سلامتی

دستگاه های ورزشی که لاغر کننده و چربی سوز هستند

لاغری، چربی سوزی و کاهش وزن دغدغه ایست که این روزها شامل هر فردی چه مرد و چه زن با هر گروه سنی شده می باشد، حقیقت است که لاغری و تناسب اندام اولویت بسیاری از ماست.

اولین راهی که ما را در این مسیر کمک خواهد کرد ورزش و فعالیت بدنی است.

هرچند که نباید از این مساله مهم که در کنار هر ورزشی باید رعایت شود و به عنوان مکمل ورزش می باشد، یعنی رعایت رژیم غذایی برای رسیدن به این هدف می باشد بگذریم.

به منظور چربی سوزی و لاغری بیشتر می بایست تمرنات ورزشی را انجام دهید که در ادامه این مطلب مفصل تر صحبت میکنیم.

در باشگاه ها و مکان های ورزشی دستگاه های ورزشی مختلفی وجود دارند که به منظور تمرینات هوازی با هدف لاغری و کالری سوزی استفاده می شوند و شامل موارد زیر می باشند:

معرفی دستگاه های ورزشی که چربی سوز هستند:

• انواع دستگاه های تردمیل

تردمیل ها شامل تردمیل های خانگی، تردمیل های باشگاهی، تردمیل های بدون موتور و مکانیکی و تردمیل های آبی می باشد که تمامی این تردمیل ها را می توانید از فروشگاه ورزشی رزان کالا به صورت آنلاین خرید کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

• دستگاه های الپتیکال و اسکی های فضایی

الپتیکال ها و اسکی فضایی دستگاه های هوازی می باشند که شبیه ساز ورزش کوهنوردی می باشند.

الپتیکال ها انواع مختلف با برند های متفاوتی را دارد که تمامی این برند ها را نیز می توانید در فروشگاه ورزشی رزان مشاهده و خرید و درب منزل تحویل بگیرید.

• انواع دوچرخه ثابت خانگی و باشگاهی

دوچرخه ثابت ها نیز شبیه ساز دوچرخه سواری در فضای باز می باشد، با این مزیت که دیگر نیازی نیست به فضای باز و شرایط مناسب نیاز داشته باشید.

به راحتی می توانید با خرید دوچرخه ثابت این ورزش را به خانه آورده و کالری سوزی کنید.

انواع دوچرخه ثابت ها در بازار:

چرخ ثابت ها نیز انواع مختلفی دارند که شامل دوچرخه ثابت های خانگی و دوچرخه ثابت های باشگاهی و اسپینیگ ها می باشد.

اسپینینگ ها، از حرفه ای ترین دوچرخه ثابت ها می باشند که به منظور لاغری و چربی سوزی بیشتر استفاده شده که اخیرا کلاس های ورزشی گروهی با عنوان اسپینینگ تشکیل شده اند که فعالیت گروهی با انرژی بالا که با هدف کالری سوزی زیاد هستند.

با تردمیل لاغر شوید و چربی سوزی کنید

طبق توضیحات قید شده یکی از بهترین دستگاه های هوازی به منظور کالری سوزی بیشتر، تردمیل های می باشند، چرا که می توانید دویدن و راه رفتن را روی این دستگاه ها تجربه کرده ولاغر شوید.

دویدن و پیاده روی به عنوان مادر تمام ورزش ها شناخته شده که شما می توانید با خرید تردمیل و داشتن یکی از این دستگاه در خانه، محل کار یا باشگاه این ورزش را انجام داده، وزن کم کنید و لاغر شوید.

ناگفته نماند که اگر هدف از خرید تردمیل یا ورزش با این دستگاه کاهش وزن می باشد، می بایست با یک برنامه مشخص و پیوسته روزانه تایمی را به این ورزش با این دستگاه اختصاص دهید.

نکته مهمی که به منظور کاهش وزن با تردمیل باید بدانید این است که زمان استفاده از این دستگاه هر روز و می بایست بیشتر از ۲۰ دقیقه باشد. این دستگاه ورزشی ایمن و قابل استفاده برای تمامی افراد می باشد، اما باید در نظر داشته باشید که پوشیدن کفش مناسب و نحوه صحیح راه رفتن و دویدن نیز بسیار مهم است تا خدای نکرده به مرور دچار کمر درد و زانو درد نشوید.

کاهش وزن و کالری سوزی با دوچرخه های ثابت

دوچرخه های ثابت همانند تردمیل ها از بهترین دستگاه های لاغری هستند که می توانید با داشتن یکی از این دستگاه های ورزشی حتی در خانه و محل کار خود نیز پیش به سوی کاهش وزن رفته و لاغر شوید.

در مورد ورزش و تمرین با دوچرخه ثابت ها این مسئله را باید بدانید که این دستگاه های هوازی بیشتر پایین تنه، مخصوصا ران های شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

اما این بدین معنی نیست که قسمت های درگیر بدن شما هنگام دوچرخه سواری فقط پایین تنه باشد، چرا که اگر روش های اصولی تمرین با دوچرخه ثابت را یاد بگیرید می توانید بالاتنه خود را نیز همانند پایین تنه درگیر کرده و چربی سوزی فوق العاده ای داشته باشد.

البته بهتر است این را هم عرض کنیم که دوچرخه ثابت ها و دستگاه های تردمیل فقط به منظور تمرینات هوازی قابل استفاده نیستند، چرا که حتی ورزشکاران حرفه ای با هدف عضله سازی و داشتن برنامه اصولی نیز باید از این دستگاه ها به منظور گرم کردن استفاده کنند.

در نهایت بهتر است بگوییم تردمیل ها، دوچرخه ثابت ها و الپتیکال ها جزو اصلی ترین دستگاه های ورزشی باشگاه ها و مکان های ورزشی و خانه ها می باشند.

کالری سوزی بیشتر با اسکی فضایی و الپتیکال

اسکس فضایی که با نام دیگر الپتیکال نیز شناخته شده است، یکی دیگر از بهترین دستگاه های هوازی پر کاربرد در باشگاه ها و محیط های ورزشی و خانه خا می باشد.

انجام تمرینات ورزشی با الپتیکال بسیار آسان بوده و کار با این دستگاه نیز بالا تنه و پایین تنه را تحت تاثیر قرار می دهد.

البته از دستگاه های الپتیکال منظور فرم دهی باسن استفاده می شود و این دستگاه روی ران ها و بازو ها و بالا تنه هم تاثیر فوق العاده ای می گزارد.

تنها موضوع و مورد مهمی که برای کار با این دستگاه ها بسیار مهمه این هست که شما می بایست زانوهای سالمی داشته باشید، چرا که در این دستگاه های ورزشی فشار مستقیم روی پاها و زانوهای شما بوده و می بایست هنگام استفاده از این دستگاه ورزشی هوازی، اصول استفاده از اسکی فضایی را کامل رعایت کرده تا دچار آسیب به بدن خود نشده و بهترین نتیجه را بگیرید.

در این قسمت شاید با معرفی بهترین دستگاه های ورزشی هوازی برای تمرینات HIT که قید کرده ایم شاید با این سوال مواجه شوید که کدام یک برای لاغری بهتر می باشد؟!

تردمیل ها برای لاغری بهترند یا دوچرخه ثابت ها؟

اگر شما قصد خرید یک دستگاه هوازی برای خانه خود باشد و یا بخواهید به منطور کاهش وزن از یکی از این دستگاه ها استفاده کنید، باید کدام را انتخاب کنید؟

جواب این است:

دستگاه های تردمیل و چرخ ثابت ها هردو به یک میزان می توانند روی بدن شما تاثیر بگذارند و هر کدام مزایای مربوط به خود را دارند، اما نحوه استفاده از این دستگاه ها بسیار مهم است و باید تمامی استاندارد ها را هنگام استفاده رعایت کنید تا آسیبی به بدن خود وارد نکنید.

و این موضوع مهم هم هست که افراد مبتلا به کمر درد و یا پا درد دارند نمی توانند از دو چرخه ثابت ها استفاده کنند، چرا که در این دستگاه ها زانو ها کاملا درگیر می باشند و بهتر است که خرید یک تردمیل یا ورزش با تردمیل را انتخاب نمایید.

و در انتها باید عرض کنیم که پشتکار و انجام تمرینات پیوسته همراه با رژیم مناسب غذایی است که می تواند شما را به هدف خود برساند و اگر تمرین با هرکدام از دستگاه ها را انتخاب کنید به کاهش وزن خود خواهید رسید.

رزان کالا یک فروشگاه ورزشی معتبر در تهران می باشد که تمامی این دستگاه ها را اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت می توانید خرید و درب منزل تحویل بگیرید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا