مد و لباس

اصول کلی شیک پوشی خانم ها و آقایان

چگونه  اصول شیک پوشی را رعایت کنیم و شیک پوش شویم؟

ظاهر شما نشان دهنده ی شخصیت شماست بنابراین انتخاب لباس و شیک پوشی اهمیت فراوانی دارد زیرا با پوشیدن لباس های خوب این پیام را به دیگران منتقل می کنید که به خودتان اهمیت می دهید. شیک پوشی فرآیندی است که افراد بر حسب تجربه می آموزید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که کمد لباستان پر از لباس هایی است که از هیچ کدامشان راضی نیستید و همیشه حس می کنید چیزی برای پوشیدن ندارید با ما در دنیای مد باتو همراه باشید تا اصول شیک پوشی را به شما معرفی کنیم.

کمد لباس هایتان را بررسی کنید

قبل از خرید لباس های جدید لباس های داخل کمدتان را بررسی کنید و از خود بپرسید که برای موقعیت های مختلفی مانند مراسم عروسی، ختم، مصاحبه ی کاری، مناسبت های رسمی، جشن تولد، فارغ التحصیلی و سالگرد، لباس مناسب دارید.

شما به عنوان یک فرد بالغ ممکن است در طی سال به یکی از این مجالس دعوت شوید، پس بهتر است درست قبل از حضور در یک مراسم، لباس بخرید زیرا خوش لباس بودن با آمادگی داشتن برای مناسبت های خاص آغاز می شود.اگر پس از بررسی لباس های خود متوجه شدید لباس مناسب برای موقعیت هایی که گفتیم را ندارید ، نوع لباس هایی که نیاز دارید را مشخص کنید و برای خرید آنها دست به کار شوید.

انتخاب لباس بر اساس موقعیت

لباس هایی که برای مراسمات و موقعیت های مختلف تهیه می کنیم باید با هم متفاوت باشد زیرا برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. پس بهترین لباس ها را بر اساس موقعیتتان انتخاب کنید.

 شیک پوشی

اصول شیک پوشی

سایز مناسب بپوشید تا شیک پوش باشید

برای خوش پوشی و زیبا به نظر رسیدن باید لباستان کاملا اندازه ی بدن تان و متناسب با فرم بدنتان باشد. پوشیدن لباس های آزاد حس خوبی دارداما با پوشیدن این لباس ها ممکن است شلخته به نظر برسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه ی آنها باشد، دچار سردرگمی می شوند پس با دقت انتخاب کنیدو لباس تان را سایز خود انتخاب کنید.

لباس هایی که دوست دارید را بپوشید

اگر به هر دلیلی از لباس هایی که پوشیده اید راضی نباشید و دائما احساس ناآرامی و بی قراری کنید اعتماد به نفس تان از بین می رود پس همیشه سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.

استایل ورزشی

 نکات مهم در شیک پوشی

برای موقعیت های اولویت دارلباس بخرید

موقعیت های اولویت دار را مشخص کنید و به دنبال لباس مناسب برای آنها باشید و برای مراسمی که از برگزار شدن آن مطمئن نیستید، لباس نخریدو هزینه بیهوده نکنید زیرا ممکن است برگزارنشود. برای مهمانی شامی که هفته ی آینده پیش رو دارید به دنبال لباس باشید، یا برای کفشی که هر روز در محل کار باید بپوشید، هزینه کنید.

نظر دیگران را بپرسید تا شیک پوش باشید

لباسی که در تن شخصی، عالی به نظر می رسد ممکن است در تن شما زشت به نظر برسد زیرا بدن شما منحصر به فرد است.بنابراین طبق آنچه دنیای مد باتو عنوان کرده برای داشتن یک انتخاب مناسب فردی خوش لباس و قابل اعتماد را همراه خود به خرید ببرید تا به شما بگوید که لباس برازنده شماست یا خیر ؟همچنین می توانید در این زمینه نظر فروشنده های لباس را جویا شوید اما زیاد وقت شان را نگیرید.

به لباس پوشیدن دیگران توجه کنید

برای اینکه بدانید چه لباسی را کی و کجا بپوشید نیاز به تجربه دارید. پس از تجربیات دیگران استفاده کنید. برای محیط کار خود مشابه با پوشش مدیر و همکاران تان لباس بپوشید و برای مراسم عروسی با دیگر میهمانان هماهنگ باشید.

استایل شیک

 ترکیب رنگ در شیک پوشی

وب سایت های مد را دنبال کنید تا با اصول شیک پوشی آشنا شوید

برای اینکه لباس های به روز و زیبایی انتخاب کنید بهتر است سایت ها و نشریات تخصصی که برای خانم ها و آقایان وجود دارند را دنبال کنید اما دقت کنید که لباس هایتان باید مطابق با شخصیتتان باشد و از پوشیدن لباس هایی که شخصیتتان را زیر سوال می برد خودداری کنید.

لباسی متناسب با سلیقه تان را انتخاب کنید بنابراین باید به دنبال سایت هایی بگردید که با سلیقه ی شما هم خوانی و سازگاری داشته باشند. توجه کنید در پیروی از مد افراط نکنید زیرا شیک پوشی محدود به یک مدل خاص نیست.

استایل خیابانی

 استایل خیابانی شیک

از تایید نشدن نترسید

لباس های شما باید بازتاب سلیقه ی شخصی تان باشد و باید به گونه ای باشد که در آنها احساس خوبی داشته باشید . از این که مورد تأیید دیگران نباشید، ترسید زیرا مهم این است که لباس به شما بیایدو خودتان آن را دوست داشته باشید و احساس خوبی به آن داشته باشید.با گذشت زمان مهارت شما در انتخاب لباس برای موقعیت های مختلف زیاد می شود

دستبند نقره پاندورا
نمایش متن با لینک
دکمه بازگشت به بالا