دکوراسیونویژه

خلاقانه‌ترین ایده‌ها برای داشتن اتاق خواب دنج و آرامش‌بخش

 در دنیای مدرن و پراسترس امروزی داشتن یک فضای خواب آرامش بخش برای استراحت ضروری است. از رنگ های دیوار با الهام از طبیعت و نور محیط گرفته تا ایده های جالب برای ذخیره سازی بهتر لوازم، روش های مختلفی برای ایجاد یک اتاق خواب ساکت و رویایی وجود دارد.

در ادامه با خلاقانه ترین ایده ها برای داشتن یک اتاق خواب دنج و آرامش بخش با راهنماتو همراه باشید.

1- از کاغذ دیواری طرح طبیعت استفاده کنید

به گزارش راهنماتو، هیچ چیز مانند طبیعت به آرامش ذهن کمک نمی کند. اگر قصد ایجاد یک فضای خواب آرامش بخش را دارید، الهام گرفتن از طبیعت یکی از بهترین ایده ها برای شروع کار خواهد بود. در این تصویر کاغذ دیواری با طرح علف‌های وحشی در سایه های پاستلی ملایم، در کنار کوسن، تختخواب و لوازم دکوری با رنگ های ملایم صورتی، سبز و بژ فضای آرام و دنجی را ایجاد کرده اند.

دکوراسیون


2- از نورپردازی مناسب استفاده کنید

نور یکی از جنبه های مهم ایجاد یک اتاق خواب آرام است. برای ایجاد چنین فضایی به نور زیاد نیاز ندارید. استفاده از نور طبیعی، نورهای ملایم و چراغ مطالعه ایده خوبی برای ساخت یک اتاق خواب رویایی و آرامش بخش است.

دکوراسیون


3- از رنگ سفید و سایبان کمک بگیرید

دیوارها و کفپوش های سفید حس آرامش اتاق خواب های کوچک را به حداکثر می رساند. یک تخت با سایبان پارچه ای سفید در این اتاق خواب ما را به یاد یک هتل لوکس و زیبا می اندازد. این چیدمان افکار منفی را از ذهن دور خواهد کرد.

دکوراسیون


4- از رنگ آبی کمک بگیرید

آبی یک رنگ صلح آمیز، ملایم و آرامش بخش است که قدرت فوق العاده ای در از بین بردن استرس دارد. حتی گفته می شود که این رنگ با آرام کردن ذهن باعث کاهش تعداد ضربان قلب و پایین آمدن فشار خون شده و از این طریق به کاهش استرس کمک می کند. اگر به دنبال یک ایده رنگ آرامش بخش برای چیدمان اتاق خواب خود می گردید، استفاده از رنگ آبی را نادیده نگیرید. این رنگ دریا و آسمان را به یاد ما می آورد و حس طراوات و شادابی را در اتاق خواب زنده می کند.

دکوراسیون


5- از فرش مناسب استفاده کنید

استفاده از یک فرش پرز بلند در اتاق خواب، راه خوبی برای ایجاد گرما و راحتی است. این فرش ها لایه‌ای نرم برای فرو بردن پاهای شما در هنگام خارج شدن از رختخواب را فراهم می کنند، علاوه بر این با جذب صدا، فضای آرامی را برای خوابیدن شما فراهم می کنند. استفاده از یک فرش نرم با رنگ خنثی فضایی شاد، آرام و لوکس در اتاق خواب شما ایجاد می کند.

دکوراسیون


6- از ملحفه و روتختی باکیفیت استفاده کنید

تخت و ملحفه یکی از مهم ترین قسمت های اتاق خواب هستند. چه ملحفه‌های ابریشمی و ساتن مجلل را ترجیح می دهید و یا دوست دارید از یک ملحفه سبک و قابل تنفس استفاده کنید، داشتن یک ملحفه باکیفیت قطعا به بهبود خواب شما کمک می کند.

دکوراسیون


7- از گیاهان آپارتمانی کمک بگیرید

بسیاری از گیاهان آپارتمانی با از بین بردن مواد شیمیایی و آلوده در هوا و تولید اکسیژن و هوای تازه، اضطراب و استرس انسان را کاهش می‌دهند. این گیاهان کیفیت هوایی که در اتاق خواب تنفس می کنید را بهبود می بخشند و از این طریق به ایجاد یک اتاق خواب آرامش بخش کمک می کنند. می توانید با نگهداری چند گیاه آپارتمانی آرامش بخش در اتاق خواب خود آرامش این محیط را بیشتر کنید. در مطلب گیاهان آپارتمانی ضد استرس می توانید با گیاهان آپارتمانی آرامش بخش برای نگهداری در اتاق خواب آشنا شوید.

دکوراسیون


8- از صندلی راحتی استفاده کنید

بسیاری از ما خوابیدن را هدف اصلی اتاق خواب می دانیم، اما این اتاق می تواند علاوه بر مکانی برای خواب یک محیط دنج و آرام برای فرار از هرج و مرج خانه و اختصاص دادن زمانی برای خودمان باشد. می توانید از یک صندلی راحتی یا یک مبل کوچک برای ایجاد چنین فضایی در اتاق خوابتان استفاده کنید.

دکوراسیون

دستبند نقره پاندورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi