سینما و تلویزیون

جنگ بشیر حسینی و مهران رجبی با سالومه و ندا جدی شد

برترین‌ها: در حالیکه برخی رسانه‌ها از حضور محمد رضا گلزار به عنوان مجری ویژه برنامه تحویل سال خبر داده بودند، یکی از منابع خبری اعلام کرد که اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه به حامد سلطانی و سید بشیر حسینی واگذار شده است. حامد سلطانی که با اجرای مسابقه «میدون» مطرح شد، طی یکی دوسال اخیر اجرای برنامه‌های «سلام صبح بخیر»، «حسینیه معلی» و «اعجوبه‌ها» را بر عهده داشته است. او در حال حاضر نیز فصل جدید مسابقه اعجوبه‌ها را روی آنتن دارد. وحید رونقی و المیرا شریفی مقدم که این روزها برنامه «صبحانه ایرانی» را در شبکه دو سیما اجرا می‌کنند نیز از گزینه‌های اصلی اجرای برنامه تحویل سال شبکه دو سیما هستند. مصطفی امامی هم که چند سالی است مجری ثابت شبکه تهران محسوب است، از گزینه‌های اصلی اجرای تحویل سال این شبکه محسوب می‌شود. مهران رجبی هم که این روزها به شدت پرکار شده به احتمال زیاد اجرای ویژه برنامه تحویل سال یکی از شبکه‌ها را بر عهده خواهد داشت.

جنگ بشیر حسینی و مهران رجبی با سالومه و ندا جدی شد

سید بشیر حسینی هم برای نخستین بار به عنوان داور در مسابقه استعداد یابی «عصر جدید» حاضر شد. او در فصل سوم این مسابقه جای خود را به «مجید اسماعیلی» داد. حسینی در سال ۱۴۰۱ به عنوان مجری اولین تجربه خود را در این عرصه با اجرای برنامه «رویانیوم» پشت سرگذاشت. این برنامه همچنان از شبکه سوم در حال پخش است. اجرای ویژه برنامه تحویل سال نو، در سال‌های اخیر برعهده مجریانی همچون رضا رشیدپور، احسان علیخانی، علی ضیا یا فرزاد حسنی بوده است. عمدتا این‌ مجریان در قالب برنامه‌هایی حضور می‌یافتند که در طول سال، پخش شده بود. مثلا علیخانی، در ویژه برنامه تحویل سال نو، از مهمانان برنامه ماه عسل دعوت می‌کرد یا اگر علی ضیا برنامه فرمول یک را اجرا کرده بود، برای تحویل سال نو به سراغ مهمانان یا چهره‌های مردمی حاضر در این برنامه می‌رفت.

نام احسان علیخانی و رضا رشیدپور در میان بهترین مجریان پس از انقلاب ثبت شده و از این روست که هر وقت برنامه‌ای روی آنتن دارند، بخشی از مخاطب آن تضمین شده است. این دو آداب گرم کردن آنتن را بلدند و آنقدر محبوب هستند که حتی بدون حضور مهمان، بیننده همراهی‌شــان کند. ســلطانی و حسینی در دســته مجریان شاخص قرار نمی‌گیرند و بعید است به جایگاهی برسند که نامشان بِرند شود. در شرایط معمول، آن‌ها هیچ شانسی برای اجرای ویژه‌ برنامه سال تحویل را ندارند اما خب امسال اوضاع مثل قبل نیست. سوال مهم این اســت: تلویزیون مخالف علیخانی و رشیدپور بوده یا خودشان تمایلی به اجرا ندارند؟

جنگ بشیر حسینی و مهران رجبی با سالومه و ندا جدی شد

پرسر و صداترین جابه‌جایی در سال‌های اخیر اما به حذف نود و عادل فردوسی‌پور و جایگزینی فوتبال برتر و محمدحسین میثاقی برمی‌گردد. شبکه ســه با این تصمیم بخش زیادی از مخاطبان خود را از دســت داد و فوتبال برتر به رغم همه تلاش‌ها به گرد نود نرسید؛ نه از نظر جذب مخاطب و نه در بحث موج‌آفرینی و تاثیرگذاری. میثاقی مجری و گزارشگر کاربلدی است که اگر از ظرفیت او به شکل دیگری استفاده می‌شد و زیر ســایه حاشــیه حذف عادل قرار نمی‌گرفت، سرنوشت بهتری نصیبش می‌شد و یا در مورد برنامه فوق‌العاده زیبای سروش صحت آخر هم مشخص نشد بالاخره چه کسی مخالف کتاب باز بود؟ او و برنامه‌اش از آنتن حذف شدند و تلویزیون یک مجــری متخصص و یــک برنامه آموزنده جذاب را از دست داد. اعتراض‌ها هم افاقه نکرد و مدتی بعد برنامه دیدی نو با اجرای شهرام شکیبا جایش را گرفت. همان‌قدر که این اتفاق بی‌ســر و صدا رخ داد، خود برنامه هم فاقد ظرفیت برای جریان‌سازی اســت. دیدی نو و مجری‌اش به گرد کتاب باز و مجری‌اش نمی‌رسند!

مورد مشابه دیگر برنامه زوجی نو بود که خالی از ضعف نبود اما اتفاق نظر نسبی روی کیفیت اجرای باربد بابایی وجود داشــت. او به دلیل شــرایط اجتماعی از اجرا در تلویزیــون کناره‌گیری کرد و زوجی نو تعطیل شد. تهیه‌کننده برنامه، محصولی مشابه با نام خودمونی آماده کرد و اجرای آن را به مهران رجبی سپرد. نه برنامه موفق است و نه آقای رجبی

جنگ بشیر حسینی و مهران رجبی با سالومه و ندا جدی شد

و آخرین جا به جایی مربوط به پنج ستاره بود و فصل اول پنج ستاره را اشــکان خطیبی اجرا کرد. او از برنامه جدا شد و جای خودش را به حمید گودرزی سپرد. این جابه‌جایی به پنج ســتاره لطمه زد چرا که گودرزی آداب ایجاد هیجان را بلد نبود و گاه رفتار تند و ناپســندی با شرکت‌کننده‌ها از او ســر می‌زد. در فصل‌های بعد شکل برنامه تغییر کرد و اجرای آن به ابوالفضل آقاخانی رســید. حالا پنج ستاره با شمایل جدید با اجرای حسین رفیعی پخش می‌شود. سقوط تدریجی برنامه از خطیبی تا رفیعی کاملا مشخص است.

در گذشته تغییر و جابه‌جایی به کندی انجام می‌شد اما برای مدیران فعلی تلویزیون حذف چهره‌ها ساده‌ترین کار است! برنامه‌ها و مجریان فعلی را که ببینید متوجه سلیقه مدیران می‌شوید و پی می‌برید آنچه ساخته می‌شود، مختص طیف اندکی از مخاطبان است. در چنین وضعیتی برای آن‌ها چه فرقی می‌کند بشیر حسینی جای احسان علیخانی را بگیرد.

نظر کاربران چیست؟

*به جاش یک ویژه‌برنامه سال نوی شیطون‌بلا روی آنتن می‌برن.

*تو این وضعیت ناامیدی و بدون برنامه بودن تلویزیون، من اگر جای صدا و سیما بودم به هر دری بود می‌زدم می‌رفتم احسان علیخانی و مهران مدیری و رامبد جوان و… رو  میاوردم برنامه بسازن شاید که حال مردم بهتر بشه.

*بشیر حسینی و حامد سلطانی مجریان احتمالی تحویل سال شبکه سه. این شبکه سه زمانی پرمخاطب‌ترین بود. الان به چه حال و روزی افتاده.

*استعدادیاب دیروز و آزمایشگاهی امروز شد مجری برنامه تحویل سال. چه شیطون بلایی بشه تحویل سال 1402!

جنگ بشیر حسینی و مهران رجبی با سالومه و ندا جدی شد

*حالا مثلا قبلیا چی بودن؟ صادقی و سلوکی و علیخانی و مدیری و ضیا و جودکی و رشید پور…یکی از یکی بیخودتر.

*مهران رجبی و باقی گمانه‌ها واقعا چه کم از مهران مدیری و رامبد جوان و احسان علیخانی و باقی پارسالی‌ها دارند؟

*خیلی هم عالی…فقط نمی‌دونم ‌اون اتاق فکر سازمان کجا تشکیل می‌شه!؟! گل بفرستیم برای عرض خسته نباشید.

*مهمان ویژه برنامه هم مهران رجبیه 🙂 اگر فرمول یک بود می‌شد حتی جزو چهره‌های تاثیرگذار سال باشه !

*مگه هنوز تلویزیون می‌بینین شما!؟*

*مجری برنامه اعجوبه‌ها و سید بشیرحسینی قرار است آغاز کننده سال نو ایرانیان در تلویزیون باشند. این فاجعه و افول کیفیت رسانه ملی را به مردم ایران تسلیت می‌گویم.

*روزنامه فرهیختگان تیتر زده: چه شروع ناامید کننده‌ای!

*کیو بذارن شما خوشحال میشی؟ منظورت اینه که صدا و سیما تازه افول کرده؟

پ

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا