دکوراسیون

اتاق لباس چیست؛ کجای خانه و چطور طراحی میشود؟

اتاق لباس چیست و چطور میتوان آن را در خانه طراحی کرد؟

این روزها اتاق لباس برای افراد اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. همه ما جدا از اینکه خیلی دوست داریم یک اتاق لباس رویایی داشته باشیم، از طرفی هم می خواهیم که این محل را تبدیل به جایی کنیم تا بتوانیم داخل آن؛ لباس ها و کفش هایمان را هم پرو و امتحان کنیم؛ اما نگران نباشید. شما هم می توانید این مدل اتاق را در خانه خودتان تجربه کنید. در این قسمت از باتو در این مورد توضیح خواهیم داد.

اتاق لباس باید کجا باشد؟

یک اتاق خالی را انتخاب کنید که معمولاً کوچک‌ترین اتاق در خانه بهترین گزینه است و می توانید لباس هایتان را داخل آن جای دهید. معمولا می‌ توانید از اتاق مهمان به جای اتاق لباس استفاده کنید، زیرا اغلبِ اوقات اتاق مهمان کاربردی ندارد و تا هفته ها و گاهی اوقات ماه ها و سال ها خالی و بدون استفاده می ماند.

اتاق لباس

جزئیات لازم برای طراحی اتاق لباس

برای درست کردن اتاق لباس به چیز هایی نیاز داریم که با توضیح در این بخش از دنیای مد نمناک، عنوان شده اند:

محل نگهداری لباس

اول برای نگهداری لباس برنامه‌ریزی داشته باشید. طرحی را در ذهنتان بچینید و ببینید که لباس ها را باید کجا آویزان کنید. قطعاً در چنین حالتی به قفسه رگال یا دراور نیاز دارید؛ پس به این فکر کنید که می خواهید دسته بندی و چیدمانِ لباس ها چگونه باشد و کیف و کفش هایتان را چگونه و کجا جای دهید. اگر داخل اتاق خالی است، می توانید تمام قفسه ها و کمد ها را خودتان بخرید که قطعاً دست تان برای طراحی بازتر است.

نورپردازی

اتاق لباس هم مانند اتاق های دیگر، نیاز به نور مناسب دارد؛ حتی وجود نور در کمدها و کشو ها هم واقعاً مفید خواهد بود. در کل؛ نورِ بالای سر در اتاق لباس بسیار مهم است و اگر میز آرایش هم دارید، حتماً یک لامپ یا آینه کنارش قرار دهید تا موقع آرایش یا مراقبت از پوست تان، کاملاً فضای روشنی داشته باشید.

نورپردازی اتاق لباس

میز آرایش

با یک میز آرایش شیک، همراه با کشوهایی برای وسایل ضروری تان، یک چراغ، آینه و ظرف های کوچک برای نگهداری برس ها و عطری دلپذیر، از اتاق لباس تان بیشتر لذت ببرید. میز آرایش تان را زیر یا نزدیک پنجره بگذارید؛ چرا که باعث می شود تا هنگام آرایش نور طبیعی داشته باشید.

در واقع شما می توانید یک میز آرایش یونیک و خاص بخرید یا به دنبال یک طرح سفارشی باشید که نه تنها با طرح کمد لباس تان هماهنگی داشته باشد، بلکه بتوان آن را در هر قسمت و گوشه ای از اتاق تعبیه کرد.

ویترین نمایشی و فضای کلی اتاق

این فضای نمایشی چه یک رگال لباس چرخ دار باشد و چه یک قفسه باز، کارتان را برای اینکه بتوانید راحت تر برای یک مهمانی یا بیرون رفتن لباس انتخاب کنید را راحت تر می کند و از طرفی هم گذاشتن برخی از کفش ‌ها، کیف یا لباس ‌های خاص مورد علاقه ‌تان در این فضا، پرسونای منحصر به فرد شما را هم در معرض نمایش قرار می دهد.

کلوزت روم

آینه

اگر چه باید یک آینه کوچک روی میز آرایشِ خود داشته باشید؛ اما آینه قدی مهم ترین چیزی است که باید داخل این اتاق وجود داشته باشد؛ پس حتما یک آینه قدی را در جایی از اتاق تان نصب کنید که بتوانید تمام زوایای خود را به درستی ببینید.

اگر هم فضا خیلی کوچک است، از آینه هایی استفاده کنید که قابلیت جابجایی دارند و به دیوار نصب نشده‌ اند و در نتیجه هر زمان که لازم بود؛ جای آن را تغییر دهید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا