سینما و تلویزیون

تصاویر/ باشکوه‌ترین لباس‌هایی که تاکنون دیده‌اید!

ستاره‌های زیبای سینما با لباس‌های زیبا و خوش‌رنگشان روی پرده رژه می‌روند و ما را بیشتر از همیشه مسخ می‌کنند. دنیای مدوفشن همیشه عصای دست سینما و تصویر بوده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از چی بپوشم، بسیاری از شخصیت‌های سینمایی به‌واسطه استفاده از لباسی جذاب و استایلی ویژه در یادها ماندگار شده‌اند. این یعنی شکوه؛ شکوهی که رنگ، طرح و استایلینگ می‌تواند رقم بزند.

باشکوه‌ترین لباس‌های کاراکترهای دنیای سینما کدام‌ها هستند؟ در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به بعضی از مشهورترین‌ها بیاندازیم. با ما همراه هستید؟

بربادرفته

باشکوه‌ترین لباس‌های سینما این‌ها هستند.

اگر دوستدار سینمای کلاسیک باشید و از آن مهم‌تر اهل رمان‌خواندن، حتما لذت تماشا و مطالعه بربادرفته را از خود نگرفته‌اید.

این اثر سینمایی با حضور ویوین لی در نقش اسکارلت اوهارا و البته بازی درخشان کلارک گیبل جذاب از مشهورترین فیلم‌هایی است که در سینمای جهان ساخته شده است.

در سکانس مهمانی، جایی که اسکارلت با پرده سبز و مخمل خانه مجبور به دوختن لباسی جذاب و زیبا برای خود می‌شود، در خاطر تماشاگران می‌ماند.

این لباس یکی از خاص‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جامه‌هایی است که در فیلم‌ها پوشیده شده و ماندگار شده است. چشمان سبز اسکارلت و هماهنگی‌اش با آن پارچه مخمل را به‌خاطر دارید؟

شخصیت اسکارلت در کتاب که بسیار کامل پرداخت شده بود اما بازی گیرای ویوین لی فقید در آن نقش هم به ماندگاری کتاب و فیلم کمک شایانی کرد.

تایتانیک

باشکوه‌ترین لباس‌های سینما این‌ها هستند.

تایتانیک فیلم نوستالژیکی است. نه فقط به‌خاطر موضوع رمانتیک و شخصیت‌های دوست‌داشتنی‌اش بلکه به‌خاطر شیوه تماشایش در آن سال‌ها. زمانی که این فیلم بر پرده سینماهای دنیا آمده بود و معروف شده بود، خبری از دسترسی راحت به انواع فیلم‌های خارجی نبود.

خانواده‌ها دسته‌جمعی و با ملاحظات مخصوص به خودشان، این فیلم را در منزل یا منزل یکی از آشنایان و اقوام تماشا می‌کردند.

شاید یادتان باشد، این‌طور نبود؟ یکی از باشکوه‌ترین لباس‌های سینمایی هم به تن رز در سکانس مهمانی این فیلم دیده شد.

لباس گیپور و خوش‌رنگ کیت وینسلت در نقش رز، مدل زیبایی که داشت و همراه‌شدن دستکش‌های بلند با آن در خاطر مخاطب ماندگار شد.

در آن زمان‌ها یعنی اوج پخش و نمایش تایتانیک، خیلی‌ها از روی لباس مهمانی رز مشهور، الگویی برای دوخت لباس‌های شب برداشتند.

غرور و تعصب

باشکوه‌ترین لباس‌های سینما این‌ها هستند.

به نظر ما تماشای غرور و تعصب برای همه خانم‌ها و آقایان جوان ضرورت دارد. ارتباط، عشق و فردیت از جمله مهم‌ترین مفاهیمی هستند که در این اثر شرح داده می‌شوند.

شخصیت لیزی با بازی کیرا نایتلی هم یکی از به‌یادماندنی‌ترین لباس‌ها را در این فیلم به‌تن می‌کند. زمانی که لیزی و خواهرانش برای شرکت در مهمانی مهم شهر حضور پیدا می‌کنند، همه سعی در ابراز خود دارند.

تجملات و استیلای سنت در لباس تک‌تک شخصیت‌ها دیده می‌شود. اما لیزی نگاه متفاوتی به زندگی دارد و او را با لباسی ساده‌تر اما در عین حال باشکوه‌تر از همه می‌بینیم.

او شکوه استایلش را مدیون اعتمادبه‌نفسی است که باعث می‌شود از همه زیباتر جلوه کند. در سکانس مهمانی، دختران دیگر از دستکش استفاده می‌کنند و سعی دارند که کامل و بی‌نقص باشند.

لیزی این‌طور نیست او حضوری متفاوت دارد و با وجود اینکه موهایش را مطابق میل خودش درست کرده و اهل پیرایه‌های رایج نیست، جور دیگری جلوه می‌کند و به‌چشم می‌آید.

این داستان پرفرازونشیب را که همراه با تغییر شخصیت‌های اصلی‌اش در طول داستان است، حتما تماشا کنید. نسخه‌های مختلفی از آن وجود دارد.

اما موردی که کیرا نایتلی در آن بازی کرده از سایر موارد خوش‌ساخت‌تر است.

گتسبی بزرگ

باشکوه‌ترین لباس‌های سینما این‌ها هستند.

فیلم گتسبی بزرگ هم از آن آثار جذابی است که اگر حوصله خواندن کتابش را نداشته باشید، شما را به‌خوبی وارد دنیایی می‌کند که نویسنده شهیر یعنی اسکات فیتزجرالد قصد توصیفش را داشت.

این فیلم پر است از صحنه‌های مهمانی و نمایش ثروت. در این اثر زیبای دراماتیک و روانشناختی شاهد حضور بانوانی با لباس‌های مجلل و زیبا هستید.

یکی از جذاب‌ترین استایل‌ها را هم در تصویر بالا و بر تن کری مولیگان می‌بینید. اصطلاحی وجود دارد که به آن گتسبی‌کردن می‌گویند.

این اصطلاح برگرفته از این فیلم است و منظور از آن، ترتیب‌دادن مهمانی یا موقعیتی است که به واسطه‌اش کسی را که با او در ارتباط مستقیم نیستید، ببینید و ملاقات کنید.

در این فیلم هم هدف از برگزاری‌های مجلل و پرزرق‌وبرق چنین چیزی بود. این موضوع فقط در مهمانی‌دادن صادق نیست.

گاهی حتی در فضای مجازی هم پُستی منتشر می‌کنید که همه می‌بینند اما هدفتان یک مخاطب خاص است. تجربه چنین چیزی را دارید؟

کوکو شنل

باشکوه‌ترین لباس‌های سینما این‌ها هستند.

برند معروف شنل را که می‌شناسید؟ نه؟ اگر دوست دارید که درباره تاریخچه آن بدانید و ببینید که چه چهره‌ای پشت این حجم از موفقیت قرار دارد، فیلم کوکو شنل را از دست ندهید.

این اثر هم نمایشگر بخش جذابی از زندگی خالق برندی است که با تلاش، پشتکار و البته ذکاوت به جایگاه امروزی‌اش رسیده است. شنل خدمات زیادی به دنیای مدوفشن ارائه کرده است.

نقش کلاه و اکسسوری‌ها با فعالیت‌های او پررنگ شد. در تصویر بالا هم شاهد کت‌ودامنی خوش‌دوخت هستید که با اکسسوری گردن‌بند مرواریدی بسیار جذاب و زیباتر شده است.

دیو و دلبر

باشکوه‌ترین لباس‌های سینما این‌ها هستند.

اما واتسون دوست‌داشتنی را با سری فیلم‌های هری پاتر می‌شناسید؟ حضور او در دوران بزرگسالی در مجموعه‌ای از فیلم‌های معروف و مهم را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

او در دیو و دلبر هم که اثری محبوب برای تمام دوران‌ها است، دیده‌ایم. این اثر کلاسیک و سرگرم‌کننده هم استایل‌های زیبا و باشکوهی بر تن دلبر یا همان اما واتسون محبوب کرده است.

این لباس از همان‌هایی است که بیشتر دخترخانم‌های کوچک آرزوی امتحان‌کردنش را دارند. این‌طور نیست؟

این پیراهن پف‌دار زردرنگ با دوخت‌های زیبا و ظریف پایین دامنش می‌تواند الهام‌بخش شما برای دوخت لباسی مجلسی یا عروسی هم باشد. نظرتان چیست؟

در آخر

باشکوه‌ترین لباس‌ها را مرور کردیم. حتما فیلم‌های دیگری هم هستند که شخصیت‌هایی با لباس‌هایی جذاب و باشکوه داشته‌اند. نظر شما چیست؟ کدام اثر را به فهرست ما اضافه می‌کنید؟ منظور از باشکوه، صرفا لباس‌هایی پرزرق و برق هم نیست.

شکوه نوعی صلابت و اعتمادبه‌نفس است که در همراهی با بافت پارچه‌ها، طرح لباس‌ها و جذابیت اکسسوری‌ها می‌تواند تصویری قدرتمند و دلنشین از صاحب جامه در ذهنمان رقم بزند.

درمیان افراد این فهرست هم لزوما با لباس‌هایی بسیار عجیب و زیبا روبه‌رو نبودیم بلکه از نوعی جذابیت و شکوه گفتیم که ما را به عنوان بیننده تحت‌تأثیر قرار داده بود.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا