیست که مدام این کار را انجام دهید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا