سیاسی

جزییات ترور امام جمعه سابق زاهدان در بابلسر

فرارو: شنیده‌ها حاکی از آن است که دقایقی قبل آیت الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه سابق زاهدان امروز چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در بابلسر هدف سوء قصد قرار گرفت و به قتل رسید.

جزییات ترور امام جمعه سابق زاهدان در بابلسر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مازندران از قتل آیت الله عباسعلی سلیمانی عضو مجلس خبرگان رهبری در بابلسر خبر داد.

روح الله سلگی در گفتگو با ایرنا افزود:  آیت الله سلیمانی صبح امروز در حمله مسلحانه توسط افرادی به قتل رسید و ضارب نیز دستگیر شده است.

خبرگزاری حوزه نیز نوشت: فرزند آیت الله سلیمانی خبر سوءقصد به جان پدرش که منجر به ارتحال او شده است را تایید کرد و گفت: هنوز از جزئیات ماجرا اطلاع دقیقی ندارم و عازم بابلسر هستم.

یکی از شاهدان عینی هم می‌گوید: آیت الله سلیمانی در بانک ملی نشسته بود که فرد ضارب اسلحه نگهبان بانک را گرفته و به رگبار بسته است که متأسفانه آیت الله سلیمانی به شهادت رسید و سه نفر دیگر مجروح شده اند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت است: ضارب از سوی نیرو‌های امنیتی دستگیر شده است. خبر دیگر حاکی از آن است که ضارب نگهبان بانک بوده است.

عباسعلی سلیمانی اسبوکلائی (زاده ۱۳۲۶ در اسبوکلا سوادکوه) نماینده مجلس خبرگان رهبری است. وی نماینده، ولی فقیه و امام جمعه کاشان از تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ تا ۹ فروردین ۱۴۰۱پس از عبدالنبی نمازی بود. وی نماینده، ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهر زاهدان نیز بوده‌است.

 

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا