سایر ورزش ها

ادامه شگفتی‌سازی بانوان هاکی روی یخ ایران

ایرنا: هاکی روی یخ بانوان ایران در ادامه رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا و پس از شکست تیم‌های هند، کویت و قرقیزستان عصر امروز پنجشنبه در تایلند مقابل تیم ملی قدرتمند امارات صف‌آرایی کردند و توانستند به چهارمین پیروزی پیاپی خود دست یابند.

تیم ملی هاکی روی یخ بانوان ایران در چهارمین دیدار خود در پیکارهای قهرمانی بزرگسالان آسیا برابر امارات متحده عربی به پیروزی رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

هاکی روی یخ بانوان ایران در ادامه رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا و پس از شکست تیم‌های هند، کویت و قرقیزستان عصر امروز پنجشنبه در تایلند مقابل تیم ملی قدرتمند امارات صف‌آرایی کردند و توانستند به چهارمین پیروزی پیاپی خود دست یابند.

ملی‌پوشان کشورمان در هر سه ست و با نتایج دو بر صفر، چهار بر صفر و ۶ بر صفر و در مجموع با نتیجه ۱۴ بر صفر تیم ملی هاکی روی بانوان امارات را پشت سرگذاشت.

ملی‌پوشان هاکی روی یخ ایران که فقط سه سال از فعالیت‌شان در این رشته می‌گذرد و برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافته‌اند برای حضور در مرحله نیمه‌نهایی و جمع چهار تیم برتر به این برد شیرین نیاز داشتند.

اعظم سنایی، الهام مدیردهقان، نگار خرم، فاطمه اسماعیلی، زهرا رضایی، حدیث خلج، یگانه بهرامی، آذین قارونی، هلیا سوهانی، فاطمه شاهسوند، نگار ارجمند، حدیثه پورهاشمی، شبنم‌عرب، عسل حیدری، دیانا فرزام‌نیا، دیبا فرزام‌نیا، هدیه آقایی، فاطمه آقایی، زهرا قاسمی و آرزو ایزدی نمایندگان ایران را در این دوره از رقابت‌ها هستند.

فرزاد هوشیدری ‌و اعظم سنایی سرمربی و مربی تیم ملی اعزامی کشورمان هستند و اوویس حسن‌زاده نیز بعنوان مدیر تیم‌های ملی کاروان اعزامی را همراهی می‌کند.

روند برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به این صورت است که ۸ تیم در دو گروه چهار تیمی با یکدیگر مسابقه می‌دهند که تیم ایران در سطح دوم حضور داشت.

دو تیم برتر سطح دوم با صعود به مرحله بعد با دو تیم سوم و چهارم سطح یک مسابقه می‌دهند و برنده‌های این دو دیدار راهی نیمه نهایی می‌شوند تا با دو تیم اول و دوم سطح یک به صورت ضربدری بازی کنند و برنده‌ها فینالیست شوند و بازنده‌ها هم دیدار رده‌بندی را برگزار کنند.

پیشتر در خبرهای ارسالی، بازی حذفی امارات از طرف انجمن به اشتباه نیمه نهایی اعلام شده بود.

ملی‌پوشان کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ به وقت تهران برای کسب جواز حضور در دیدار فینال مسابقات در مقابل تیم دوم گروه یک آسیا یعنی تیم سنگاپور صف‌آرایی خواهند کرد.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا