سیاسی

توجیه عجیب درباره دیدار رئیسی با زنان بی‌حجاب!

روزنامه همشهری به اعتراض‌ها به ابراهیم رییسی به دلیل خوش‌وبش گرم با زنان بی‌حجاب سوری پاسخ داده است.

حتما این اشکال را زیاد شنیده‌اید که شما چرا خانم‌های دارای حجاب ضعیف را هنگام راهپیمایی‌ها و رأی‌گیری‌ها نشان می‌دهید؟ مگر مخالف این رفتارشان نیستید و آن ‌را محکوم نمی‌کنید؟ برای توجه به اصل ماجرا، باید چند نکته مهم را مورد توجه قرار دهیم.اول آنکه؛ اندیشه دینی انسان از آن جهت که انسان است، باید مورد احترام و کرامت قرار گیرد.

کرامت انسان یک اصل مهم در رفتار با همگان است. نه اینکه همه انسان‌ها لزوما به آن مراتب کرامت و بزرگواری که شایسته آنهاست، دست پیدا کرده‌اند، بلکه دین و شریعت با انسان‌ها بر این اساس رفتار می‌کند که راه برای حرکت انسان‌ها به سمت کرامتی که شایسته آنهاست، ساده‌تر شود.

این روزنامه در ادامه نوشته است: دشمن برای هر مختصاتی از جبهه حق، نقشه جداگانه‌ای دارد. برای جمهوری ‌اسلامی ایران مقوله حجاب را تبدیل به یک علم جنگ کرده‌ است و کشف حجاب برای او پیش بردن یک نقشه شوم استکباری است که البته همانطور که بیان شد، چه‌بسا بسیاری از سر جهل با او همراهی کنند، اما برای نقاط دیگر دنیا نقشه‌های دیگری، با توجه به شرایط آنها، قرار می‌دهد. برای سوریه، شکستن مقاومت و تسلیم‌شدن حکومت آنها درمقابل تکفیر و صهیونیسم را دنبال می‌کند و در ایران، استقلال هویتی و امید و قدرت حاکمیت در اداره کشور و احساس بن‌بست و اموری از این دست را نشانه گرفته است.

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا