پوست مو و زیبایی

اشتباهات آرایشی که از آنها بی خبرید

رایج ترین اشتباهات آرایشی خانم ها

متبحرترین آرایشگران همیشه شما را طوری آرایش می کنند که طبیعی و زیباتر به نظر برسید، آنها به خوبی می دانند برخی از اشتباهات آرایشی سبب می شود، سن بیشتر به نظر برسد.

اگر می خواهید مانند آرایشگران حرفه ای خودآرایی کنید باید بیاموزید بسیاری از اشتباهات آرایشی را تکرار نکنید و تنها با چند ماده آرایشی و چند تکنیک خاص صورت تان را جوان کنید.

با این بخش از دنیای مد نمناک همراه شوید تا هرگز این اشتباهات آرایشی را که سبب پیر نشان دادنتان می شود، انجام ندهید و همیشه ظاهری بدون نقص ایجاد کنید که زیبایی طبیعی شما را چندین برابر نشان دهد.

خط چشم های ضخیم

خط چشم ضخیم برای خانم های جوان مناسب است و باعث زیباتر شدن چشم آن ها میشود اما در خانم های که سن بیشتری دارند باعث میشود چین و چروک ها بهتر دیده شوند و سن تان هم بیشتر دیده شود. اگر چشم های ریزتری دارید بهتر است از خط چشم نازک استفاده کنید، خط چشم پهن باعث می شود که پلک بالایی تان کوتاه تر شود و چشم تان کوچک تر به نظر برسد.

خط چشم ضخیم

ریمل روی پلک پایین

برای اینکه زیباتر و جوانتر به نظر برسید، مژه های پلک بالا را فر کنید و ریمل حجم دهنده را از ریشه به سمت نوک مژه ها بکشید اما به مژه های پایین زیاد ریمل نزنید، به کار بردن خط چشم و ریمل روی پلک پایین باعث می شود که چشمان تان افتاده تر به نظر برسند. اینکار چندین سال به سن شما اضافه می کند.

موهای بلند

داشتن موهای بلند برای خانم ها جذاب است و نشان دهنده جوانی آن ها است اما با بالا رفتن سن برعکس عمل میکند و باعث پیرتر دیده شدن شما میشود, موهای کوتاه را انتخاب کنید تا در سنین بالا هم جوان به نظر بیایید.

موهای بلند

رنگ اشتباه کرم پودر

قبل از خرید باید کرم پودر تست شود. تناژ پوست صورتتان را بشناسید و رنگ کرم پودری متناسب با پوست خود انتخاب کنید. برای خرید کرم پودر همرنگ پوستتان کمی از کرم پودر را بر روی خط فک امتحان کنید و این رنگ را در نور طبیعی چک کنید تا با رنگ پوستتان یکی باشد.

زدن پودر آخر آرایش

از پودر فقط روی بینی و چانه استفاده کنید تا پوست تان جوان تر به نظر برسد. اگر در آخر آرایش از پودر استفاده می کنید، کم کم وقت آن رسیده که این عادت را ترک کنید زیرا پودر از انعکاس نور جلوگیری و خط و خطوط صورت را بیشتر نمایان می کند.

هرگز برای پوشاندن چین و چروک های دور چشم خود از پن کیک استفاده نکنید زیرا این کار باعث می شود پستی بلندی های صورت بیشتر نمایان شود.

زمان زدن پودر آرایش

استفاده از برس های آلوده

برس های آرایشی آلوده و قدیمی که حاوی باکتری هستند باعث التهاب، قرمزی و ایجاد آکنه و جوش روی پوست صورت می شوند پس برس هایی که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند را با آب و صابون بشویید.

نزدن ضد آفتاب

ضدآفتاب برای همه ضروری است از کودکان تا افراد مسن, شما که پا به سن گذاشته اید و دوست دارید نشانه های جوانی را در خود ببینید حتما هر روز به طور منظم از ضد آفتاب استفاده کنید.

نزدن ضد آفتاب

خط لب مغایر با رژلب

در مطالب قبلی آرایش و زیبایی نمناک خواندید که اگر خط لب شما مغایر با رنگ رژلبتان است، سن شما بیشتر به نظر می رسد پس از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کنید. خط لب اگر به طور صحیح به کار گرفته نشود نه تنها شما را زیبا نمی کند، بلکه از زیبایی لب های شما می کاهد پس رنگ خط لب را درست انتخاب کرده و خط لبتان را دقیقا روی مرز لب هایتان بکشید.

رژلب پررنگ و تیره

شاید فکر میکنید اگر بیشتر رژلب بزنید و رنگ های جیغ انتخاب کنید جوان تر به نظر میرسید اما سخت در اشتباهید، شما باید مانند دختران نوجوان از رژلب های ملایم و کمرنگ استفاده کنید تا سن تان را کمتر نشان دهید. رنگ تیره در رژ لب باعث می شود لب های تان کوچک تر به نظر برسد و برای بزرگ تر نشان دادن لب ها بهتر است از رنگ های ملایم استفاده کنید.

رژلب پررنگ و تیره

هایلایت کردن

با استفاده از هایلایتر و روشن کننده ها می توانید اجزای صورت خود را برجسته تر و زیباتر کنید. اما اگر از هایلاترهایی با رنگ غیر طبیعی که تناژ نقره ای یا اکلیل های زیاد، بیش از حد استفاده کنید، درخشیدن پوست بیش از اندازه می شود و ظاهری غیرطبیعی و نازیبا به شما می دهد.

استفاده از کانتور صورت تیره

اگر کانتور را به درستی استفاده کنید، برجستگی بیشتری به اجزای صورت می بخشد ولی اگر آن را به اشتباه انتخاب کنید، چهره ای غیرطبیعی باقی می گذارد. رنگ کانتور باید تنها دو درجه از پوست صورتتان تیره تر باشد و باید آن را به خوبی روی صورت محو کنید تا به صورت خطی به چشم نیاید.

کانتور صورت

آرایش اکلیلی و براق

اگر میخواهید سن تان را مخفی کنید بیخیال آرایش های براق و اکلیلی شوید, آرایش براق باعث میشود چین و چروک های صورت تان مشخص شوند و سن تان را لو بدهند.

خوابیدن با آرایش

خوابیدن با آرایش از متداول ترین اشتباهات آرایشی است که سبب بسته شدن منافذ پوست، سوزش چشم، جوش زدن، گل مژه و… می شود و پوستتان به مرور زمان پیرتر خواهد شد.

استفاده از لوازم آرایش دیگران

لوازم آرایش جزو وسایل بسیار شخصی و خصوصی است بنابراین وسایل آرایشی را به دیگران نیز قرض ندهید. زیرا استفاده از لوازم آرایشی عفونت ها و میکروب ها و بیماری های پوستی، عفونی و… را به دیگران منتقل می کنند.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا