پوست مو و زیبایی

آموزش “فر کردن مژه” بسیار زیبا بدون فر مژه

فرکردن مژه ها بدون نیاز به فر مژه

بسیاری از افراد برای فر کردن مژه ها فقط از فرمژه استفاده میکنند ما در این قسمت از باتو میخواهیم شما را با روش های جالب فر کردن مژه مثل فر کردن با قاشق و یا مسواک آشنا کنیم . پس با ما همراه باشید.

روشهای جالب فرکردن مژه

فرمژه وسیله ای برای فرکردن و حالت دادن به مژه قبل و یا بعد از ریمل زدن است که برای خانم ها بسیار پرکاربرد می باشد.بهتر است ضرر های استفاده از فرمژه را بدانید گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست خانم ها از فرمژه ممکن است مژه آسیب ببیند همچنین باعث زخم شدن و کنده شدن مژه ها شود و البته استفاده از آن نیز برای بعضی افراد سخت است.

با شناخت روشهای کاملا طبیعی دیگر حضور این وسیله فانتزی و گاهی اوقات مضر در بین لوازم آرایشی تان الزامی نیست .

در این بخش از دنیای مد نمناک چندین روش جدید و جالب رابرای شما معرفی کرده ایم تا به راحتی بتوانید به موهای نازک ،پیچشی زیبا بدهید.

شما میتوانید با قاشق ،ریمل مژه با ژل آلوئه ورا و روشهای طبیعی دیگر در طولانی مدت مژه های خود را فرم دار کنید این تکنیک ها بسیار ساده میباشند فقط نیازمند کمی تمرکز و دقت است .

گاهی اوقات افراد روش استفاده از فرمژه را نمیدانند و باعث آسیب دیدن مژه هایشان میشوند .بعضی افراد نیز از استفاده از فرمژه ترس دارند . فر مژه وسیله ای ضروری در بین لوازم آرایش اکثر خانم هاست .

معمولا خانم هایی که مژه بلندی ندارند و یا مژه های آنها به سمت پایین است یا صاف میباشد استفاده میکنند. در این مقاله میخواهیم روش صحیح استفاده از فر مژه را به شما اموزش دهیم تا با روش های نادرست باعث آسیب دیدن مژه هایتان نشوید.

فرکردن مژه

فرکردن مژه ها با استفاده از فرمژه

1.فر مژه را باز کنید و روی پایه مژه ها نگه دارید :قبل از استفاده فرمژه حتما مژه هایتان را کاملا تمیز کنید عادت غلطی که بعضی افراد دارند این است که ابتدا ریمل میزنند سپس از فرمژه استفاده میکنند و باعث میشوند که پد فر مژه غیر قابل استفاده میشود.

بعد از تمیز کردن مژه ها ،فر مژه را در دست غالب خود بگیرید یعنی اگر راست دست هستید فر مژه را دست راست و برعکس . فرمژه را طوری بگیرید که قسمت منحنی فرمژه سمت خارج باشد و پایه مژه های شما کاملا در لبه آن بین دو پد بالایی و پایینی قرار بگیرد دقت کنید که همه ی مژه ها داخل فرمژه باشد.

2.فرمژه را بسته و به آرامی فشار دهید:در این قسمت باید فرمژه را ببندید و پنج الی ده ثانیه نگه داشته و به حالت نبضی فشار دهید . بعضی افراد در این قسمت دقت لازم را بکار نمیبرند و پوست پلک را زیر فرمژه قرار میدهند و باعث زخم و کنده شدن مژه هایتان میشوند پس حتما دقت کنید که فقط مژه هایتان داخل فرمژه باشد .

3.فرمژه را باز نموده و تا نیمه مژه ها بالا بیاورید : بعد از فر کردن پایه مژه ها ،فرمژه را باز نموده مقداری به سمت بالا بیاورید تا به قسمت میانی مژه برسد سپس فرمژه را بسته 5الی 10ثانیه این کار را تکرار کنید و به حالت نبضی حرکت دهید تا مژه هایتان فر شود.

4.فرمژه را باز کرده و روی نوک مژه ها قرار دهید:فرمژه را تا نوک مژه ها بالا ببرید و فرمژه را ببندید و 5الی 10ثانیه تکرار کنید تا مژه هایی فر با حالت طبیعی داشته باشید.

5.استفاده از ریمل بلند کننده:پس از فر نمودن مژه ها از ریمل بلند کننده استفاده کنید و روی مژه ها بزنید تا مرتب و حجیم شوند.

هنگام استفاده از ژلهای حالت دهنده ابرو دقت لازم را بکار ببرید چون حاوی آب هستند و حالت مژه ها را نابود میکنند.

روش فر کردن مژه

فرکردن مژه ها با قاشق :

1. استفاده از یک قاشق فلزی: ابتدا یک کاسه پر از آب گرم میخواهیم و یک قاشق فلزی چای خوری اندازه چشم که 3الی 5دقیقه داخل آب قرار میدهیم تا گرم شود. سعی کنید در این مرحله از قاشق خیلی بزرگ استفاده نکنید چون فر کردن مژه با قاشق بزرگ زیبا نخواهد شد .

2.قرار دادن قاشق بالای مژه ها: قاشق را از ظرف آب خارج کنید و با یک دستمال خشک کنیدو قبل از قرار دادن قاشق بالای چشم ،دمای آن را تست کنید تا مطمئن شوید چشمتان را نمی سوزاند. سپس قاشق را بصورت عمودی بالای چشم قرار دهید طوری که قسمت بر آمده قاشق سمت بیرون باشد و لبه ی پایینی قاشق روی لبه خط مژه شما قرار بگیرد.

3.فشار دادن مژه ها به سمت قاشق: با یک انگشت مژه هایتان را به سمت قاشق فشار داده و 10ثانیه نگه دارید تا مژه های شما حالت بگیرد.

4.حالت مژه ها را با زدن ریمل ثابت کنید:برای اطمینان از ثابت شدن حالت مژه ها از یک ریمل بلند کننده مژه استفاده کنید سپس اضافه های ریمل را قبل از خشک شدن آن با یک برس مخصوص مژه بردارید.

فرکردن مژه طبیعی

آموزش فرکردن مژه ها با مسواک

1.استفاده از یک مسواک تمیز: ابتدا یک مسواک تمیز را که استفاده نشده است زیر آب گرم بگیرید تا گرم شود و سپس مسواک را تکان داده تا آب آن گرفته شود و سپس با یک دستمال تمیز مسواک را خشک نمایید.

2.شانه کردن مژه ها به سمت بالا:با مسواکی که گرم است آرام مژه هارا شانه کنید و برای بهتر حالت دادن مژه ها وقتی مسواک به نوک مژه رسید ده ثانیه آن را فشار دهید و نگه دارید چنانچه از نتیجه کار راضی نبودید مجددا مسواک را گرم کرده و اینکار را تکرار کنید.

3.استفاده از ریمل:در این مرحله برای تثبیت حالت مژه ها از ریمل استفاده کنید . استفاده از چندین لایه ریمل ضد آب برای بهتر تثبیت شدن مژه ها مفید است و مژه های شما را در بلندترین و حجم ترین حالت خود حفظ میکند.

4.گرم کردن انگشت:در این مرحله برای فر کردن مژه ها انگشت شست و اشاره خود را به هم بمالید تا گرم شوند.

5.با انگشت مژه ها را به سمت عقب حالت دهید: در این مرحله با نوک انگشتان که گرم هستند مژه هایتان را به سمت پلک فشار دهید تا به ابروها برسند و به مدت ده الی پانزده ثانیه نگه دارید.

دستبند نقره پاندورا
دکمه بازگشت به بالا