دکوراسیون

اشتباه ایرانی ها در دکوراسیون آشپزخانه جزیره

اشتباهات رایج در دکوراسیون آشپزخانه های جزیره دار

امروزه آشپزخانه‌ های زیادی جزیره دارند و این جزیره ها بیش از هر زمان دیگری طرفدار پیدا کرده‌ اند، زیرا استفاده از آن ها راحت تر است و مهم تر از همه این که شما می توانید طراحی آن ها را خودتان تعیین کنید اما ممکن است در استفاده از آن ها اشتباهاتی را مرتکب شوید که در این قسمت از دنیای مد باتو این اشتباهات رایج را به شما معرفی خواهیم کرد که باید از آن ها دوری کنید.

در نظر گرفتن هدف جزیره در آشپزخانه

بسیاری از افراد نمی‌ دانند که می‌ خواهند از قسمت جزیره آشپزخانه چه استفاده‌ای داشته باشند. آیا می خواهید محلی برای آماده کردن مواد غذایی داشته باشید؟ آیا می خواهید فقط از کابینت‌ های آن برای نگهداری مواد مختلف استفاده کنید؟ آیا هدف شما از جزیره آشپزخانه، آشپزی کردن رویِ آن است؟ اول از همه باید هدفتان را تعیین کنید تا متناسب با آن؛ جزیره را داخلش قرار دهید.

آشپزخانه جزیره دار

بزرگ در نظر گرفتن جزیره آشپزخانه

احتمالاً بسیاری از شما به فکر این هستید که یک جزیره خوب برای آشپزخانه داشته باشید اما اگر بخواهید آن را خیلی بزرگ در نظر بگیرید، فضای کافی برای مکان‌ های دیگر نخواهید داشت و همین باعث می شود که به طور کلی دیزاین و طراحی‌ تان به هم بخورد و در استفاده از آشپزخانه راحت نباشید.

مسدود کردن مسیر آشپزخانه

جزیره نباید باعث شود که مسیر رفت و آمدتان داخل آشپزخانه مسدود شود. همان طور که در مورد قبل هم اشاره کردیم، باید به شکل و اندازه جزیره دقت کنید که اگر بیش از حد بزرگ باشد، باعث می شود که جلوی دست و پای تان را بگیرد. پس به جای این که بتوانید از آن ها استفاده خوبی داشته باشید، به یک مزاحم برایتان تبدیل می شود.

کوچک در نظر گرفتن جزیره

همان طور که باید دقت کنید تا جزیره بیش از حد بزرگ نباشد، باید به این مسئله هم دقت کنید که بیش از حد آن را کوچک در نظر نگیرید زیرا جزیره‌ های بیش از حد کوچک عملاً کاربرد خاصی ندارند و شبیه به یک میز وسط آشپزخانه هستند.

جزیره در آشپزخانه

استفاده از صندلی های زیاد دور جزیره

جزیره را با میز نهارخوری اشتباه نگیرید. بله شما می توانید یک یا دو صندلی کنار جزیره قرار دهید، اما این که بخواهید چندین صندلی بزرگ اطراف آن بگذارید؛ یعنی کاربرد اصلی جزیره را از بین برده اید.

نور پردازی ضعیف

از آنجایی که کار های مهم آشپزخانه روی جزیره انجام می‌ شود، در نتیجه باید نورپردازی کاملاً خوب و درستی داشته باشد زیرا اگر نورپردازی ضعیف باشد، نمی توانید از آن استفاده خوبی بکنید و مجبور هستید به قسمت دیگری از آشپزخانه بروید که نور کافی دارد. پس به نورپردازی ناحیه موردِنظر دقت کنید.

استفاده از رنگ های اشتباه

جزیره را نباید جدا از آشپزخانه بدانید. حتما باید از رنگی داخل کابینت های جزیره استفاده کنید که متناسب با دیگر کابینت های آشپزخانه باشد یا این که از رنگ های مکمل کمک بگیرید. پس بهتر است که به هماهنگی ظاهر و رنگ ها دقت کنید.

نکات دکوراسیون آشپزخانه

فراموش کردن لوله کشی

جزیره زمانی کاربرد دارد که روی آن سینک ظرفشویی قرار گرفته باشد و بتوانید مواد را داخل آن آماده کنید. پس حتما لوله کشی داخل جزیره را انجام دهید. فراموش کردن لوله کشی داخل جزیره باعث می‌ شود که شما هیچ استفاده مفیدی از آن نداشته باشید.

اندازه نگرفتن وسایل

قطعاً باید بسنجید و ببینید چه وسایلی در داخل آشپزخانه دارید و متناسب با آن جزیره را طراحی کنید. به عنوان مثال یخچال و ماشین ظرفشویی که سایز کوچکی دارد، با جزیره خیلی بزرگ تناسب آشپزخانه را به هم می‌ ریزد؛ پس به سایز لوازم داخل آشپزخانه دقت کنید.

استفاده از مصالح اشتباه

باید ببینید که چه مصالحی باعث می‌ شود تا دوام بیشتری را در جزیره ایجاد کنید. این که شما از مصالحی برای جزیره استفاده کنید که با سایر مصالح و لوازم و کابینت های آشپزخانه همخوانی نداشته باشد، باعث می شود که بافت آشپزخانه یک بافت ناهماهنگ به‌ نظر برسد.

دکوراسیون آشپزخانه

نادیده گرفتن فضای مربوط به زباله ها

حتماً فضایی را داخل کابینت های جزیره در نظر بگیرید که مربوط به سطل زباله باشد. اگر این قسمت را نادیده بگیرید، نمی توانید استفاده زیادی از آن بکنید و مدام باید داخل آشپزخانه در رفت و آمد باشید.

اعتماد نکردن به متخصصان

زمانی که می خواهید طراحی آشپزخانه را انجام دهید، بهتر است به نظر متخصصانی که به منزل مراجعه می‌ کنند و نظر می دهند، دقت کنید. آن ها بهتر از شما می توانند بگویند که چه موادی را می توانید استفاده کنید و بهتر است که به نظر آن ها اعتماد کنید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا