سلامت جنسی

بهترین رفتار زنان با چشم چرانی شوهرشان

نکاتی برای کنار آمدن با چشم چرانی شوهر

چشم چرانی یکی از بیماری ها و عادت های ناپسندی است که برخی از افراد جامعه به دلایل مختلف به آن دچار می شوند. این رفتار در مردان بیش از زنان است و این مردان در برخورد با نامحرم نگاه خیره و شهوت آلودی دارند . اگر همسر شما نیز گاهی چشم چرانی می کند ، بهتر است با طرز صحیح برخورد با مرد چشم چران آشنا شوید.

با چشم چرانی شوهر چه کنیم؟

خشم خود را مهار کنید

اگر دیدید که همسرتان چشم چرانی می کند ، خشم خود را نشان ندهید و این خشم را مدیریت کنید و هیچ واکنشی نسبت به رفتار او نشان ندهید بلکه بعد از فروکش کردن خشم تان، رفتار او را بازبینی کنید و نگرانی هایتان را با همسرتان در میان بگذارید.

مشاوره به شما کمک خواهد کرد

اگر نمی دانید درباره رفتار همسرتان درست قضاوت کرده اید یا خیر ، با یک متخصص مشورت کنید تا بدانید که مشکل از توهمات شما است یا رفتار همسرتان مشکل دارد سپس با کمک او این رفتار را ریشه یابی کنید و بهترین راه حل ها را در نظر بگیرید.

چشم چرانی شوهر

با دوستان و خانواده تان درد و دل نکنید

درباره رفتار ناصحیح همسرتان با اعضای خانواده و یا دوستان صحبت نکنید زیرا با این کار نه تنها راه حل درستی از آنها دریافت نمی کنید بلکه شخصیت همسرتان را در مقابل آنها تخریب می کنید و اگر او رفتار خود را تصحیح کند باز هم نظر آنها در موردش منفی خواهد بود.

رفتار بچه گانه انجام ندهید

هیچ گاه در مقابل این رفتار همسرتان ، رفتارهای بچه کانه مانند :قهر کردن بدون بازگو کردن دلیل و یا مقابله به مثل کردن انجام ندهید . این رفتار های نابخردانه سبب بروز خشم و لجبازی در همسرتان می شود و او به کار خود ادامه می دهد تا جایی که زندگیتان آسیب ببیند.

خود را با زنان دیگر مقایسه نکنید

اگر همسر شما چشم چرانی می کند شما نباید احساس نمایید که مشکلی دارید و دائما خود را با زنان دیگر مقایسه نکنید بلکه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و از درون احساس ارزشمندی کنید و هیچگاه حسادت نکنید.

برخورد با شوهر چشم چران

بهترین راهکارها برای چشم چرانی شوهر

درمورد جذابیت خودتان از او سوال نکنید

اگر همسر شما چشم چرانی می کند ، شما نباید ذات رابطه تان را زیر سوال ببرید یا درمورد جذابیت خودتان از او سوال کنید. در مورد این مسائل زمانی با همسرتان صحبت کنید که آرام باشد و ناراحت و عصبی نباشد .

بدانید که تنها شما شریک جنسی او هستید

اگر همسرتان به شما گفت که زنان دیگر هم جذاب هستند به همین خاطر به آنها نگاه می کنم ، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و احساس بدی نداشته باشید زیرا همسرتان از میان تمام زن های جذاب ، جذاب ترین آنها که شما باشید را انتخاب نموده وهمه انرژی جنسی او در حریم خصوصی رابطه تان به شما تعلق دارد.

خود را فردی بی ارزش ندانید

همانطور که گفتیم خودتان را دست کم نگیرید و خود را فردی بی ارزش ندانید بلکه با افزایش اعتماد به نفس ، جذابیت های زنانه خود را بالا ببرید و به خودتان برسید تا در هر موقعیتی احساس امنیت کنید.

درمان چشم چران بودن همسر

شاید این رفتار او چشم چرانی نباشد

اگر با فردی که فرهنگ و تربیتی متفاوت از شما دارد ازدواج کرده اید، باید بدانید که او تفاوت فرهنگی زیادی با شما دارد بنابراین ممکن است رفتاری که از نظر شما ناپسند است، برای او کاملا طبیعی و شایسته تلقی شود. بنابراین اگر همسرتان با خانمی گرم و صمیمی رفتار می کند شاید این رفتار برای او طبیعی باشد پس به او برچسب چشم چران نزنید.

قبل از ازدواج خط قرمزهای خود را به او بگویید

قبل از ازدواج با همسرتان صحبت کنید و مسائلی که بر روی آنها حساس هستید برای او توضیح دهید و به او بگویید باید به برخی از اصول شما پایبند باشد و از خط قرمزهای شما عبور نکند . در این صورت اگر رفتاری خلاف آنچه شما تعیین نمودید انجام داد می توانید رفتار همسرتان را بررسی کرده و در موردش قضاوت کنید.

بیش از حد حساس نباشید

اگر بیش از حد حساس هستید و به یک چشم در چشم شدن همسرتان با نامحرم او را به چشم ناپاکی متهم می کنید باید بدانید این فقط یک تصور است پس ابتدا باید خودتان را اصلاح کنید زیرا اگر این رفتار ادامه یابد ، سوء ظن ها بیشتر می شود و ممکن است زندگیتان از هم بپاشد . شما زمانی می توانید همسرتان را متهم به هیز بودن کنید که رفتاری متفاوت از رفتار های همیشگی اش ببینید و در پشت این نگاه احساس کنید لذت وجود دارد.

درمان هیز بودن مرد

مناسب ترین رفتار با هیز بودن و چشم چرانی شوهر

او را به خاطر گذشته قضاوت نکنید

اگر به خاطر رفتارهای گذشته همسرتان ، به او اعتماد ندارید و او را به چشم چرانی متهم می کنید ، سعی کنید او را متهم کنید و او را از روی رفتار های امروزش قضاوت نمایید .

در صورت تکرار جدی برخورد کنید

اگر همسرتان برای اولین بار به فرد دیگری چشم دوخته، در موردش قضاوت نکنید و تنها زمانی او را چشم چران بخوانید که رفتار او تکرار شود. اگر تنها یک بار احساس کردید که همسرتان به فرد دیگری چشم دوخته، هر نگاه و رفتار همسرشان را زیر ذره بین قرار ندهید و نسبت به او حساس نشوید زیرا این حساسیت ها به باعث اضطراب بیشتر و گاهی بیماری وسواس و بدبینی می شود.

مدیریت زندگیتان را به دست بگیرید

اگر واقعا دریافتید که همسرتان نگاه خیره ای به خانم های دیگر دارد ، زیاده روی نکنید و نگویید که او به این علت این کار را انجام می دهد که من را دوست ندارد . در این شرایط مدیریت زندگیتان نباید از دست شما خارج شود.

قانون های تازه وضع کنید

برای دوام زندگیتان ، در مورد چشم چرانی او در کمال آرامش صحبت کنید . احتمالا او این قضیه را انکار می کند ، شما در این هنگام باید قانون های تازه وضع کنید و انتظارات تان را با او در میان بگذارید و در این موارد با او به توافق برسید و به او بگویید اگر این توافق نامه را زیر پا بگذارد رفتار جدی تری در پیش می گیرید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا