اجتماعی

تکلیف تعطیلی روز شنبه مشخص شد

نمایندگان مجلس با تصویب گزارش کمیسیون اجتماعی با تعطیلی «شنبه‌ها» موافقت کردند.

نمایندگان مجلس در جلسه صحن علنی امروز ۲۶ اردیبهشت ماه و در جریان بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری پس از بحث و بررسی فراوان گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر موافقت با کاهش ساعات کاری به ۴۰ ساعت و تعطیلی روزهای «شنبه» را تصویب کردن که البته باید این مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد.

بر این اساس در جلسه علنی امروز در گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس «تعطیلی جمعه و شنبه» به عنوان تعطیلات پایان هفته آمده بود که حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده مردم تبریز در مجلس پیشنهاد داد که به جای روز شنبه، پنج‌شنبه به عنوان دومین روز تعطیل باشد که نمایندگان با ۷۵ رأی موافق، ۱۳۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه با این پیشنهاد مخالفت کردند.

عاقبت، تکلیف تعطیلی روز شنبه مشخص شد

این مصوبه مجلس موافقان و مخالفان این تعطیلی پرحاشیه را در شبکه‌های اجتماعی به صف کرد:

* بهروز در مخالفت با این مصوبه نوشت: مردم از زمان‌های قدیم برایشان اینگونه بوده که پنج‌شنبه‌ها تعطیل باشد این جابجایی تعطیلات فقط بازی با علائق مردم است!

* سولماز اما در مخالفت با بهروز نوشت: کاش اینقدر که به علائق مردم توجه میکنی به شرایط وخیم اقتصادی و عدم ارتباط با جهان تجارت هم فکر میکردی عقل کل!

* آرزو هم در نقد تصمیم مجلس می‌گوید: یک حرکت بی اثر دیگر از مجلس انقلابی، مشکل اقتصاد ما تعطیلی شنبه یا پنج شنبه نیست، درد مردم ما تورم، دلار 70 هزار تومنی و چای دبش و امثالهمه!

* انتقاد آرزو واکنش اکانت توئیتری «عاقل پسر» را به همراه داشت: شنبه ها تعطیل شد؟ مثل همه چیز آخرش کار درست رو انجام دادید. واقعا از عمر ما نه! از عمر خودتون که بیهوده به لجاجت با دنیا گذشت خجالت نمیکشید؟

* ملیسا هم به توئیت «عاقل پسر» پاسخ تندی داد و گفت: تو مملکتی که راندمان کاریش زیر هفت دقیقه است میشه بگی خجالت کشیدن برای شنبه و پنج شنبه چه معنی داره؟ خب تعطیلی شنبه هم تصویب شد، عین تغییر ساعت تا ماه ها مردم باید گیج بزنن که کی تعطیله کی بازه!

* امیر  هم گفت: بعد از سالها بالاخره تفکر غلط خودشونو کنار گذاشتن و فهمیدن بدون ارتباط با جهان نمیشه اقتصاد و درست کرد. دیر شده اما بازم خوبه.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا