دسته‌بندی نشده

به همین سادگی از کبد چرب پیشگیری کنید

بهداشت نیوز نوشت: کبد چرب یک بیماری است که به دلیل تنوع غذایی که در اکثر دنیا به وجود آمده و به یک بیماری شایع در سطح جهان تبدیل گردیده است.

یک متخصص داخلی نیم ساعت ورزش روزانه و تا چهل دقیقه دویدن آهسته را در پیشگیری از کبد چرب بسیار موثر دانست و گفت: این بیماری در صورت بروز به ۴ گرید تقسیم می شود که گرید ۴ حادترین نوع آن می باشد و اگر به موقع درمان نشود به سیروز کبدی و پس از آن می تواند به سرطان کبد تبدیل شود.

به همین سادگی از کبد چرب پیشگیری کنید

دکتر حسین امیری در گفتگویی با اخبار علمی ، پژوهشی اخبار سلامت کرمانشاه گفت: عوامل مختلفی باعث ایجاد کبد چرب می شوند که از جمله آنها می‌توان به مصرف سرخ کردنی ها، فست فودها، نوشابه ،مواد قندی ،چربی ها و بی تحرکی اشاره کرد.

وی همچنین اظهار داشت: اگر میزان کالری دریافتی به بدن بیش از میزان نیاز روزانه باشد این امر نیز سبب ذخیره چربی در بافت های مختلف می شود و انسان را برای پذیرش این بیماری مساعد تر می کند.

این پزشک متخصص با بیان اینکه افراد مبتلا به کبد چرب علائمی مانند خستگی و ضعف بدنی ،بی حوصلگی ،درد عضلانی و رفلاکس دارند گفت: کبد چرب ممکن است منجر به بیماری های متابولیکی گردد.

دکتر امیری مهمترین درمان این بیماری را پیشگیری از آن دانست و گفت: درمان های مختلفی از قبیل سنتی و طبی برای این موضوع مطرح شده است و داروهایی هستند که باعث کنترل آنزیم های کبد می‌شوند اما در بازگشت بافت کبد نقش بسزائی ندارند .

وی مهمترین درمان این بیماری را بر اساس آخرین اطلاعات پزشکی شامل: ورزش روزانه و نیم ساعت تا چهل دقیقه دویدن آهسته به طوری که ضربان قلب به بالای صد برسد دانست.

پ

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا