تغذیه و رژیم غذایی

بدترین عادت اول صبحی که اکثرمون داریم!

عادت اول صبح؛ بدترین کار هایی که صبح می تونید انجام بدید

هرکس برای خود روتین مخصوصی هنگام صبح دارد و گاهی اوقات افراد روزشان را با یک فنجان قهوه شروع می کنند، دیگران با خواندن یک روزنامه، افراد دیگر با شروع یک ورزش مثل طناب زدن. ممکن است که برای سرحال شدن به زیر دوش آب یخ بروید اما سوال اینجاست که کدام روتین صبح می تواند یک روز موفق را برای شما بسازد و کدام یک می تواند در ارتقای سلامت به شما کمک کند، در حالی که هزینه کمی هم برایتان داشته باشد.

یک آلارم طولانی و تکراری

طبق مطالعات انجام شده، بدترین چیزی که می توانید انجام دهید تنظیم آلارم می باشد. زمانی که دکمه آلارم را می فشارید، چیزی که اتفاق می افتد این است که بیدار می شوید و چرخه خواب خود را برهم می زنید و زمانی که دوباره می خوابید در واقع به استراحت تان کمک نمی کنید.

زمانی که آلارم زنگ می زند و مدام این زنگ زدن تکرار میشود یعنی آلارم تعیین شده ی شما بیش از حد طولانی می شود، دیگر خواب از دست می رود و انرژی شما نیز در همان ابتدای صبح رو به اتمام میرود و با احساس خستگی بیشتری بلند خواهید شد، پس سعی کنید که خواب خود را منظم کنید و با اولین آلارم بیدار شوید.

آلارم گوشی

 سراغ گوشی رفتن در وهله اول

مطالعات نشان می دهد که کاربران موبایل سنینی بین 18 تا 29 دارند و اولین کاری که انجام می دهند، چک کردن موبایل بعد از بیدار شدن است. ایا می دانید این کار چقدر بد است؟ ممکن است که در همان اول صبح به دنبال چک کردن حساب های شبکه اجتماعی، نوتیفیکیشن ها، ایمیل ها یا پیام های خود بروید که آگاهی از بعضی چیزها در این زمان به شما استرس وارد می کند. تمام این خبرها و پست های جدید تنها به شما یاد آوری می کند که مشکلات در ذهن ناخودآگاه شما مرور می شود و به همین دلیل است که متخصصان برای روتین معمولی و سالم، پیشنهاد می کنند که از این کار دوری کنید.

مصرف شکر هنگام صبحانه

آیا عادت دارید که صبح ها شروع به خوردن غذا های شیرین کنید؟ آیا تا به حال محتوای کربوهیدرات شکر را بررسی کرده اید. هم کربن ها و هم شکر ها فقط باعث خستگی بیشتر شما در طول روز می شود و به جای این وعده های غذایی بهتر است که از گزینه های فاقد شکر و سالم استفاده کنید که می تواند شامل میوه ها باشد که نیاز شما را برای شیرینی جات نیز تامین می کند.

صبحانه خوردن

خوردن قهوه اول صبح

اگر فکر می کنید که نوشیدن قهوه قبل از ساعت 9 و نیم صبح باعث می شود که عادت غذایی خود را تغییر دهید، بدانید برای بدن شما مناسب نخواهد بود زیرا بدن تان بین ساعت 8 تا 9 انرژی تولید می کند. نوشیدن قهوه در طول این زمان سیستم استرس را سردرگم می کند و شما را هنگام عصر نیز خسته تر می کند. برای نوشیدن یک فنجان قهوه هنگام صبح یک لیوان آب بخورید و تا ساعت 10 منتظر باشید و بعد از این ساعت روز قهوه بنوشید.

 ننوشیدن آب ناشتا

در طول خواب عملکرد بدن شما هنوز فعال است و از منابع مهمی مثل آب استفاده می کند و زمانی که از خواب بیدار می شوید، بدن شما تقریباً 7 تا 8 ساعت بدون آب بوده است، پس بسیار مهم است که آن را مرطوب نگه دارید. روز خود را با یک لیوان بزرگ آب شروع کنید و مقداری لیمو نیز در آن بریزید و خواهید دید که زودتر سر حال خواهید شد. انجام دادن این کار می تواند فواید زیادی برای سلامتی شما داشته باشد.

این کار به سم زدایی کبد و حرکات روده ای مناسب، بهبود دستگاه ایمنی و قدرت بخشیدن به مغز کمک می کند و اگر می خواهید فواید سلامتی را بیشتر کنید از آب با دمای معمولی اتاق استفاده کنید و از نوشیدن آب سرد دوری کنید.

نوشیدن اب

ورزش نکردن

پیش از این هم در نمناک گفتیم محققان دریافته اند که ورزش کردن هنگام صبح با ورزش کردن هنگام عصر متفاوت است و هر کدام فوایدی دارند و نباید هیچ یک را ترک یا فراموش کرد. با ورزش کردن متابولیسم شما بیشتر از قبل افزایش پیدا می کند و طبق مطالعات انجام شده باید همزمان با ورزش صبحگاهی غذای سالم تری نیز بخورید.

مرتب نکردن رختخواب

مرتب کردن رختخواب با افزایش سطح خلاقیت شما در طول روز ارتباط دارد و البته مرتب نکردن آن ها صدمه ای به سلامت شما نمی زنند اما ظاهراً این عادات سالم کوچک می تواند عکس العمل های خوبی را در شما به وجود بیاورد و باعث شود که در آینده تصمیمات بهتری بگیرید و پس بنابراین قبل از هر چیز تخت خواب خود را مرتب کنید و در مورد این فکر کنید که چگونه باید روز خود را آغاز کنید.

بیدار شدن

دوش آب داغ

اگر جزء افرادی هستید که عاشق حمام داغ هنگام صبح هستند، باید کمی تجدید نظر کنید. آب داغ حس آرامش بر روی بدن دارد اما استفاده از آن هنگام صبح باعث می شود که در طول روز کند تر باشید، پس به جای آن از دوش آب سرد استفاده کنید تا را سرحال ترتان کند.

مطالعات نشان می دهد که حوصله شما بعد از استفاده از آب سرد افزایش پیدا می کند. بدن ما هورمون آدرنالین را برای تولید انرژی آزاد می کند که معمولاً بعد از آب سرد ترشح می شود.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا