سرگرمیویژه

تصاویر عجیب و غریب‌ترین عروس و دامادهای جهان سوژه شد

در این مقاله قرار است همراه هم نگاهی گذرا بیندازیم به سنت‌های خاص و جالب مراسم عروسی در کشورها و فرهنگ‌های مختلف و ببینیم به هم رسیدن عروس و داماد در نقاط مختلف دنیا چگونه جشن گرفته می‌شود.

آلمان؛ عروس و دامادِ اره به دست

sarahculver-wedding-23

در کشور آلمان این مراسم با رسمی جالب همراه است که هم عروس و هم داماد در آن نقش دارند. در این کشور از گذشته‌های دور در شب عروسی برای عروس و داماد تنه درخت یا تکه الواری آورده می‌شود و آن‌ها همراه هم این تکه چوب را اره می‌کنند. ظاهرا این رسم قرار است سمبلی باشد از همراهی و اتحاد زن و شوهر و البته مقابله با مشکلات زندگی و به این شکل به زوج جوان یادآوری می‌شود که فقط با اتحاد و هماهنگیِ کامل به موفقیت خواهند رسید.


ایتالیا؛ هدر دادن آجیل

giuseppegabriella01564

رسم ریختن نقل یا کاغذ رنگی بر سر عروس و داماد از طرف مهمان‌ها رسمی است که تقریبا در تمام نقاط دنیا انجام می‌شود اما این رسم در ایتالیا شکل منحصربفردی دارد. در کشور ایتالیا در مراسم عروسی به تمام مهمان‌های حاضر در مراسم بادام داده می‌‌شود و حاضرین به جای ریختن نقل یا کاغذ رنگی، بر سر عروس و داماد بادام می‌اندازند. البته این بادام‌ها بیشتر شبیه به نقل هستند و رویه‌ای شیرین و سفیدرنگ دارند.


کِنیا؛ تعبیرِ متفاوت از تف

Brides-father-spits-on-her-massai-wedding

احتمالا عجیب‌ترین سنتِ مردمِ این کشور آفریقایی در مراسم عروسی برای ما رسمِ آبِ دهان انداختنِ پدرِ عروس بر روی لباس عروس است. برای درک بهتر این رسم باید به این موضوع توجه داشته باشید که در کشور کنیا آبِ دهان سمبل و نمادی از باور و ایمان به موفقیت و عاقبت به خیر شدن است و به همین دلیل است که در شب عروسی پدرِ عروس با این حرکت به نوعی برای زندگی مشترک دخترش آرزوی خیر و برکت می‌کند.


هندوستان؛ فرصت‌طلبی خواهران عروس

Indian-Wedding-Boston-Joota-Photographymod-min

رسم و رسوم کلی مردم هند به دلیل نزدیکی جغرافیایی شباهت‌هایی به رسوم برخی نقاط از کشورمان دارد و رسمی که قرار است درباره آن حرف بزنیم در این کشور “جوتا چوپای” نامیده می‌شود. طبق این رسم وقتی داماد برای نشستن کنار عروس در جای مخصوص کفش‌هایش را درآورد، ساقدوش‌ها یا خواهران عروس کفش‌های داماد را می‌دزدند. همان‌طور که احتمالا می‌توانید حدس بزنید در نهایت داماد بیچاره برای فرار از گذراندنِ شبِ عروسی به صورت پابرهنه مجبور می‌شود رضایت کفش‌دزدها را به دست بیاورد و معمولا با پرداخت وجه نقد این اتفاق می‌افتد.


چین؛ یک ماه گریه و زاری

china

در کشور چین مراسم عروسی با رسم عجیبی همراه است. طبق این رسم عروسِ بینوا باید در سی روزِ قبل از مراسم، هر روز یک ساعت اشک بریزد. بسیاری از عروس‌های جوان اما سنتی یا خرافاتی هنوز برای اطمینان از خوشبختی و موفقیتِ ازدواجشان در یک ماهِ منتهی به مراسم این رسم را اجرا می‌کنند. جالب است بدانید پس از بیست روز اشک ریختنِ عروس، در ده روزِ پایانی مادر و یا حتی مادربزرگِ عروس هم به او ملحق می‌شوند و همه همراهِ هم روزی یک ساعت اشک می‌ریزند.


کره جنوبی؛ فلک کردن داماد!

49058379

در کشور کره جنوبی در شب عروسی عروس و داماد طبق یک رسم قدیمی به یکدیگر مجسمه‌های غاز یا اردکِ ساخته شده از چوب می‌دهند. این مجسمه‌ها ظاهرا قرار است نمادی باشند از احترام و وفاداری عروس و داماد به یکدیگر. رسم بامزه دیگرِ مردم کره زمانی اتفاق می‌افتد که مراسم عروسی به پایان رسیده و قرار است داماد همراه عروس جمعیت را ترک کند. در این لحظه دوستان یا اقوام داماد مچِ پای او را با طنابی می‌بندند و با یک ترکه سبک یا ماهی خشک شده شروع به زدن داماد می‌کنند و در حقیقت داماد را فلک می‌کنند. این رسم ظاهرا برای آزمایش قدرت و مقاومت داماد انجام می‌شود.


مالزی؛ عروس و داماد بینوا

Malay-wedding-Bersanding-1024x617

در کشور مالزی طبق رسمی که از قضا حسابی هم از طرف اطرافیان و اقوام جدی گرفته می‌شود عروس و داماد در طی سه روز پس از عروسی حقِ خارج شدن از خانه و یا حتی استفاده از سرویس بهداشتی را ندارند. در طی این سه روز اقوام و آشنایانِ عروس و داماد به شدت مراقب آن‌ها خواهند بود و مردم مالزی اعتقاد دارند اگر اقوام در انجام این مراقبت موفق نباشند، بدشانسی بزرگی گریبانِ عروس و داماد را خواهد گرفت.


کوبا؛ اگر می‌خواهی با عروس برقصی باید پول بدهی

reception102

در کشور کوبا رسم عجیب و جالبی وجود دارد که البته می‌توان حدس زد برای کمک مالی به زوج جوان و تامین خرج مراسم عروسی اتفاق می‌افتد. طبق این رسم هر مهمان مردی که در شب عروسی همراه یا در کنارِ عروس برقصد باید چند اسکناس به لباس عروس سنجاق کند و به این ترتیب در نهایت لباس عروس پوشیده از اسکناس می‌شود.


ونزوئلا؛ فرار برای خوش‌شانسی

Gougane-Barra-wedding-West-Cork-Wedding-green-bridesmaids-Venezuelan-Irish-wedding-by-Lima-Conlon-Photography-36

طبق رسم جالبی که در کشور ونزوئلا انجام می‌شود عروس و داماد در انتهای مراسم باید بدون جلب توجه و البته بدون خداحافظی کردن با مهمان‌ها، مراسم را ترک کنند. مردم ونزوئلا اعتقاد دارند اگر زوج جوان بتوانند بدون جلب توجه مراسم و مهمان‌ها را ترک کنند خیالشان از خوشبخت شدن راحت می‌شود.


استرالیا؛ گرامیداشت مهمان‌ها

Australia-1024x731

طبق رسم جالب مردم استرالیا در مراسم عروسی به همه مهمان‌ها سنگ‌های کوچکی داده می‌شود و مهمان‌ها باید در تمام طول مراسم این سنگ‌ها را با خود داشته باشند. در نهایت در انتهای مراسم مهمان‌ها این سنگ‌ها را در یک کاسه انداخته و به زوج جوان تحویل می‌دهند. عروس و داماد کاسه و سنگ‌های داخلش را برای احترام به حضور مهمان‌های در مراسم عروسی‌شان، در خانه خود نگاه خواهند داشت.


فیجی؛ رسم عجیب و مقدس

mn011742_lg

طی رسمی جالب و البته مقدس از نظر مردم فیجی، داماد و خانواده‌اش باید در زمان جلب رضایتِ عروس و خانواده‌اش به پدر عروس یک هدیه جالب بدهند. در این زمان داماد و خانواده‌اش باید به پدر عروس یک عدد دندان نهنگ هدیه بدهند و البته نه هر نهنگی. دندان هدیه شده حتما باید متعلق به نوع خاصی از نهنگ‌ها به نام Sperm Whale باشد و مردم این جزیره تعصب خاصی روی این رسم دارند.

دستبند نقره پاندورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi