دکوراسیون

این وسایلا رو هیچ وقت تو پذیرایی خونت نذار

وسایلی که اتاق پذیرایی برایشان محل مناسبی نیست

پذیرایی اصلی ترین بخش خانه محسوب می شود، ساکنین خانه اکثر وقت خود را در این بخش سپری می کنند و این قسمت از خانه بیشتر در دید مهمانان قرار می گیرد پس دیزاین دکوراسیون پذیرایی اهمیت ویژه ای داشته و معمولا بیشترین وسواس و توجه را به چیدمان این قسمت داریم.

برای چیدمان بهتر و ایده آل تر پذیرایی باید نکات و اصول فراوانی را رعایت کنیم، یکی از این اصول قرار ندادن برخی از وسایل در این بخش از خانه می باشد. در ادامه این بخش از دنیای مد باتو به شما خواهیم گفت که چه وسایلی را در پذیرایی قرار ندهید.

وسایل ورزشی

ورزش‌کردن از شما انسان خوش‌حال‌تری می‌سازد و به‌مرورزمان کیفیت زندگی تان را هم بهتر می‌کند. هیچ فردی نمی تواند اهمیت ورزش کردن را انکار کند، بسیاری از افراد که امکان ورزش بیرون از خانه و در باشگاه را ندارند، وسایل ورزشی تهیه کرده و در خانه قرار می دهند. اگر شما هم وسایل ورزشی مانند دوچرخه ثابت، تردمیل و… تهیه نموده اید، آنها را در کنار پذیرایی تان نگذارید و پذیرایی خود را به سالن ورزشی تبدیل نکنید بلکه در نقاط دیگری از خانه قرار دهید.

تردمیل در خانه

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی یا صندلی تابی در واقع نوعی صندلی راحتی با بدنه عموما ضد آب است که برای فضای داخلی منزل و یا در فضای بیرونی مثل بالکن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. قرار دادن تاب ریلکسی در کنار مبلمان کلاسیک بسیار اشتباه است.

بهتر است این صندلی را در فضایی مسقف مثل بالکن ها یا فضای بیرونی مثل روف گاردن ها قرار دهید اما اگر دوست دارید صندلی تابی را در فضای نشیمن خود قرار دهید توجه داشته باشید که پیش از هر چیز با جزییات و سایر مبلمان موجود در فضای داخلی تان هماهنگی کامل داشته باشد و آن را در دنج ترین فضای نشیمن تان مثل فضای کنار پنجره و به دور از لوازم و وسایل کانونی مثل تلویزیون قرار دهید.

عکس های خانوادگی

دیوارهای پذیرایی جای مناسبی برای عکس‌های خانوادگی نیست. برای بسیاری از مهمانان خوشایند نیست که عکس های خصوصی شما را در دیوارهای پذیراییتان ببیند، دیوارهای اتاق خواب جایگاه مناسبی برای این عکس‌هاست، اگر دوست دارید در پذیرایی تان نیز عکس قرار دهید، می‌توانید از یک میز ترجیحا دایره‌ای استفاده کنید و عکس‌ها را روی آن بچینید. با این کار عکس‌ها در یک کانون مشخص قرار می‌گیرند.

عکس های خانوادگی

استیکر متن و جملات انگیزشی

گاهی انگیزه در خواندن چند جمله انگیزشی جذاب خلاصه می‌شود اما جای این استیکره و متن های انگیزشی بر روی دیوار پذیرایی نیست، بهتر است این جملات را در اتاق خودتان بزنید.

وسایل آشپزخانه

اگر حتی خانه تان کوچک است، وسایل آشپزخانه مانند یخچال و… را در پذیرایی قرار ندهید، شما می توانید با استفاده از جدا کننده هایی که در بازار وجود دارند، قسمت های خانه را از یکدیگر جدا نمایید.

دکوراسیون اشتباه پذیرایی

نکاتی که در دکوراسیون پذیرایی باید رعایت کنید

 1. نشیمن و پذیرایی را شلوغ نکنید، طراحی دکوراسیون پذیرایی به‌خوبی تحلیل‌شده باشد تا کمترین به‌هم‌ریختگی را ایجاد کند.
 2. از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.
 3. دیوارها، کف هم باید ساده و خنثی باشد تا عناصر مهم دیگر بیشتر به چشم ‌آیند.
 4. نورپردازی مناسب داشته باشید. نور طبیعی و هم نور مصنوعی باعث می‌شوند فضا وسیع و آرامش‌بخش به نظر برسد
 5. یک نقطه‌ی تمرکز در فضای نشیمن در نظر بگیرید. آنچه در نقطه‌ی تمرکز قرار می‌دهید باید عنصری باشد که جلب توجه کند و پیش از هر چیز دیگری تأثیرش را بر مهمان بگذارد.
 6. از تزئیناتی که هیچ گاه از مد نمی افتند، استفاده نمایید مثلا گلدانی چشم‌نواز، شمع‌های عطرآگین یا ظرف‌های سفالی.
 7. از نور خورشید استقبال کنید؛ به‌شکلی که به همه‌ی قسمت‌های اتاق بتابد.
 8. سعی کنید فرش را از رنگهای خنثی و روشن انتخاب کنید.
 9. چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی را به گونه ایی انجام دهید که در رفت آمدها دچار مشکل نباشید.
 10. گل و گیاه فضای پذیرایی شما را شاداب و با نشاط می کند.
 11. استفاده از آینه و کنسول برای پذیرایی های بزرگ یک پیشنهاد ویژه است.
 12. چیدمان دکوراسیون در فضای پذیرایی به شکل مربع یا مستطیل شکل، متفاوت از طراحی دکور با فضای ال شکل است پس به شکل هندسی فضا توجه نمایید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا