فرهنگی

خانم بازیگر دوست داشتنی سینما سکته کرد

ایسنا نوشت: شیرین یزدانبخش بازیگر سینما به دلیل عارضه مغزی در بیمارستان بستری است.این هنرمند از اواخر هفته گذشته به دلیل سکته مغزی در بخش آی‌سی‌یو بستری شد و از روز گذشته دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه به بخش عمومی منتقل شده است.

در پی این اتفاق، خانه سینما نامه‌نگاری‌های لازم را به صندوق اعتباری هنر انجام داده است اما به دلیل اینکه این بازیگر عضو این صندوق نیست، مسوولان در پی بررسی شرایط و نحوه حمایت از شیرین یزدانبخش هستند.

یزدانبخش از اواخر دهه ۷۰ به تماشاگر ثابت تئاتر، ‌ موسیقی و سینما تبدیل شد و همین امر سبب شد تا میان جامعه تئاتری شناخته شود. او ابتدا با بازی در فیلم «لطفا مزاحم نشوید» ساخته محسن عبدالوهاب وارد حوزه بازیگری شد و به مدت ده سال در این حوزه فعالیت کرد.

او در سال‌های حضور خود در سینما با بازی در فیلم‌هایی همچون «جدایی نادر از سیمین»، ‌ «بوسیدن روی ماه»، «ابد و یک روز»، «آشغال‌های دوست‌داشتنی»، «ملبورن»، «تختی»، «عنکبوت» و… با کارگردان‌های شاخص سینما مانند اصغر فرهادی، همایون اسعدیان، سعید روستایی، محسن امیریوسفی، نیما جاویدی، بهرام توکلی، ابراهیم ایرج‌زاد و… همکاری داشته است.

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا